Plyšákiáda vítězná

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
6 : 3 (4:2, 1:1, 1:0)
SHK iClinic Hodonín SHK iClinic Hodonín

Soupiska domácí

Vacek (Čáp) – Trnka, Kadela Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Horký, Mikeš(A), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich

Rozhodčí

Mgr. Zdeněk Pokorný – Ing. Robin Horký
Bc. Jiří Roupec

Soupiska hosté

Kubáň (Štěpanovský) – Sedlák, Šaršok, Kobylík, Mikéska, Ševčík, Miklík (A) – Charvát (A(, Hložánek, Matějka, Leška, Finsterle, Škutchan, Benýšek, Růžička, Franek, Matula, Jurča (C)

Vyloučení 4:3
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Počet střel
Diváků 719
 • Radim Ferda (Roman Kadela) 5. minuta
  Branka domácí
 • David Horký (Ladislav Rytnauer) 6. minuta
  Branka domácí
 • David Horký (Ladislav Rytnauer) 11. minuta
  Branka domácí
 • Marek Růžička (Róbert Mikéska) 12. minuta
  Branka hosté
 • Roman Kadela (Filip Matějka) 15. minuta
  Branka domácí
 • Lukáš Finsterle (Dominik Matula, Marek Růžička) 16. minuta
  Branka hosté
 • Erik Hložánek (Tomáš Franek) 32. minuta
  Branka hosté
 • Radim Ferda (Daniel Kabelka, Marek Lupač) 38. minuta
  Branka domácí
 • Aleš Heinrich (Daniel Kabelka) 59. minuta
  Branka domácí

V sobotu 5. ledna čekal na Moravské Budějovice souboj s ambiciozním Hodonínem, který se netají svým cílem letos postoupit do vyšší soutěže. Zápas měl navíc charitativní nádech, neboť po prvním gólu domácího celku diváci zasypali ledovou plochu plyšovými hračkami, jenž posléze udělají radost dětem v okolních nemocnicích a dětských domovech. Vybráno 3117 plyšáků. DĚKUJEME !!!!

Sestava domácího celku byla očekávaná, určité překvapení však trenér Žák přichystal mezi tyčemi, jelikož jako brankářskou jedničku tentokrát zvolil Davida Vacka, jemuž záda kryl Jan Čáp. Poprvé se navíc moravskobudějovickým fanouškům představil Kryštof Hrala, nejčerstvější akvizic žlutočerné družiny. Naopak dlouhodobé zranění do zápasu opět nepustilo centra první formace Petra Krutiše a chyběli i Marcel Juráň a Petr Veleba. Drtiči dorazili na Vysočinu se všemi svými trumfy, zatápět domácí obraně byli připraveni Marek Růžička, Dominik Matula nebo Lukáš Finsterle.

Úvodní dějství začalo před zraky velice solidně zaplněných tribun pěkně zostra. Do první šance se probojoval Ladislav Rytnauer, ale z prostoru mezi kruhy uspět nedokázal. Lépe se nevedlo ani na druhé straně Finsterlemu, jenž v samostatném úniku Davida Vacka nepřekonal. Skóre se poprvé měnilo v čase 4:31 a k radosti domácích příznivců se o to postarali jejich miláčci. Velmi dobrou formu z posledního období opět prokázal Radim Ferda, ten se dobře zorientoval na brankovišti, když dokázal hbitě dopravit vyražený puk za brankáře Kubáně – 1:0. Plyšové hračky tedy nemusely na svou chvíli slávy čekat příliš dlouho. Po uklizení ledové plochy byli domácí povzbuzení vedoucí branku, což se projevilo hned o minutu později, kdy v čase 5:46 zaúřadovalo obávané první útočné komando Žihadel, Ladislav Rytnauer předložil Davidu Horkému, jenž se jak je jeho zvykem nemýlil - 2:0. Euforie v ochozech nebrala konce, zvlášť když bylo pro Moravské Budějovice ještě veseleji, o což se svou druhou trefou v zápase přičinil v čase 10:03 David Horký - 3:0. Otřesení Drtiči nicméně nesložili zbraně, novou krev do žil jim snižujícím gólem hned v čase 11:25 vlil bývalý útočník Třince a Litvínova Marek Růžička - 3:1. Ani to ovšem nebylo v divoké první periodě vše, neboť po přesné střele Romana Kadely z času 14:54, který svůj projektil namířil přesně za záda Andrease Kubáně, vedli domácí hokejisté znovu o tři góly – 4:1. Pomyslnou tečku za brankostrojem během úvodní dvacetimutovky následně udělal v čase 15:48 Lukáš Finsterle, který přesnou ránou do horní části branky zkorigoval stav z pohledu hostí - 2:4. To bylo také skóre, které platilo po konci první třetiny.

Druhá perioda už byla brankově o poznání chudší. Drtiči začali aktivně s touhou smazat manko a zvrátit průběh souboje ve svůj prospěch, ale střely Benýška či Mikésky zlikvidoval domácí brankář. Na druhé straně pro změnu neuspěl Roman Mikeš ani obránce Ladislav Pospíchal, jehož střelu lapil Andreas Kubáň.  Štěstí stálo při Žihadlech v minutě s pořadovým číslem 25, jelikož střela Tomáš Franka sice prošla za Davida Vacka, ale k smůle hostujícího forvarda neskončila mezi třemi tyčemi, nýbrž si pouze zahrála zvonkohru na brankové konstrukci. Jeden z klíčových momentů sobotního klání přišel těsně před polovinou základní hrací doby, to byli krátce po sobě vyloučeni Roman Mikeš a Kryštof Hrala, což hostům nabídlo početní výhodu nejdříve 4/3 a posléze dokonce 5/3. Jihomoravané, ale s touto příležitostí nedokázali naložit dobře, nejblíž byli ke gólu přesně v polovině hrací doby, nicméně jejich další šanci zastavila opět tyč. Hodonínští hráči se, ale kontaktní branky přece jen v čase 31:14 dočkali, stalo se tak po rychlém kontru, na jehož konci byl Erik Hložánek - 3:4. Nutno zmínit, že David Vacek si před touto situací připsal několik kvalitních zásahů. Drtiči se každopádně ze snižující trefy dlouho neradovali. Klid na domácí hole přinesl v čase 37:14 svou přesnou tečí znovu Radim Ferda – 5:3. Za stavu 5:3 odcházela obě mužstva k druhé přestávce.

Závěrečnou třetinu začali aktivněji opět hosté, těm koneckonců nic jiného nezbývalo, pokud si z Moravských Budějovic chtěli odvést jakýkoli bodový zisk. Brankář David Vacek byl ale proti, což pocítil například Karel Benýšek, jehož střelu vyrazil maskovaný muž ramenem. Ideální možnost ke snížení se Jihomoravanům naskytla v čase 46:36, když za katr putoval Roman Mikeš. Hosté si sice vytvořili tlak, ale chybělo jim to podstatné, tedy gólové zakončení, stav se tedy neměnil. Blízko snížení se ocitl Petr Jurča, ale jeho střelu zastavila opět tyč domácí svatyně, a když neuspěli ani Matějka či Heinrich byl stav zápasu stále o dva góly příznivější pro Žihadla. K závěrečnému útoku zavelel trenér Drtičů Dornič necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby. Hra bez brankáře byla také to poslední, co modrooranžovým zbývalo, avšak poslední hřebíček do pomyslné rakve zasadil hodonínskému týmu přesnou střelou do opuštěné klece Aleš Heinrich – 6:3. Na světelné tabuli svítil čas 58:44 a jeho branka byla tou poslední, kterou diváci v sobotním hokejovém večeru na moravskobudějovickém zimním stadionu viděli. Žihadla tak před velmi solidní návštěvou čítající 719 diváků porazila Hodonín 6:3 a připsala si další důležité tři body do tabulky.

Nyní naše borce čekají výlety do Šumperka (12.1.2019) a Písku (16.1.2019). Další domácí zápas odehrají Moravské Budějovice v sobotu 19.1.2019 od 17:00 hodin. Jejich soupeřem bude kopřivnická Tatra.

Komentáře k zápasu:

Augustin Žák (trenér HC Moravské Budějovice 2005): „Hodonín jsou profíci. Možná měli i dnes více ze hry, ale i my jsme si dokázali vytvořit hodně gólových šancí a hlavně je i proměnit. Měli jsme dobrý začátek a pak jsme soupeře pustili neskutečně hloupýma chybama do zápasu. Po druhé třetině jsem to také klukům řekl, že takhle to nejde. Dnes jsme udělali chyb, co jsme neudělali za 10 předchozích zápasů dohromady. Každopádně s takovým soupeřem jsou 3 body fantastické.“

Radim Ferda (HC Moravské Budějovice 2005): „Tak bylo to těžké utkání. Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, který má ambice na první ligu. S klukama jsme si ale řekli, že můžeme porazit každého soupeře a dneska to vyšlo. Dnes byla parádní divácká kulisa a myslím, že si to i fanoušci užili. Já musím pogratulovat celému týmu ke skvělému výkonu, hlavně Davidu Vackovi, který nás několikrát skvěle podržel.“

Vhození plyšáků

1.třetina

2.třetina

3. třetina

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz