• Miroslav Tejko (Daniel Dudáček) 48. minuta
  • David Horký 49. minuta
  • Ladislav Rytnauer (David Horký, Roman Mikeš) 49. minuta
  • Marek Lupač (Roman Kadela, Filip Matějka) 57. minuta

Utkání 27. kola přivedlo na led Žihadel tým HC David Servis České Budějovice a k vidění tak bylo budějovické derby, které ovládli hráči Žihadel. Domácí nasázeli soupeři 7 branek a i přes absenci několika hráčů základní sestavy a zranění brankářské jedničky v průběhu zápasu dokráčeli k pohodlnému vítězství. Doufejme, že Pavel Jekel bude brzy připraven naskočit, ale i Jan Čáp ukázal, že umí předvést skvělé zákroky.

První třetina se nesla v opatrnějším tempu, ale ze hry měli přeci jen více domácí hráči. Hráči Žihadel se sice tlačili dopředu, ale útočné snahy jim brzdila nepřesná rozehrávka a tak na první vážnější zákrok brankáře museli fanoušci čekat až skoro do konce 5. minuty. Aleš Heinrich ale gólmana hostí nepřekvapil. Na počátku 7. minuty musel být ve střehu i Pavel Jekel, ale Jan Bárta ve slibné šanci zakončoval mimo bránu. Ke konci 8. minuty dobře zapracoval v útočném pásmu Patrik Bulín, který následně obkroužil bránu, ale i jeho pokus Daniel Svoboda kryl. V polovině 9. minuty pálil z kruhů Ladislav Rytnauer a z protiútoku na druhé straně střílel Radek Rolínek, ale oba gólmani byli pozorní. Na počátku 10. minuty se šikovně prodral před bránu David Horký, ale jeho pokus mezi betony nebyl úspěšný. O minutu později pálil z rohu navrátilec do sestavy Jakub Čejka, ale gólmana hostí svým pokusem nepřekvapil. Ke konci 12. minuty pálil opět David Horký, ale jeho pokus byl Danielem Svobodou vyražen mimo. Hned zkraje 16. minuty se do šance opět dostával David Horký, ale puk mu utekl z hole a dříve než stačil cokoli udělat, byl u něj gólman hostí. V polovině 16. minuty po delší době zahrozili i hosté, kdy však akci 2 na 1 řešil připravený Pavel Jekel. Až v samotném závěru byli domácí za svoje útočné snahy odměněni. V čase 18:49 našel přesným pasem David Horký svého parťáka z útoku Ladislava Rytnauera a ten se pohotovou střelou nemýlil – 1:0. V čase 19:20 propukla radost v ochozech podruhé. Marek Lupač napálil nádhernou přihrávku Romana Kadely přímo do sítě – 2:0. Díky brankám v závěru třetiny se šlo odpočívat o hodně radostněji domácím.

I druhá třetina se nesla v útočné snaze domácích. Již po necelé minutě hry pálil Daniel Kabelka, ale jeho střela byla sražena mimo hřiště. Ke konci 22. minuty se po hrubé chybě domácích dostal k puku Jiří Bárta, ale jeho velkou šanci řešil skvělým zákrokem Pavel Jekel. Ten se po zákroku jen těžce zvedal z ledu a v dalším průběhu bylo při každém jeho zákroku vidět, že bojuje přes velkou bolest. V čase 22:58 však udeřili opět domácí. Přesilovou hru totiž přesnou střelou využil Ladislav Rytnauer3:0. Po třetím gólu domácích přidali hosté na důrazu a bylo z toho několik jejich šancí, kdy Pavel Jekel, ač byl evidentně omezen bolestmi v pohybu, pochytal několik šancí hostí v podání Jan Trummera, Romana Šulčíka či Jana Bárty. I na druhé straně bylo k vidění několik šancí, kdy se nejprve Tomáši Hačeckému podařilo protlačit puk až do brankoviště, ale tam se nenašel nikdo, kdo by jej poslal do sítě. O chvíli později neuspěl ani David Horký se svojí střelou. V čase 31:53 se gólu dočkali i hosté. Přečíslení domácích ještě Pavel Jekel stačil pokrýt, ale poté již nestačil reagovat na střelu najíždějícího Lukáš Kříže3:1. Ani ne o minutu později, v čase 32:48, střílel Radek Rolínek, Pavel Jekel dokázal puk vyrazit jen nad sebe, ale poté se pro bolest nedokázal zvednout a puk tak doplachtil do sítě – 3:2. Po tomto okamžiku Pavel Jekel vzdal svůj boj s bolestí a do brány se tak přesunul Jan Čáp. Ten si ihned po svém nástupu nemohl na nedostatek práce stěžovat. Hosté totiž dostali krátce poté možnost přesilové hry a Jana Čápa tak čekal opravdu ostrý start. Ještě než se stačil pořádně zahřát, musel čelit šikovně tečované střele z hole Jana Bárty. Pozorný byl i o pár vteřin při dojitém pokusu Romana Šulčíka. Uklidnění pro domácí přišlo v čase 38:09 z hole Petra Veleby, který nádherně propálil vše před sebou – 4:2. Ještě v samotném závěru třetiny se musel vytáhnout Jan Čáp, když se před ním zjevil osamocený Lukáš Sumerauer, ale domácí gólman si připsal výborný zákrok a své spoluhráče podržel. Do kabin se tak šlo i po druhé třetině za dvoubrankového vedení Žihadel.

Do třetí třetiny vstoupili hosté velice aktivně, neboť zřejmě cítili, že utkání není zcela ztraceno. Již po minutě hry musel zasahovat Jan Čáp. O chvíli později pálil na druhé straně Aleš Heinrich, ale betony gólmana hostí byly na svém místě. Na počátku 43. minuty se musel Jan Čáp po střele Jiřího Bárty opět ohánět a tentokrát mu pomohla tyč jeho brány. V rozmezí 45. až 47. minuty se Jan Čáp musel postavit pokusu Lukáše Kříže i dvěma pokusům Daniela Dudáčka a vždy z těchto soubojů vyšel vítězně. V polovině 47. minuty se sám na gólmana hostí řítil David Horký, ale v rozhodující chvíli se mu svezl puk a tak se mu podařilo jej jen postrčit mezi betony, ale na to stačil Daniel Svoboda zareagovat. V čase 47:59 se hostům opět podařilo zápas zdramatizovat. Miroslav Tejko dostal pěknou přihrávku, poté se mu podařilo pěkně uvolnit a rychlou střelou nedal Janu Čápovi šanci – 4:3. Odpověď borců ve žlutočerném byla ale rychlá. Již v čase 48:12 zkompletoval svůj hatrick tahoun Žihadel Ladislav Rytnauer5:3. Jen o pár vteřin později byl další důvod k radosti. V čase 48:41 využil dobře napadající David Horký špatné domluvy hostujících beků se svým gólmanem a za brankou jim sebral puk a dopravit jej do prázdné klece již nebyl pro tohoto snajpra problém – 6:3. Hosté se ale ani tak nevzdali a v 52. minutě se musel činit opět Jan Čáp, který skvěle zasáhl před Jonášem Kronusem, který se před ním zjevil zcela sám. Definitivní uklidnění domácích fandů přišlo v čase 56:39, kdy Roman Kadela nahrál do prostoru před bránu hostí, kde se puk od najíždějícího Marka Lupače odrazil až do sítě hostí – 7:3. Poté se již de facto utkání jen dohrávalo a domácí si svůj náskok pečlivě hlídali. A když se jim to ke konci 59. minuty nepovedlo, tak se opět zaskvěl Jan Čáp, který si poradil s nájezdem Jiřího Bárty.

Žihadla tak opět ovládla „budějovické“ derby a připisují si další 3 body do tabulky a hon za Plameny pokračuje. žlutočerná skvadra je jen dva body za svým soupeřem a to má dva zápasy k dobru. Nyní hráče Žihadel čekají dva výjezdy na led soupeře. Nejprve 22.12.2018 zajíždí na horký led daleké Orlové a poté po vánoční pauze zavítají 3.1.2019 na led Ledních medvědů z Pelhřimova. Na domácím ledě se představí až 5.1.2019 od 17:00 hodin, kdy přivítají tým Hodonína. Na tento zápas je připravena i akce „Plyšákiáda“, takže všichni vezměte sebou plyšáky pro děti do dětského domova a nemocnic, a pěkně zase na značkách.