HC Sokolov HC Sokolov
3 : 1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Kuchař, (P. Hruška) – Kvapil, Gombár, Weinhold, Michálek, Rulík, Přindiš (A), Šik (C), Hohl – Kašpar, Račanský, Kuběna, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Trapl, Zadražill, D. Hruška, T. Rohan, Sus.

Tomáš Micka
Patrik Vokřál - Petr Fiala
Petr Marek.

Soupiska hosté

Brož, Čáp – Čermák, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, Wasserbauer J., – Peter Pucher st. (C), Juráň, Matějka, Rytnauer, Horký, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín

• DAVID HRUŠKA 59. minuta

Do sestavy Baníku se vrátili Přindiš, David Hruška i Rulík, kdy posledně jmenovaný dnes odehrál zápas v útoku. Hosté přijeli s třemi pětkami, ale hned v úvodu pro ně přišla komplikace, když se zranil útočník Horký.

Do zápasu vstoupil Sokolov aktivně a byl to domácí tým, který si připravil první šance. Navíc ve třetí minutě byl v úniku faulován Trapl a bylo odpískáno trestné střílení. S ním si ale brankář Brož poradil. Další velkou šanci měli baníkovci od 8. minuty, kdy se hosté rychle po sobě dopustili dvou přestupků proti pravidlům a domácí tak měli výhodu pěti proti třem. Tu ale nevyužili, Brož se zaskvěl několika zákroky.

Následně začali vystrkovat růžky i hosté, kteří se od úvodu prezentovali jako vyspělé a skvěle fyzicky vybavené mužstvo. Moravské Budějovice měly také výhodu přesilové hry, ale Baník odehrál oslabení velmi dobře a střely na konci početní výhody pokryl spolehlivý Kuchař. V 17. minutě se poprvé měnilo skóre a to na domácí straně. Matěj Zadražil zpoza obránce vystřelil a překvapil jinak výborného Brože – 1:0. Hosté chtěli odpovědět vzápětí, vytvořili si tlak a následně si vykoledovali i další přesilovku, ale v oslabení hrál dnes domácí tým na jedničku a tak po dvaceti minutách vedli domácí 1:0.

Vyrovnané utkání pokračovalo i ve druhém dějství. Na obou stranách kralovali gólmani a žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. Na další gól tak čekali diváci až do 32. minuty. Po několika předešlých pokusech, se kterými si Brož poradil, tentokrát zakombinovali Harkabus s Tomášem Rohanem a druhý jmenovaný prostřelil gólmana Brože – 2:0.

Poté se dostali ke slovu také hosté. Vyloučení Přindiše ještě zůstalo nepotrestáno, ale po něm se Budějovice dostaly do přečíslení, Bulínovo pokus ještě Kuchař vyrazil, ale pouze k Markovi Lupačovi, který zkorigoval skóre na 2:1. V závěru druhé třetiny si zahrál přesilovku ještě domácí tým, ale stav se již neměnil.

Třetí třetina byla ve znamení snahy hostí o vyrovnání. Podporou jim byli i dvě přesilové hry v první polovině třetí třetiny. Především vyloučení Strunze po drobné rozmíšce s Wasserbauerem domácí publikum pobouřilo. Znovu ale platilo, Baník dnes oslabení hrál velmi dobře. A výborně si počínal i gólman Kuchař. Nicméně hosté měli více ze hry a domácí lavička reagovala oddechovým časem. Po něm se domácí soustředili především na obranu a čekali na každou příležitost k brejku. Do útoku Baník již tolik síly nevrhal, hlavně nechtěl udělat chybu. Hosté měli ve třetí třetině převahu, ale obrana domácích nepouštěla Žihadla do velkých šancí.

Dvě minuty před koncem si vybrali oddechový čas i hosté a odhodlali se k power-play. Jenže při něm se puku ujal nejzkušenější domácí hráč David Hruška, trpělivě si počkal a bezpečně poslal puk do brány – 3:1. Závěr si pak Baník pohlídal a dovedl první čtvrtfinále do vítězného konce.

Utkání bylo dramatické do posledních chvil. Zatímco v prvních dvou třetinách byl zápas vyrovnaný, možná o něco více ze hry měl domácí celek, třetí třetina patřila hostům. Jenže Baník dnes zvládl zápas takticky výborně, hosté se do velkých šancí příliš nedostávali a domácí tým se mohl spolehnout na výborného Kuchaře. I na druhé straně skvěle zachytal další mladý gólman Brož, ale tentokrát inkasoval o gól víc, což rozhodlo. V závěru Hruška zkušeně vítězství potvrdil.

Nicméně první zápas ukázal, že tato série bude zřejmě velmi vyrovnaná, pro oba týmy náročná a rozhodovat budou maličkosti. Moravské Budějovice se v Sokolově prezentovaly jako velmi kvalitní tým, s výbornými individualitami a Baník tak v pátek na ledě Žihadel nečeká rozhodně nic lehkého.