Domácí hnízdo poprvé vyloupeno. Tábor řídil celý zápas hru a vyhrál zaslouženě 4

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
3 : 4 (0:2, 2:2, 1:0)
HC Tábor HC Tábor

Soupiska domácí

Brož (Čáp) – R. Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st., Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Lupač, Kusý, Hačecký, Niederhafner, D. Čermák,Bulín. Trenér: Augustin Žák

Ing. Rudolf Volf – David Urubčík
Bc. Marek Čelechovský

Soupiska hosté

Novák (Klestil) – Tesař, Kachyňa, Černý, Raiterman, Duben, Dvořák, Havran – Heřman, Prokeš, Andres, Seidl, Matučík, Urbanec, Blažek, Pechánek, Březina, Kadilák, Škrdleta. Trenér: Tomáš Matušík

• DENIS KUSÝ (Bez asistence) 51. minuta

K utkání 4. kola dorazili na led Žihadel hokejisté Tábora a odehrálo se utkání, které mělo vysoké tempo a i přes výsledek, který domácí rozhodně nepotěšil, muselo všech 648 fanoušků odcházet s vcelku hezkým hokejovým zážitkem. Fanoušky Žihadel při povzbuzování podpořila i početná skupina fandů Orlů ze Znojma, která se přijela podívat na svoji legendu Petera Puchera (Orli děkujeme!).

Utkání se již od začátku nevyvíjelo pro domácí zrovna dobře, neboť už v čase 2:54 Radek Prokeš střelou z pravého kruhu rozvlnil síť za domácím gólmanem – 0:1. Utkání pokračovalo v rychlém tempu a bojovalo se o každý puk. Blízko vyrovnání byli hráči žihadel na začátku sedmé minuty, kdy za faul soupeře dostali možnost početní výhody. Nejprve se do krásné šance dostal Denis Kusý, který však nedokázal dorážku vyražené střely usměrnit za záda domácího gólmana. Několik střel poté mířilo těsně vedle brány hokejistů Tábora a těsně před koncem přesilové hry vyrazil David Novák nebezpečnou střelu Romana Čermáka. Krátce po skončení přesilové hry domácích zahrozili i hokejisté Tábora, ale se střelou Tomáše Andrese si Jan Brož poradil. I následně bylo k vidění několik rychlých výměn a střel na obou stranách. Za zmínku stojí především akce hokejistů Tábora, kteří se dostali do přečíslení 2 na 1, ale Jan Brož i tuto šanci svým zákrokem zlikvidoval. Za domácí zahrozili svými šancemi především Filip Matějka, který objel bránu hostí, ale dobře chytajícího Davida Nováka nenachytal a krátce po něm i Roman Mikeš, který se pokusil překvapit střelou z prostoru mezi kruhy a krátce poté i samostatným průnikem, který opět gólman hostí kryl. V čase 15:52 však pro fanoušky žihadel a zřejmě i trenéra přišla studená sprcha. Gólman domácích Jan Brož totiž v prostoru před bránou namazal přesně na hokejku Radima Heřmana, který již neměl problém rozvlnit síť domácích podruhé – 0:2. Snahy o snížení stavu do konce třetiny poté zhatilo vyloučení Filipa Matějky, který čistým hitem srazil protihráče, který zůstal ležet otřesen s krvavým zraněním v obličeji na ledě, a ačkoli se ještě poté bez hvizdu rozhodčího krátce hrálo, tak hostující hráči si nakonec po přerušení vynutili vyloučení na 2+2 minuty. I přesto se v oslabení krátce před koncem třetiny dostal do úniku Denis Kusý, kterému však jeho blafák gólman hostí pokryl.

I druhá třetina se nesla v rychlém tempu a ještě před koncem vypršení trestu domácích zahrozil nebezpečnou střelou střelec prvního gólu hostí Radek Prokeš. V čase 21:07 přišla obrovská šance žihadel. Ladislav Rytnauer se probojoval až sám před brankáře, ale místo střely či kličky volil přihrávku, která ale správného adresáta nenašla a puk skákající před odkrytou bráno u nedokázal nikdo do brány dostat. Krátce poté přišlo vyloučení hostí a v přesilové hře měli hráči žihadel opět blízko ke snížení. Po několika střelách domácích totiž puk poskakoval kolem brankové čáry, ale nenašel se nikdo, kdo by puk posunul za ni. V čase 24:36 se naopak do velké šance dostal kapitán hostujícího Tábora Jakub Matušík, který však sám před Janem Brožem neobstál. Z protiútoku se do podobné šance dostal i kapitán domácích Peter Pucher, ale ani ten za obrovské podpory fanoušků neuspěl. V čase 26:02 přišlo další vyloučení na straně kohoutů z Tábora a i tentokrát bylo v přesilové hře u jejich brány pořádně rušno. Nejprve se Denis Kusý probojoval až před bránu, ale neuspěl, stejně jako několik následných střel ze všech možných pozic. Krátce po skončení přesilové hry přišla další velká šance žihadel, a to když sražená přihrávka domácích borců jen těsně minula odkrytý roh branky. Tlak žihadel v té době stoupal a to vycítil i trenér kohoutů a v čase 29:18 si raději vzal oddechový čas, který měl ataky domácích zmírnit. To ovšem nepomohlo a krátce po time-outu hostí přišlo jejich vyloučení na 2+2 minuty, které v čase 30:53 potrestal David Horký, jehož střela z levého kruhu propadla nad betonem gólmana hostí až do sítě a stadion začal bouřit – 1:2. Bohužel o rychlé zchlazení se postaral Tomáš Anders, který v čase 31:11 využil chyby domácích beků a dostal se před Jana Brože a krásnou střelou do horního růžku navýšil v oslabení vedení svého týmu – 1:3. Ani domácí ovšem nenechali své fanoušky dlouho čekat a již v čase 33:33 odpověděl Marek Lupač, který krásnou střelou nedal jinak vynikajícímu Davidu Novákovi šanci – 2:3. Odpověď hostí mohla přijít opět velmi brzo, neboť David Blažek se ocitl sám před Janem Brožem, který však předvedl skvělý zákrok a svůj tým podržel. Bohužel v čase 37:25 již tolik štěstí neměl a překonal jej David Blažek, který tečoval střelu od modré – 2:4. Po tomto gólu opustil Jan Brož klec domácích a nahradil jej Jan Čáp, který si tak odbyl soutěžní premiéru v dresu Moravských Budějovic. V samém závaru třetiny ještě pálil Peter Pucher, ale i jeho střelu výborným zákrokem gólman hostí lapil.

I třetí třetina přinesla hned od začátku množství střel na obou stranách, ale jak Jan Čáp v brance domácích, tak i David Novák v brance hostí byli pozorní. Domácí hnáni svými fanoušky se snažili o kontaktní gól, ale neustále naráželi na skvěle chytajícího Davida Nováka, jenž dnes ukázal i několik zákroků, které budou hráče žihadel zřejmě budit i ze spaní. Prostřelit ho se podařilo až v čase 50:44, a to když aktivní Denis Kusý získal puk, sjel si před bránu a v momentě kdy se již téměř dostával ze střeleckého úhlu, pohotově vystřelil – 3:4. Domácí se poté snažili ještě přidat na obrátkách, ale hosté se nedali lehce a tak byly vidět šance na obou stranách. Oba gólmani již byli až do konce pozorní a za svá záda žádnou ze střel nepustili. V samém závěru to domácí zkoušeli bez brankáře a Denis Kusý při power-play tečoval střelu Petera Puchera, ale ani to k vyrovnání nevedlo, a tak si hosté z Tábora odvážejí domů 3 body.

V sobotu 30.9.2017 vyrážejí naši hokejisté k dalšímu utkání do Klatov a my se doufám zase všichni uvidíme již ve středu 4. 10. 2017, kdy nás od 18.00 čeká derby s SKLH Žďár nad Sázavou. Tak všichni na značkách.