HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
4 : 2 (2:0, 1:1, 1:1)
HC Orlová HC Orlová

Soupiska domácí

Jekel (Čáp) – Trnka, Kadela, Wasserbauer, Peroutka (C), Kabelka, Kliment – Matějka (A), Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Bulín, Říčka, Krutiš.

Rozhodčí

Ing. Vojtěch Král – Bohuslav Maloušek
Martin Hübl

Soupiska hosté

Svoboda (Kubáň) – Janiczek, Tomis (C), Kropka, Szturc, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Sladkovský (A), Šmíd, Kovařík, Klíma, Golev, Bostanzhiev, Dang, Akhmetianov, Hovsepyan (A), Kysučan.

Vyloučení
Využití
V oslabení
Počet střel
Diváků 405
 • LADISLAV RYTNAUER (Petr Krutiš) 3. minuta
  Branka domácí
 • PETR KRUTIŠ (David Horký, Ladislav Rytnauer) 19. minuta
  Branka domácí
 • DAVID HORKÝ (Daniel Kabelka) 27. minuta
  Branka domácí
 • SERGEY GOLEV 40. minuta
  Branka hosté
 • LADISLAV RYTNAUER 52. minuta
  Branka domácí
 • RADIM ŠTĚPÁNEK (Jan Šmíd) 58. minuta
  Branka hosté

Sobotní hokejové menu nabídlo fanouškům v Moravských Budějovicích zajímavý souboj s nováčkem letošní druholigová mapy, neboť na pomezí jižní Moravy a Vysočiny zavítal soupeř z daleké Orlové.  S Orly se Žihadla utkala naposledy  před více než 6 lety, konkrétně na jaře 2012 v kvalifikačním dvojzápase o postup do druholigové baráže. Tehdy byli úspěšnější hokejisté Moravských Budějovic, každopádně to už je opravdu dávná hokejová historie a sobotní střetnutí začínalo jak se ve sportu často říká od nuly, však také zmiňovaný dvojzápas z roku 2012 si již nepamatuje žádný z hráčů, kteří se představili v sobotním souboji o druholigové body. Moravskobudějovičtí hokejisté mohli v tomto zápase opět počítat se službami šikovného útočníka Romana Mikeše, který vyléčil zranění v horní polovině těla.

Pozvolna zaplňující se tribuny zimního stadionu od počátku sledovaly svižný hokej, ve kterém jakoby ani neexistovalo střední pásmo, přičemž útočícím celkem byli hlavně domácí borci. Již v úvodní minutě prvního dějství ujížděl směrem na hostujícího gólmana David Horký, ten dokázal jeho pokus směřující do horních pater branky vyrazit. Připomněl se také navrátilec do sestavy Roman Mikeš, ale ani jeho pokus za zády Andrease Kubáně neskončil. Domácí se ale úvodní trefy přece jen dočkali, v čase 2:48 zavelelo ke steči první útočné komando,  Petr Krutiš čistě vyhrál buly na Ladislava Rytnauera, jehož střela rozvlnila síť za zády orlovského brankáře 1:0.  Nutno podotknout. že celá situace se seběhla v doslova raketovém tempu a  méně pozorní diváci branku zaznamenali až při oslavném skandování domácího fanclubu. Během dalších minut se osmělili i hosté ze severu Moravy, nicméně střely ruských forvardů Goleva  ani Akhmeťjanova si cestu do domácí svatyně nenašly. Dvě minuty před koncem třetiny o sobě dala znovu vědět Žihadla a znovu u toho bylo elitní žlutočerné trio. Nejdříve sice ještě při ponechané výhodě orazítkoval Daniel Kabelka horní tyč branky hostí, ale moravskobudějovické hráče to mrzet nemuselo. Hned v následné přesilovce totiž žlutočerní sehráli ukázkovou kombinaci, puk se po ose David Horký Ladislav Rytnauer dostal až k Petru Krutišovi, jehož úloha zamést puk do prázdné brány byla již snadná, krásná přesilovková souhra tedy znamenala povzbudivé vedení 2:0. Za tohoto stavu odcházeli hráči obou mužstev k první přestávce.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil.  Orlová sice dostala hned z kraje druhého dějství možnost početní výhody s kterou, ale nenaložila vůbec dobře, neboť nebezpečnější při ní byli domácí hokejisté. Ti dobrým forčekingem narušovali hostující rozehrávku, což vyústilo v chybu brankáře Kubáně, jeho špatnou rozehrávku mohl opět potrestat Petr Krutiš, tentokrát ovšem domácí obr mezi tři tyče nezamířil.  Další šanci v početní nevýhodě zhotovil periferním pasem Roman Mikeš Filipu Matějkovi, který už  byl. ale příliš blízko brankáře, takže svou střelu nemohl ideálně umístit. Na tribunách to jen zahučelo.  Hned po konci hostující přesilovky Žihadla dosáhla třetího gólů, bohužel jak se hned ukázalo branka Davida Horkého nemohla být uznána kvůli hře vyskou holí, což domácí forvard nesl skutečně nelibě.  Svou nespokojenost nicméně dokázal hráč s číslem 14 přetransformovat jak nejlépe mohl, protože hned o pár vteřin později  nastartoval své rychlé nohy projel s pukem na čepeli přes celé hřiště a bekhendovým  zakončením překvapil Andrease Kubáně 3:0. Zdálo se, že střetnutí bude pokračovat v poklidném ruchu opak byl, ale pravdou.  Na ukazateli skóre svítil čas 27:29. když všem přítomným divákům zatrnulo. Souboj, jenž se odehrál mimo hru mezi domácím Jakubem Čejkou a hráčem hostující družiny, skončil nepříjemným zraněním hokejisty v bílomodrém dresu.   Verdikt rozhodčích? Vyloučení do konce zápasu pro domácího forvarda, Orlům se tedy naskytla dlouhá  přesilovka trvající rovných 5 minut.  Bez výdledku.  Trenér severomoravanů Darek Stránský musel v této početní výhodě sledovat doslova zmar svých svěřenců, kteří nebyli schopni usadit se v útočném pásmu natož ohrozit domácího brankáře . Až při standartním počtu hráčů vyzkoušel pozornost žlutočerného muže s maskou Šmíd, Pavel Jekel si s jeho střelou nicméně dokázal bez větších problémů poradit.  40. minuta rozprodila na moravskobudějovickém zimáku vlnu nevole.  Sergei Golev prchl domácímu obránci, jež ho následně fauloval, což rezultovalo v trestné střílení pro hostující tým. Jeho exekuce se ujal sám Segei Golev. který svou střelu směřoval mezi betony, nicméně tamější mezírku si Pavel Jekel pohlídal. Po následném hvizdu rozhodčích ukončil brankář domácího týmu svůj zákrok a nechal puk doklouzat za brankovou čáru v domění, že gól po odpískání v hokeji neplatí. Omyl. Hlavní arbitr zápasu gól negól k překvapení všech chtělo by se říct až skandálně potvrdil. Nic nepomohly ani vehementní protesty kapitána Peroutky. Neprůstřelnost Pavla Jekela na domácím ledě tak skončila po  99 minutách a 51 vteřinách.  Po 40 minutách  tedy platil stav 3:1 ve prospěch domácích.

Hned  začátek třetí třetiny ukázal. že hokejisty Orlové snižující branka nakopla.  Bílomodrých byl najednou plný led a domácí obrana v čele s brankářem Jekelem se měla co ohánět.  Nejdříve tečoval agilní Golev střelu svého spoluhráče těsně vedle zařízení, o chvíli později pálil  z nebezpečné pozice bez úspěchu Kovařík, stejný hráč  se navíc dostal v minutě s pořadovým číslem  48 do samostatného úniku,  svou forhendovou kličku, ale nedotáhl a tak se skóre zápasu neměnilo.   Během těchto chvil byli Orli lepším a nebezpečnějším celkem, ovšem ani svoje další šance nedokázali přetavit v kontaktní branku, což je muselo mrzet jelikož  se v čase 51:08 znovu prosadil nestárnoucí veterán Ladislav Rytnauer.  Jeho utěšená střela rozjásala domácí tribuny a  přinesla klid na domácí hokejky.  Co na tom, že se ještě dvě minuty před koncem utkání dokázal prosadit orlovský  Štěpánek, jenž svou střelou procedil puk mezi betony  Pavla Jekela. Na výhře žlutočerného souboru 4:2 to už nic nezměnilo.  Žihadla si tedy  připsala další tři důležité body do tabulky.

Příštíí bitva čeká na moravskobudějovické hokejisty příští sobotu, na ledě Písku.

Mantinely domácího zimního stadionu se znovu rozduní ve středu 17.10.  K  pikantní repríze loňského i předloňského semifinále přijede  Havlíčův Brod! Nenechte si tento zápas ujít a už teď si zarezervujte datum 17.10   ve svých kalendářích!

Komentáře k zápasu:

Augustin Žák (trenér HC Moravské Budějovice 2005): „Dneska to byl hodně rychlý zápas. Orlová hraje bezstarostně. Doposud neudělali ani bod, ale jsou houževnatí. Dokud jim nedáte 4-5 gólů tak hrají. Já ale stále nejsem spokojen s naším výkonem. Děláme hrozných chyb a faulů. Stále je to o hře jedné lajny. Víme to a stále to řešíme. Pořád se snažíme sehnat dva útočníky, kteří by nám pomohli dopředu. Teď se nám vrátil Roman Mikeš, tak to snad zase bude o něco lepší. Dnes opět výborný výkon brankáře Jekela. Musíme také zapracovat na bránění, s tím jsem byl spokojen v Pelhřimově a tak bych si to představoval.“

Ladislav Rytnauer (HC Moravské Budějovice 2005): „Dneska to bylo trápení. Zase to bylo vybojované. Pořád nehrajeme tu naši hru. Nehrajeme dobrý hokej. Orlová měla spoustu mladých kluků, tak jsme si říkali, že je naší zkušeností přehrajeme. Zase byl soupeř o krok rychlejší než my, tak jako v jiných zápasech. Na tom musíme zapracovat. Museli jsme trochu víc makat a nebylo to jednoduché. Jak říkám, nakonec se projevila naše zkušenost a byly z toho branky. Tři body bereme, ale není to ono. A jak to vidí Láďa, že vše zatím stojí na jeho lajně? My už spolu nějaký ten rok hrajeme a víme o sobě. Tím to máme lehčí. Víme o sobě a snažíme se toho využívat. Ostatní lajny se víc točí a kluci se za ty roky mění, takže se to projeví. Je to asi klišé, ale je jedno kdo ty góly dává. Hlavní je že se vyhraje. Teď dáváme góly my a jsme rádi, že pomůžeme, ale je úplně jedno, kdo pomůže.“

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz