• Zahradník (Barták, Bula) 52. minuta
  • Müller (Kadlec, Telesz) 54. minuta

Komentář utkání

1. třetina:

Do první třetiny vstoupili mnohem lépe hosté. Nabuzeni očekávaným úspěchem napadali rozehrávku a znepříjemňovali hru Lvů v obranném pásmu. Dočkali se také brzkého úspěchu. Dvě minuty a jednu sekundu po úvodním vhazování propasíroval puk mezi betony Jirky Zvolánka Jakub Kadlec. Hosté ani po vstřelené brance nepolevili, stále se snažili držet puk v útočné třetině a co možná nejvíce zaměstnávat naší brankářskou jedničku. Útočná snaha se Žihadlům opět vyplatila v čase 7:05, když se v přesilové hře prosadil Michal Telesz. Po tomto úderu se však probudili i Lvi. Zhruba po minutě kapituloval i Roman Kousal v brance hostí. Prosadila se první lajna, když se puk dostal po ose Kubišta - Blažek až na hůl Vojty Vargy, který uklidil puk do Kousalovy sítě. Domácí se oklepali a všechno šlo rázem lépe. Ještě do konce třetiny se Lvům podařilo vyrovnat a to opět zásluhou stejné pětice hráčů na ledě jako při gólu prvním. Tentokrát si role vyměnil Blažek s Vargou, když Varga asistoval a Blažek pálil. Záda jim jistila obranná dvojice Koželuh - Brychta. Pět minut před sirénou bylo srovnáno a domácí se tlačili za další brankou. Tu už se bohužel vsítit nepodařilo a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

2. třetina:

Po rozbruslení před třetinou přišlo překvapení na straně hostů, když v brance zůstal Roman Boška, který nahradil střídajícího Romana Kousala. Začátek druhé části byl velmi opatrný, oba týmy si byly vědomy důležitostí každé rozehrávky a každé sekundy hry. Po pěti minutách však přišel nemilosrdný úder... Když si na mantinel v podstatě naskočil jeden z hráčů ve žlutém, byl pískán faul Marku Hemskému, který ho zezadu proti mantinelu trochu popohnal, čehož hostující hráč okamžitě využil. Po dalších 45 sekundách bránění ve čtyrech byl poslán na trestnou lavici i Jakub Brychta za krosček. Lvi se bránili seč to šlo, ale Moravské Budějivice zahráli přesilovku znamenitě a využili ji hned dvojnásobně. Dostali se tak do dvougólového trháku, který je nestál ani mnoho sil. Ke konci třetiny jsme dostali možnost přesilové hry i my, když byl za sekání vyloučen Müller. Po několika sekundách přesilovky přišla chvíle naší nejnovější posily, Jirky Půhoného, který na sebe nátahl hned dva hráče do rohu útočného pásma a následně našel u kruhů osamoceného kapitána Lvů, Aleše Koželuha, který potvrdil svou přesnou mušku a dal domácím naději v podobě kontaktní branky. Situace začínala opět vypadat nadějně, ale Chotěboř selhala v obraně. Místo vyrovnání přišly další dva "bodance". Nejprve se v čase 37:23 prosadil hostující kapitán Roman Sechovec a o minutu později i Jan Müller. V tomto bodě se misky vah převážily jednoznačně na stranu hostů. Za domácí ještě půl minuty před koncem třetiny vyfasoval Blažek desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, když vystřelil na branku v přerušené hře po velmi kontroverzním postavení mimo hru.

3. třetina:

Do třetí třetiny vstoupili hosté s klidem na hokejkách a domácí s Martinem Horáčkem v bráně. Žihadla chtěla dohrát utkání takticky a využít chyb v obraně Lvů, které pramenily z bezhlavého útočení za vidinou vzdáleného vyrovnání a z nedostatečného důrazu před brankovištěm. Jenže hostům se nepodařilo utkání jenom dohrát... Žihadla si třetí třetinu užila a dohrála ji s velkým stylem. Domácí již byli absolutně bezradní a když už se dostali do nějaké té šance, tak ztroskotali na hostujícím brankáři jako například Karel Kesner v jeho samostatném úniku. Hosté přidali čtyři branky a v součtu třetin naplnili domácí klec přesně deseti góly. Nejprve se prosadil Lukáš Sobotka ve 44. minutě po asistenci nám známého Davida Křenka. Poté se ocitl úplně osamocen v našem obranném pásmu Jan Müller, kterého z nouze fauloval Karel Kesner, následovalo trestné střílení, které faulovaný s přehledem proměnil. Fanoušci hostů, kteří přijeli v poměrně hojném počtu dotlačili k dalším dvoum brankám Petra Zahradníka a znovu Jana Müllera, který tak završil hattrick. Tím se gólové konto na obou stranách uzavřelo a skóre se zastavilo na, pro nás nelichotivém, výsledku 3:10.