• Bula (Barták) 46. minuta
  • Sajdl (Špok, Kříž) 59. minuta
  • Kříž (Pokorný) 60. minuta

Komentář zápasu

Soupeř z Vysočiny přijel do Hodonína s brankářem Romanem Boškou, který byl v přípravě na testech právě u Drtičů a dvaadvacetiletý rodák ze Šumperka tak měl o motivaci postaráno.

Začátek zápasu mu ale domácí znepříjemnili hned po necelých pěti minutách. Po faulech Bartáka a Buly hráli hosté ve dvojnásobném oslabení a Drtiči trestali. Sajdlovu ránu Boška vyrazil jen k Lukáši Popelovi, bek Drtičů pohotově puk dorazil do sítě a zaznamenal tak první trefu v SHK. A to nebylo vše. V pokračující klasické přesilovce Hodonín trestal znovu. A opět u toho byl Sajdl. Jeho střelu šikovně tečoval Martin Špok a Drtiči vedli v šesté minutě už o dva góly.

O dvě minuty později pálil nebezpečně Kuba a domácí mohli vést už 3:0, ale jeho střela těsně minula hostující klec. V patnácté minutě měl Boška plné ruce i nohy práce s dvěma střelami Stejskala, ale svou branku uhájil. Až v závěru první části se osmělili i hosté. Křenkův pokus však nemířil přesně.

Hned po úvodním buly druhé třetiny se do slibné příležitosti dostala dvojice Sajdl - Kříž, ale prvně jmenovaný netrefil puk přesně. V pětadvacáté minutě přišla na Drtiče slabá chvilka, když během čtyřiceti vteřin hosté dokázali srovnat. Nejdřív Zahradník hezky zpoza branky přihrál Janu Bulovi a bylo to jen o gól. Jen o pár chvil na to bylo vyrovnáno, když se, trochu se štěstím, dostal puk k Martinu Jánskému, který překonal Baruse, a začínalo se v podstatě od začátku.

V polovině utkání však Drtičům vrátil vedení Jakub Sajdl, jenž krásně nastavil hůl do Pokorného přihrávky, a Drtiči využili již třetí přesilovku v zápase. Když v předposlední minutě prostřední části, jak jinak než v početní výhodě, zvyšoval opět na dvoubrankový rozdíl Martin Špok, vypadalo to, že to je pro hosty definitivní KO. Jenže.

V úvodu poslední dvacetiminutovky se podařilo i Žihadlům využít svou přesilovku. Dostál přihrál Marku Kundelovi a bylo to rázem jen o jednu branku. Čtyři minuty po snižující trefě se hostím povedlo již podruhé v zápase vstát z mrtvých. Svou druhou brankou v zápase vyrovnal na 4:4 Jan Bula.

Závěr utkání byl hodně nervózní. Obě mužstva se bála udělat chybu a schylovalo se k tomu, že i druhý domácí zápas Drtičů půjde do prodloužení. To ale platilo jen do času 59:00. Přesně minutu před koncem totiž přišla na řadu nejkrásnější akce celého utkání. Kříž vyjel od zadního mantinelu až k modré čáře a přihrál na vzdálenější kruh Špokovi. Ten ale viděl u delší tyčky zcela volného Jakuba Sajdla, který skvostnou kombinaci zakončoval střelou do prázdné klece.

Hosté se ještě v poslední půlminutce pokusili o zázrak při hře bez brankáře, ale v podstatě se závěrečnou sirénou pečetil výhru Hodonína střelou do prázdné branky Moravských Budějovic Pavel Kříž. Drtiči se tak po třech kolech dostali díky výhře 6:4 nad Žihadly poprvé v letošní sezoně na první místo tabulky.

Ohlasy trenérů

Jiří Rech (hlavní trenér SHK Hodonín):
Rozhodující dnes byly přesilovky. V plném počtu hráčů jsme dali jen jeden gól. Je škoda, že se nám za stavu 2:0 nepodařilo dát ještě jeden gól. Šance jsme na to měli a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy to tam spadne. Naopak bohužel přišla ve druhé třetině pětiminutovka, kdy jsme asi nebyli dostatečně soustředění. To samé se pak opakovalo na začátku poslední části, kdy tam byly zbytečně fauly a soupeř podruhé srovnal. Je ale dobře, že se nám povedlo nakonec zápas vyhrát, díky gólu po opravdu krásné kombinaci. Nicméně, jestli budeme i nadále hrát, tak, jak hrajeme, tak v listopadu skončím na ARU. Dostáváme hrozně moc gólů. Dnes jsme zase inkasovali čtyřikrát a musíme pak dát pět branek, abychom vyhráli. Musíme hrát víc odzadu. Venku hrajeme výborně, ale doma, kdy musíme soupeře dobývat a nutit se do útoku, tak z toho vyplívají ty chyby. Hloupé chyby.

Rudolf Cakl (hlavní trenér HC Moravské Budějovice 2005):
Dnes to rozhodla jedna chyba ve hře pěti proti pěti. Nechali jsme se trochu roztočit v našem obranném pásmu a soupeř toho využil. Padesát devět minut jsme plnili to, co jsme si řekli. Pak ale přišla jedna chybička a ta rozhodla. Do onoho momentu jsme dostali čtyři branky v oslabení, takže při hře v pěti jsme podle mě odehráli dobrý zápas. Nechci, aby to vyznělo tak, že rozhodčí pískal tendenčně, ale někdy by si sudí mohli uvědomit, že jsme taky lidi, že je to naše zaměstnání, máme doma rodiny a nějaké takové připískávání nás může stát živobytí a problémy doma. Chtělo by to z jejich strany trochu více pokory a porozumění. Je to přeci jen druhá liga. Někteří kluci to hrají pro zábavu, jiní, aby si trochu vydělali, ale musí se všichni respektovat. Se vstupem jsme spokojeni. Jako nováček nemůžeme mít vysoké cíle. Mým tajným přáním bylo - první tři kola, devět bodů. Je to škoda. Moc tomu nechybělo.