• Ladislav Rytnauer (David Horký) 28. minuta
  • Michal Kliment (Roman Mikeš) 44. minuta
  • Jiří Peroutka (Roman Mikeš, Ladislav Rytnauer) 45. minuta
  • Filip Jánošík (Petr Krejčí) 48. minuta

K utkání 26. kola 2. hokejové ligy dorazil na led Žihadel silný soupeř z daleké Opavy, který si v posledních kolech poradil na domácím ledě s našimi sousedy v tabulce Žďárem nad Sázavou i Havlíčkovým Brodem. Dalo se tedy očekávat těžké utkání. Do zápasu nastoupila žlutočerná letka značně oslabena, kdy pro zranění chyběli v sestavě útočníci Petr Krutiš a Marcel Juráň. V obraně pak nenastoupil Ladislav Pospíchal. Do zápasu již nezasáhl ani Tomáš Plachý, který se z důvodu náročného časového programu rozhodl pro návrat do Pelhřimova.

Utkání se od začátku hrálo ve slušném tempu a bylo poznat, že přijel kvalitní soupeř. První střelu zápasu si po 24 vteřinách připsali hosté, ale Pavel Jekel se od modré nenechal zaskočit. O minutu později poslal na druhé straně pozdrav Aleš Heinrich, ale ani on nebyl úspěšný. Na počátku 3. minuty se do šance dostával David Horký, ale hostující gólman byl rychlejší a puk pokryl včas. Počátek 5. minuty opět patřil Davidu Horkému, který dvakrát střílel na klec Slezanů. Poprvé minul a ve druhém případě jeho pokus zastavil připravený Matyáš Daňa. Do obrovské šance se v 6. minutě dostal kapitán hostí Lukáš Černý, který však sám před bránou prohrál souboj s fantomem v bráně domácích. Na konci 6. minuty přišla obrovská šance i na druhé, ale Marek Lupač nedokázal dopravit puk do odkryté brány. V čase 11:07 se hráčům Opavy podařilo střelou Tadeáše Jaroše využít přesilovou hru – 0:1. Po gólu Opavy se dlouho hrálo bez větších šancí, což změnil až na počátku 15. minuty hostující Filip Jánošík, ale s jeho střelou si poradil Pavel Jekel. V polovině 16. minuty se musel ohánět na druhé straně Matyáš Daňa, kdy nejprve se štěstím zkrotil ránu Romana Kadely a o chvíli později jej při střele Daniela Kabelky zachránila tyč. O necelou minutu pálil Ladislav Rytnauer a gólman hostí puk jen vyrazil a s dorážkou Davida Horkého si již dokázal poradit. Vyrovnání se domácí fandové dočkali v čase 18:21, kdy se David Horký prodral až za bránu hostí, kde si zkušeně počkal na pohyb gólmana hostí a poté mu puk zasunul za brankovou čáru – 1:1. skóre se mohlo v samém závěru třetiny měnit ještě jednou, ale Michal Kliment v závaru před bránou Opavy netrefil přesně. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina začala oproti té první opatrněji a oba gólmani se tak dlouho moc nezahřáli. Až na počátku 26. minuty si oba brankáři připsali po prvním zákroku. V polovině 27. minuty svůj tým skvěle podržel Matyáš Daňa, který se ocitl v ohni střel domácích, ale výtečnými zákroky změnu skóre nepřipustil. V čase 27:42 jásal stadion podruhé, a to po pohotové střele Ladislava Rytnauera2:1. Skóre se následně neměnilo ani při hře ve čtyřech ani při přesilové hře Opavy 4 na 3. V polovině 35. minuty přišel další z velkých zákroků Pavla Jekela, který tentokrát vychytal pokus Lukáše Peterky. Na druhé straně poté dvakrát pálil aktivně hrající David Horký, ale opavští obránci byly v obou případech dobře postaveni a střely zblokovali. Na počátku 38. minuty opět úřadoval Pavel Jekel, který nejprve kryl těžkou střelu Lukáše Černého a vzápětí si poradil i s dorážkou Tomáše Rouska. Poté co Pavel Jekel zlikvidoval i opavskou šanci 2 na 1 v samotném závěru třetiny, bylo jasné, že do kabin se půjde veseleji hráčům Žihadel.

Ve třetí třetině dostali hned zkraje hosté výhodu přesilové hry a měli tak velkou šanci srovnat skóre zápasu, ale Roma Mikeš vystihl rozehrávku soupeře a řítil se sám na opavskou bránu, ale Matyáš Daňa jej skvělým zákrokem skórovat nenechal. K puku se však dostal dojíždějící Michal Kliment, kterému se již ležícího gólmana hostí podařilo přehodit – 3:1. V 45. minutě opět přišla velká chvíle Pavla Jekela, který předvedl několik akrobatických čísel ala Spiderman a sebral tak hráčům Opavy jistý gól. Než stačili útočníci hostí přestat údivem kývat hlavami, tak domácí udeřili na druhé straně z rychlého protiútoku. Roman Mikeš první střelou trefil jen tyč, ale puk se odrazil k Jiřímu Peroutkovi a kapitán domácích jej pohotově poslal v čase 44:56 do brány hostí – 4:1. Ani ne o minutu později se mohl náskok ještě zvýšit. Filip Matějka vystihl rozehrávku hostí a řítil se sám na bránu hostí, ale jeho blafák se mezi tyče nevešel. V další fázi hry se domácí zaměřili na pozornou obrannou hru a hlídali si svůj náskok. To se jim dařilo až do času 47:53, kdy se hráči Opavy dostali do přečíslení. Pavel Jekel sice první střelu stačil pokrýt, ale na pohotovou dorážku Filipa Jánošíka už neměl šanci – 4:2. Opavané se i nadále snažili o vyrovnání, ale do konce zápasu si už domácí svůj náskok pozorně bránili a na žádné straně nebyla k vidění žádná větší šance, a jelikož změnu skóre nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře v podání Opavy, tak se mohlo začít slavit.

Další zápas Žihadel je na programu již tuto středu 19.12.2018, kdy na stadion Žihadel zavítá HC David Servis České Budějovice. Takže od 18:00 hodin zase všichni na značkách.