• Rytnauer (Havel, Krutiš) 32. minuta
  • Nováček (Polívka, Šťáva) 40. minuta
  • Staněk (Kaňka, Střecha) 53. minuta

Komentář k utkání

Druhou čtvrtinu druholigové soutěže zahájila Žihadla domácím utkáním s velice nepříjemným soupeřem ze Žďáru nad Sázavou. Že to opět nebude jednoduchý duel, se ukázalo již v prvních minutách. Hosté byli aktivnější a vynutili si faul domácích hráčů. Nabídnutou výhodu využil přesnou střelou od modré čáry Pavel Staněk – 0:1. Žihadla se snažila o vyrovnání, ale Sláma v brance hostí byl neomylný. Neujala se ani teč Hačeckého, ani střely Matějky či Šťávy. Na druhé straně nevyužili slibné příležitosti hostující útočníci, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení hostů.

Druhé dějství zahájili domácí aktivněji a vynutili si dvě po sobě jdoucí početní výhody. Největší šanci však měli hosté, když ve vlastním oslabení se sám na Dudáčka řítil Matějů, ale domácí gólman se překonat nenechal. Žihadla se vyrovnání dočkala v polovině utkání. V okamžiku, kdy hostujícímu hráči vypršel trest, zůstal chvíli nekrytý před brankou Filip Matějka a srovnal skóre – 1:1. Domácí branka povzbudila, uzavřeli hosty před jejich svatyni a odměnou jim byl vedoucí gól z hole Ladislava Rytnauera – 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Dudáček v domácí svatyni se překonat nenechal. Před koncem třetiny tak uhodilo na druhé straně. Početní výhodu o jednoho hráče využil Lukáš Nováček, když před brankou tečoval střelu obránce – 3:1.

Třetí dějství se neslo ve snaze hostů o korekci výsledku. Domácí dobře bránili a podnikali rychlé nebezpečné výpady. Hráči Plamenů se dočkali snížení po polovině třetiny. Opět Pavel Staněk v přesilové hře trefil přesně od modré čáry – 3:2. V závěru utkání mohl pojistit výhru domácích Havel, ale samostatný únik v gól nepřetavil. Skóre nezměnil ani Rytnauer, který při hře bez brankáře hostů netrefil z půlící čáry prázdnou hostující klec.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný – trenér SKLH Žďár nad Sázavou

„My jsme první třetinu odehráli disciplinovaně zezadu. Čekali jsme, že na nás domácí vletí. Mají dobrý tým. Bohužel ve druhé třetině byla ta slepená pětiminutovka, kdy jsme dostali tři góly, a to se pak těžko otáčí. Ale bojovali jsme až do konce a snažili jsme se s tím zápasem něco udělat. Myslím si, že to byl pěkný zápas, pro diváky taky. Domácí šli asi za vítězstvím víc.“

Tomáš Jakeš – asistent trenéra HC Moravské Budějovice 2005

„Dobře víme, jaké máme se Žďárem statistiky. Dneska asi nejlepší výkon doma. Kluci šli od první do poslední minuty za vítězstvím. Přestože jsme prohrávali 0:1, pořád jsme věřili, že máme tu sílu a mentální vyspělost, že soupeře přejedeme, přetlačíme. Kluci udělali ohromný kus práce a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. „