Řehoř (Dudáček) – Havran, Tesař, Košař, Dvořák, K. Černý "A", Duben, Hajič, Pechánek – Heřman "A", Kadilák, Blažek, Březina, Matušík "C", Zayml, Hrala, Prášek, T. Černý

• Petr Krutiš (Ladislav Rytnauer, David Horký) 10. minuta
    Branka domácí
  • David Horký (Petr Krutiš, Daniel Kabelka) 43. minuta
  • Ladislav Rytnauer (David Horký) 60. minuta

Výročí vzniku první republiky oslavili hráči Žihadel vítězstvím 3:0 nad Kohouty z Tábora. Ve sváteční víkend si na moravskobudějovický stadion našlo cestu 465 diváků a ti byli svědky nejen vítezství svých oblíbenců, ale mohli si díky akci fan clubu výročí vzniku republiky připomenout i zpěvem hymny před třetí třetinou.

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Žihadel, kteří udávali tempo hry po celou první třetinu. Již po 17 vteřinách hry střílel na bránu hostí Petr Krutiš. Ke konci 3 minuty se v obrovské šanci ocitl David Horký, ale sám před bránou neuspěl. Hosté se k první střele dostali až ke konci 4 minuty, kdy však střela z pravého kruhu nemohla Pavla Jekela ohrozit. V 5 minutě dostali domácí hráči první výhodu přesilové hry, ve které se nejprve do pěkné střelecké pozice dostal David Horký a ke konci přesilové hry i Roman Mikeš, ale ani jeden z nich neuspěl. I po přesilové hře to byli právě domácí, kdo se tlačil k bráně soupeře. Ke konci 8 minuty střílel David Horký a chvíli po něm i Jiří Peroutka a především při jeho pokusu měl gólman hostí plné ruce práce. Pavla Jekela v bráně Žihadel probral až téměř na konci 9 minuty druhým střeleckým pokusem Kohoutů Lukáš Prášek, ale ani tentokrát se Pavel Jekel nemusel nijak moc namáhat. První výbuch radosti přišel v čase 9:32, kdy Petr Krutiš zkušeně zakončil – 1:0. Po gólu domácích dostali výhodu přesilové hry i hokejisté Tábora, ale ta se jim vůbec nepodařila. Naopak to byli domácí, kteří se dostali do dvou úniků 2 na 1, ale Roman Mikeš a po něm Tomáš Hačecký se svými střeleckými pokusy neuspěli. Až v závěru přesilové hry se Kohoutům podařilo usadit před bránou Žihadel a Radim Heřman dostal slibnou přihrávku před odkrytou brán, ale na puk nedosáhl. Na počátku 16 minuty se do šance dostal Marek Lupač, ale ani on na gólmana hostí nevyzrál. Přelom 17 a 18 minuty se opět nesl ve znamení útočných choutek domácích, kteří několika střelami zkoušeli pozornost Milana Řehoře. Ten ale svůj tým podržel a dával naději do dalšího průběhu zápasu. Jelikož ani střelecký pokus Davida Horkého a následný pokus o dorážku Petra Krutiše z konce 19 minuty změnu skóre nepřinesl, tak se do kabin odcházelo za stavu 1:0 a s ohledem na vývoj zápasu musel tento výsledek těšit spíše hosty.

To do druhé třetiny vstoupili hosté daleko aktivněji. Pavel Jekel byl od začátku třetiny nucen být neustále ve střehu. Nejprve již po 15 vteřinách hry musel likvidovat nepříjemnou střelu Jakuba Matušíka a ke konci 22 minuty musel čelit přečíslení hostů, kterou zakončoval střelou Radek Pechánek. Gólman Žihadel však byl na svém místě. V průběhu 25 minuty se do obrovské šance probojoval Filip Matějka a neproměnil zcela jasnou gólovou šanci. V dalším průběhu hry se domácí srovnali s aktivnější hrou hostů a hra se začínala vyrovnávat. V rozmezí 27 a 29 minuty se postupně střelecky pokoušeli Ladislav Rytnauer, Jiří Peroutka a David Horký, ale gólman hostí byl proti změně skóre. Na počátku 30 minuty byl v úniku faulován Ladislav Rytnauer a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil sám faulovaný. V trestném střílení sice domácí opora uspěla, ale vzhledem k tomu, že se při svém pokusu dostal s pukem až za brankovou čáru, odkud teprve skóroval, tak branka nebyla uznána a domácí museli ve svém snažení pokračovat. Hráči Žihadel se ale nevzdávali a i nadále pokračovali v obléhání brány hostů. Gólman Kohoutů však svůj tým držel a zuby si na něm vylámal např. David Horký nebo Daniel Kabelka. Na druhé straně pak zahrozil až na počátku 36 minuty Jan Březina, ale Pavel Jekel byl opět připraven. Do konce třetiny již nebyla k vidění žádná větší šance, a tak i po druhé třetině svítilo na ukazateli skóre 1:0 a bylo jasné, že třetí třetina bude ještě zajímavá.

Třetí třetinu začali hosté snahou o rychlé vyrovnání a na počátku 42 minuty měl Pavel Jekel i trochu štěstí při likvidaci tečované střely. O minutu později na druhé straně pálil Aleš Trnka, ale i gólman hostí byl ve střehu. O pár vteřin později již však byl po skvělé akci na útočné snažení domácích gólman Kohoutů krátký. V čase 42:36 dostal zpoza brány přesnou nahrávku David Horký, který se pohotovou střelou již nemýlil – 2:0. Kohouty však ani třetí gól nezlomil a i nadále se snažili o změnu pro ně nepříznivého skóre. Domácí však hráli velice zodpovědně a hlídali si pečlivě střední pásmo a byli to naopak oni, kdo se dostával do rychlých brejků. Nejprve na konci 47 minuty zachytil Ladislav Rytnauer rozehrávku hostí, ale s jejich gólmanem si již neporadil. O minutu později střílel Filip Matějka, ale jeho pokus byl sražen mimo hřiště. Krátce poté se dostal za bránu Kohoutů Tomáš Hačecký, který se pokusil protivníka oklamat rychlým objetím brány, ale Milan Řehoř pohotově zareagoval. Jen krátce poté střílel Petr Krutiš, ale jeho střela šla jen těsně nad. Hosté se i přes svoji snahu o vyrovnání nedokázali dostat do nebezpečných šancí a tak zkoušeli Pavla Jekela překvapit alespoň z dálky, ale tyto pokusy nemohly strážce domácí svatyně překvapit. V samotném závěru se hosté pokusili o vyrovnání pomocí hry bez brankáře, ale ani toto se jim nakonec nepovedlo, a když v čase 59:09 poslal Ladislav Rytnauer puk do opuštěné klece, bylo rozhodnuto – 3:0.

Hráči Moravských Budějovic tak zcela zaslouženě prodloužili svoji vítěznou sérii již na 7 zápasů. Nyní jsou před nimi dva zápasy na hřišti soupeře, kdy nejprve zajíždí ve středu 31.10.2018 do Českých Budějovic a poté v sobotu 3.11.2018 na led Drtičů z Hodonína, kam máte díky fan clubu možnost vyrazit také. Autobus se ale rychle plní, takže při rozhodování neváhejte ani chvíli. Další domácí zápas je na programu až 10.11.2018, kdy od 17:00 hodin přivítají naši borci Lední Medvědy z Pelhřimova. Takže všichni na značkách.