Série srovnána na 2:2

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
2 : 1 (0:0, 0:1, 2:0)
SHK iClinic Hodonín SHK iClinic Hodonín

Soupiska domácí

Groh (Vacek) – Trnka, Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – F. Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mlynář, Mikeš (A), Rytnauer (A), Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš

Rozhodčí

Ing. Petr Bláha – Jan Vašíček
Henrich Kráľ

Soupiska hosté

Kubáň (Gajan) – Dresler, Šaršok, Fišera, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík (A) – Charvát (A), J. Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča (C)

Vyloučení 5:7
Využití 2:0
V oslabení 0:0
Počet střel
Diváků 765
  • Tomáš Franek (Marek Růžička) 37. minuta
    Branka hosté
  • Tomáš Pelikán (Aleš Heinrich, Ladislav Pospíchal) 55. minuta
    Branka domácí
  • Michal Kliment (Daniel Kabelka, David Horký) 60. minuta
    Branka domácí

Důležité čtvrté utkání čtvrtfinálové série se odehrálo na moravskobudějovickém stadionu. Žihadla opět přivítala Drtiče z Hodonína a důležitost zápasu byla od začátku znát. Na stadion si našlo cestu skvělých 765 fanoušků a dorazila i početná skupinka fandů Drtičů, které ještě jednou zdravíme.

Hokej se hrál od začátku sice v rychlém tempu, ale oba týmy se soustředily spíše na zabezpečení obrany. Žádná ze stran tak nic zbytečně neriskovala a zpočátku byly k vidění jen méně nebezpečné střely, se kterými si domácí fantom Dominik Groh a na druhé straně Matěj Gajan, který překvapivě nahradil úžasného Andrease Kubáně, poradili. První pozdrav na bránu Žihadel vyslal v 2. minutě od modré kapitán Drtičů Petr Jurča, ale tohle byla pro gólmana Žihadel lahůdka. Síť poprvé rozvlnila střela Aleše Heinricha z konce 2. minuty, ale bohužel po jeho střele skončil puk pouze v boční síti brány hostí. O minutu později pálil na druhé straně Marek Růžička, ale Dominik Groh byl připraven. Na počátku 5. minuty pálil na bránu Drtičů Ladislav Pospíchal a Matěj Gajan jen se štěstím puk vyrazil mimo brankovou konstrukci. O minutu později opět podobná situace, a i tentokrát Matěj Gajan s velkými problémy puk vytlačil do rohu kluziště. Ke konci 6. minuty se do velké šance dostal Dominik Matula, ale jeho střelu vyrazil Dominik Groh, který si poradil i s následnou dorážkou. Na počátku 8. minuty se do slibné pozice dostával aktivní David Horký, ale nepodařilo se mu v rozhodující chvíli zpracovat neposlušný puk. Je no pár vteřin později se David Horký probojoval do další velké šance, a to poté, co se mu podařilo přejít přes obranu Drtičů, ale jeho klička skončila na betonu Matěje Gajana. V polovině 9. minuty se pokusil od mantinelu překvapit gólmana Žihadel Marek Růžička, ale ten byl pozorný. Ve 12. minutě pálil Roman Kadela, ale jeho pokus skončil v lapačce Matěje Gajana. To samé se stalo na druhé straně po střeleckém pokusu Ondřeje Ševčíka. V polovině 13. minuty dostali hosté možnost 4 minutové přesilové hry. V této se jim podařilo vypracovat dvě obrovské šance. Nejprve pálil od modré Martin Miklík, který se vzápětí dostal ke sraženému puku a netrefil poodkrytou klec domácích. Jen o necelou minutu později se do obrovské šance dostal Dominik Matula, ale na svého jmenovce v bráně domácích si nepřišel. V oslabení jako již tradičně zahrozila i Žihadla. Ke konci svého oslabení se jim totiž podařilo dostat Drtiče pod tlak a po pokusu Ladislava Pospíchala z toho byla horní tyč. Ke konci 18. minuty se ještě do šance protlačila první letka Žihadel, kdy po vyražené střele Davida Horkého se k dorážce dostal ještě Petr Krutiš. Jelikož ani tato šance změnu skóre nepřinesla, šlo se do kabin za smírného a spravedlivého stavu 0:0.

Stejný střelec, který třetinu uzavřel, otevřel střelecký účet i třetiny druhé. Po půl minutě hry pálil v přesilové hře Petr Krutiš, ale Matěj Gajan byl proti změně skóre. Na počátku 23. minuty se do slibné šance protáhl Aleš Heinrich, ale i jeho pokus Matěj Gajan měl. V průběhu 23. minuty dostala žlutočerná letka další možnost přesilové hry, ale byl z toho jen jeden střelecký pokus Petra Krutiše, se kterým si gólman Drtičů poradil. V polovině 26. minuty se do šance dostával Tomáš Mlynář, ale nemířil přesně. Z následného protiútoku ihned zahrozili i Drtiči, ale i Jan Matějka pálil mimo. 26. minuta přinesla další z přesilových her domácích, ale i tentokrát z toho byla jen jedna šance, tentokrát v podání Marcela Juráně. Běžela 30. minuta a stadionem to opět jen zašumělo zklamáním. Po střele Daniela Kabelku již podruhé zachránila hosty branková konstrukce. Pokolikáté už v této sérii. O necelé dvě minuty později se do šance protlačil přes obranu Jakub Čejka, ale jeho pokus skončil mimo. Ke konci 33. minuty se do výborné šance protlačil hodonínský Jan Matějka, ale toho vychytal Dominik Groh. V 35. minutě dostali výhodu přesilové hry i hosté, ale domácí je opět nepustili do jediné vážnější střely. Bohužel krátce po jejím skončení se puk nahozený z poza brány dostal před bránu, kde byl zcela osamocený Tomáš Franek, a takový snajpr se nemýlí. Běžel čas 36:52 a pohotová střela útočníka Drtičů přinesla první změnu skóre – 0:1. V závěru druhé třetiny dostali Drtiči výhodu další přesilové hry a tentokrát se jim podařilo žlutočerné uzamknout a Dominik Groh se dostal do výhně střel, ale mladý strážce domácí svatyně úspěšně odolával a hodně svůj tým podržel. Do šaten se tak šlo za stavu 0:1.

Začátek třetí třetiny přinesl pro domácí výhodu další přesilové hry, ale opět z toho byla jen jedna střela od modré a s touto Matěj Gajan neměl sebemenší problém. To po přesilové hře přišly větší okamžiky. Na začátku 44. minuty pálil z prostoru mezi kruhy David Horký a Drtiče opět ochránila branková konstrukce. O chvíli později se do úniku dostával Jakub Čejka, ale byl podražen. Rozhodčí s ledovým klidem dělal, že se nic neděje, aby téměř okamžitě na druhé straně vyloučil Tomáše Mlynáře za „krosček“. Přesilová hra Drtičů však byla ze strany domácích borců s poklidem ubráněna a jediným ohroženým Dominika Groha byla jedna lehčí střela Marka Růžičky. Na druhé straně pálil na počátku 48. minuty David Horký, ale s jeho střelou neměl Matěj Gajan žádný problém. V 48. minutě přišla výhoda přesilové hry i pro hráče Žihadel, ale paradoxně v ní v jejím počátku zahrozili Drtiči, kteří rozpoutali u brankoviště peklo a Dominik Groh se musel hodně ohánět, aby puk nepřešel za brankovou čáru. Pak již začal přesilovkový tlak domácích, ale Matěj Gajan čaroval. Hráči Žihadel hnáni touhou po vyrovnání jej zasypali ohněm střel, ale kouzelník v bráně Drtičů byl pozorný. V polovině 50. minuty všem na stadionu zatrnulo, neboť střela Martina Miklíka orazítkovala domácí tyč. Na druhé straně z protiútoku pálil Daniel Kabelka, ale opět připravená lapačka Matěje Gajana byla proti. V 53. minutě se důrazným útočníkům Drtičů podařilo vytvořit zmatek před bránou Žihadel, ale nejrychleji u puku byl Dominik Groh. Na začátku 54. minuty dostali domácí výhodu přesilové hry a tentokrát ji konečně dokázali zužitkovat. Aleši Heinrichovi se podařilo puk nahodit do předbrankového prostoru, kde se nejlépe orientoval Tomáš Pelikán, který pohotově zavěsil – 1:1. Domácí povzbuzeni vyrovnávací brankou se pustili do dalšího dobývání brány Drtičů, ale vše zbrzdilo další vyloučení. V přesilové hře se ale opět aktivní hrou podařilo nepouštět soupeře do velkých šancí a Dominik Groh tak zase řešil jen jednu střelu, se kterou neměl problém. Drtiči mohli dosáhnout rozdílové branky na počátku 59. minuty, kdy došlo ke zmatku v rozehrávce domácích, ale vše vyřešil včasný zásah Dominika Groha. Vše tak pomalu spělo k prodloužení, ale v 60. minutě nabídl Matěj Charvát poměrně zbytečným faulem domácím ještě jednu výhodu přesilové hry. Trenér Žihadel si vyžádal oddechový čas a domácí dostali pokyn k poslední zteči hodonínské brány. Instrukce byly zřejmě ty pravé, neboť v čase 59:43 střelu Daniela Kabelky od modré tečoval těsně před gólmanem Drtičů Michal Kliment a stadion bouřil – 2:1. Hosté si vzali oddechový čas a zkusili ještě hru bez brankáře, ale čas již byl proti nim.

Po velkém boji tak hráči Žihadel opět srovnali stav série na 2:2 a v neděli 10.3.2019 míří k rozhodujícímu utkání série do Hodonína, kde od 17:00 hod. bude vhozeno první buly pátého zápasu. Bude to zápas o vše a lze očekávat, že obě strany do boje vloží vše. Tohle si nemůže správný fanda Žihadel nechat ujít. Fan club opět pořádá autobusový výjezd a každý hlas je vítán. Místa se pomalu plní, takže případný zájemce si musí pospíšit. Více info na FB.    

Komentáře k zápasu:

Augustin Žák (trenér HC Moravské Budějovice 2005): „Poctivě jsme celý zápas pracovali a myslím si, že kluci si dnes zasloužili vyhrát. Pořád jsme všichni věřili. Hrajeme s profíkama z Hodonína 2:2 na zápasy, takže spokojenost. Oni trochu utkání neunesli. Neustále diskutovali s rozhodčími a asi třikrát se jim podařilo zvrátit jeho rozhodnutí v náš neprospěch. Pořád diskutují. No nevím no. My hrajeme hokej. My nyní pojedeme na pátý zápas s čistou hlavou. Kluci jsou rádi, bojují a já jsem na ně pyšný. Jsem za ně hrozně rád.“

Dominik Groh (brankář HC Moravské Budějovice 2005): „Musím říct, že kluci opět odvedli skvělou práci. Ostatně jako v každém zápase. V zápase ale přišlo i několik černých chvil a ty byly velmi nebezpečné. A naštěstí jsme měli štěstí. :-) No a v neděli si jedem pro výhru!!!“

Další zápasy PO skupin jih-východ:

HC Tatra Kopřivnice - BK Havlíčkův Brod     4:3 po pr. (stav série 2:2)

IHC Písek - Draci Šumperk     3:2 po s.n. (stav série 2:2)

HC Bobři Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou    4:2 (konečný stav série 3:1)

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz