Žihadla ztratila zápas s Ďábly

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
3 : 4sn (1:2, 2:0, 0:1)
Ďáblové Nový Jičín Ďáblové Nový Jičín

Soupiska domácí

Groh (Čáp) – Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Mikeš(A), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Hrala, Ferda, Heinrich, Krutiš

Rozhodčí

Ivan Čuňočka – Martin Musil
Roman Komínek

Soupiska hosté

Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška (C), Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Slovák, Irgl

Vyloučení 8:9
Využití 1:0
V oslabení 1:0
Počet střel
Diváků 411
 • Dominik Kafka (Jakub Lehečka) 6. minuta
  Branka hosté
 • Radim Ferda 15. minuta
  Branka domácí
 • Jakub Metelka (Daniel Pecha, Matěj Málek) 17. minuta
  Branka hosté
 • Aleš Heinrich (Jakub Čejka, Daniel Kabelka) 34. minuta
  Branka domácí
 • Ladislav Rytnauer (Daniel Kabelka) 35. minuta
  Branka domácí
 • Jakub Hruška (Jaroslav Tomeček, Jakub Lehečka) 59. minuta
  Branka hosté
 • Daniel Pecha 66. minuta
  Branka hosté

Další ligový zápas odehráli hráči Žihadel proti Ďáblům z Nového Jičína. Bohužel opět byl k vidění stejný hokej, jako v posledních zápasech. Žlutočerní hráli hokej a soupeř střílel branky. Do Moravských Budějovic dorazil další silný tým a očekával se vyrovnaný zápas. Domácí se však statečně rvali a byli i lepším týmem, bohužel však opět doplatili na slabší produktivitu z posledních zápasů a podlehli v nájezdech.

Utkání začali aktivněji domácí, ale jejich útočné choutky zmrazil už po půl minutě hry hlavní rozhodčí, který na trestnou lavici poslal Daniela Kabelku. Žlutočerní sehráli oslabení již klasicky velice dobře a hosté se v průběhu přesilové hry nedostali k žádné vážnější šanci a naopak do pěkné střelecké pozice se na druhé straně dostal Aleš Heinrich, ale ten střílel z mezikruží těsně vedle. Jen pár vteřin po skončení svého trestu dostali výhodu přesilové hry i domácí. A jestliže platí, že oslabení je silnou stránkou Žihadel, tak pro přesilovou hru platí přesný opak. Domácí si v početní výhodě nedokázali vytvořit žádnou nebezpečnou situaci a tak jediným úspěchem v přesilové hře byla jedna střela Radima Ferdy do betonu připraveného Jana Hlaváče. V čase 5:05 pak přišel první šok pro domácí fans. Doposud se hrálo převážně u brány hostí, ale nyní se Jakub Lehečka dostal do samostatného úniku, který skvělým zákrokem zlikvidoval Dominik Groh. Puk se po jeho zákroku dostal do rohu kluziště, kde domácí obránci nedokázali pokrýt najíždějícího Dominika Kafku, který pohotově vypálil na bránu, ve které se Dominik Groh po předchozím zákroku ještě nestačil postavit do vhodné pozice – 0:1. Následovalo opět úporné útočné snažení domácích hráčů. Na počátku 8. minuty se k zakončení prodral výborně hrající Kryštof Hrala, ale Jan Hlaváč si s jeho pokusem poradil. Následovala spousta střeleckých pokusů domácích, ale Jan Hlaváč byl pozorný. Na počátku 12. minuty přišla další výhoda přesilové hry pro domácí. Při této to v hledišti jen šumělo. Nejprve Roman Mikeš šikovně tečoval střelu Daniela Kabelku, ale puk skončil jen těsně nad bránou hostí. Jen o pár vteřin se sražený puk dostal do brankoviště hostů a už, už poskakoval za brankovou čáru, ale Jan Hlaváč jej včas zalehl. Tady chyběly k brance opravdu jen milimetry. V polovině 14. minuty zahrozili i hosté, ale skvělý zákrok vytáhl proti střele soupeře Dominik Groh. Se začátkem 15. minuty šli domácí opět do oslabení. Ihned v jejím začátku však v čase 14:22 sebral na modré rozehrávku hostí Radim Ferda, který prokličkoval celé hřiště a sám proti gólmanovi hostí se již nemýlil – 1:1. Radost domácích však netrvala dlouho. V čase 16:21 dostal pěknou přihrávku před bránu Jakub Metelka, který zůstal domácí obranou zcela nepokryt, ten však na nic nečekal a z první poslal prudkou střelu mezi betony Dominika Groha, ten byl bez šance – 1:2. Domácí druhý gól přibrzdil, a protože ani soupeř už se do konce třetiny nikam nehnal, tak se do kabin šlo za stavu 1:2.

Do druhé třetiny vstoupil aktivněji soupeř, který zřejmě vycítil, že má šanci dnes uspět. V prvních dvou minutách se musel ohánět především Dominik Groh, který musel likvidovat střelecké pokusy Jaroslava Tomečka a Jana Sonnka. Domácí vážněji zahrozili až ke konci 23. minuty, kdy pálil Aleš Heinrich, ale jeho střelu gólman hostí vyrazil mimo. Po této střele opět začali být aktivnějším týmem domácí. Ke konci 26. minuty pálil Marek Lupač, ale Jan Hlaváč byl proti změně skóre. Další práci měl Jan Hlaváč se střelou Marcela Juráně, který šikovně pálil schovaný za obráncem, ale i s tímto si gólman Ďáblů poradil. V průběhu 31. minuty se šikovně protlačil mezi obránce Aleš Heinrich, ale ani on na soupeřova gólmana nevyzrál. Ve 33. minutě dostali výhodu přesilové hry domácí a tentokrát se již konečně dočkali i gólu. V čase 33:13 si Jakub Čejka našel před bránou najíždějícího Aleše Heinricha, kterému namazal přesně na hůl a ten již neměl problém rozvlnit síť – 2:2. Neuběhla ani minuta hry a stadion bouřil potřetí. Běžel čas 34:12 a od modré pálil Daniel Kabelka. Jan Hlaváč vyrazil jen před sebe, kde byl Ladislav Rytnauer, který je v takových pozicích nekompromisní – 3:2. Uběhlo jen málo přes minutu hry a u brány hostí bylo opět velice živo a Jan Hlaváč měl hodně práce s pokrytím puku v brankovišti. Následně se do šarvátky v dostali Jakub Metelka a domácí Kryštof Hrala a oba zamířili na trestnou lavici. Blížil se konec 38. minuty a Kryštof Hrala naskočil na led po skončení trestu. Ihned se dostal k puku a opět se velice šikovně protlačil do slibné střelecké pozice. Jan Hlaváč na střelu švihem skoro nestačil zareagovat, ale Hralova střela se však jen otřela o horní tyč jeho brány. V poslední minutě hry se ještě do slibné šance dostávali Petr Krutiš s Romanem Mikešem, ale druhý jmenovaný nestačil zpracovat přihrávku a gólman hostí puk schoval ve své lapačce. Následně ještě těšně nad pálil Jakub Čejka, ale to již bylo z druhé třetiny poslední. Po druhé třetině tak zcela zaslouženě odcházeli domácí s vedením 3:2.   

Třetí třetinu začali hosté s výhodou dvou přesilových her, ale k žádné nebezpečnější střele se ani nedostali. Naopak jejich bránu ohrozil šikovný pokus Ladislava Rytnauera, ale Jan Hlaváč svůj tým podržel. Na druhé straně se v průběhu 47. minuty vytáhl pro změnu Dominik Groh, který si poradil s pokusem Jana Sonnka, který zahrozil z rychlého protiútoku. O pár vteřin pálil Daniel Pecha, ale Dominik Groh byl opět pozorný. V průběhu 49. minuty se do velkých šancí dostali Daniel Kabelka a Petr Krutiš, ale ani jednomu z nich se nepodařilo přidat gólovou pojistku. Obrovskou šanci měl na začátku 52. minuty Ladislav Rytnauer, který netrefil odkrytý roh brány hostí. Blízko gólu byl o dvě minuty později i Kryštof Hrala, který vybojoval puk a pohotově střílel, ale Jan Hlaváč si svoji klec pohlídal. Z ojedinělého protiútoku pálil v průběhu 56. minuty Miroslav Kuba, ale Dominik Groh byl na místě. Na začátku 57. minuty se ke střele opět dostal Ladislav Rytnauer, ale i přes velké problémy se Janu Hlaváčovi podařilo puk zkrotit. V závěru třetiny se hrálo 4 na 4 a hosté se pokusili o hru bez brankáře. A ta se jim vyplatila, neboť v čase 58:38 se dočkali vyrovnání. Domácí se snažili vyhodit puk ze svého obranného pásmu. To si jim ale díky skvělému napadání soupeře nepodařilo. Jakub Lehečka u mantinelu vybojoval puk a podařilo se mu jej protlačit mezi kruhy, kam si sjel kapitán hostí Jakub Hruška a ten pohotově vypálil na bránu domácích a i s přispěním tyče se mu podařilo skórovat – 3:3. Z tohoto šoku se již domácí nedokázali do konce základní hrací doby dostat a tak se šlo na prodloužení.

I v prodloužení měli více ze hry domácí borci, ale opět z toho nic nebylo. Nejprve dostal krásnou přihrávku před bránu Roman Mikeš, ale ten v rozhodující chvíli minul. Na druhé straně pak pálil Jakub Hruška, ale ten bránu minul. Poté již útočila jen Žihadla. Střelecký pokus Aleše Heinricha skončil v lapačce Jana Hlaváče. Petr Krutiš v podobné situaci jako Roman Mikeš minul puk. Následně pálil opět Aleš Heinrich, ale ani on neuspěl a tak se šlo na nájezdy.

První dvě série změnu skóre nepřinesly. Za domácí neproměnili Radim Ferda a Jakub Čejka. Ve třetí sérii proměnil za hosty Jakub Hruška. Za domácí neuspěl Ladislav Rytnauer. Čtvrtá série se také obešla bez branek, kdy za domácí neproměnil Filip Matějka. V páté sérii zlikvidoval pokus hostů Dominik Groh a Aleš Heinrich šel ke svému nájezdu s vědomím, že pokud nedá, tak bod navíc berou hosté. Aleš Heinrich se však nezalekl a gólmana hostí si vychutnal. Po pěti sériích byl stav 1:1. Šlo se tedy na náhlou nájezdovou smrt. Aleš Heinrich dostal důvěru i k dalšímu nájezdu, ale tentokrát si s jeho pokusem Jan Hlaváč poradil. Na druhé straně se pak Danielu Pechovi podařilo dokonale vymotat Dominika Groha a bylo tak rozhodnuto. Po nájezdové loterii zvítězili Ďáblové z Nového Jičína 3:4.

Lze říci, že opět zbytečná ztráta bodů a stejně jako v předchozím zápase s Havlíčkovým Brodem nevyhrál lepší tým. Ztráta bodů mrzí o to více, že ve svém zápase ztratil i vedoucí Žďár nad Sázavou a žlutočerní se mohli v případě výhry vrátit do čela. Aby smůly nebylo málo, tak Havlíčkův Brod díky této ztrátě dokázal opět umazat z našeho náskoku, neboť dokázal přetlačit doma Opavu. První místo však máme stále ve svých rukách. Stačí k tomu jediné. Vyhrát všechny zbývající zápasy. Pak se nemusíme ohlížet na výsledky jiných týmů. Hráče Žihadel teď čeká 4 zápasová série venkovních zápasů, kdy se postupně představí na ledě Opavy, Žďáru nad Sázavou, Tábora a Českých Budějovic. Na další domácí utkání si fanoušci Žihadel počkají až do středy 27.2.2019, kdy na stadion v Moravských Budějovicích dorazí Lední Medvědi z Pelhřimova.        

Komentáře k zápasu:

Augustin Žák (trenér HC Moravské Budějovice 2005): „Dnes opět stejné jako poslední zápasy. Hrajeme hokej a soupeř dává góly. Stále neproměňujeme šance a pak spoléháme, že to někdo vychytá nebo já nevím co. Tohle nejde. Šancí máme hodně, ale nedáváme branky, nejsme důrazní před bránou. Musíme se z toho dostat. Musíme teď hrát pokorně a vrátit se k tomu, co nám fungovalo. Měli jsme letos dlouhou sérii 20 zápasů, kdy se nám dařilo. Teď to není ono, ale hráčům za odvedenou hru nemám de facto, co říci, ale ty šance musíme proměňovat. Nestačí jen bojovat, ale musíme přidat i branky.“

Radim Ferda (HC Moravské Budějovice 2005): „Byl to těžký zápas, ale věděli jsme, co nás čeká. Na zápas jsme se pečlivě připravovali. Říkali jsme si, že už tu naší smůlu musíme prolomit. Nedáváme teď moc gólů, ale snad už to brzo prolomíme. Já věřím, že se nám zase začne dařit a budeme hrát naši hru a hlavně střílet branky. Teď se prostě nedaří, ale snad nás tohle nepotká v play-off. Já doufám, že do play-off vkročíme pravou nohou a snad tam dokráčíme co nejdál.“

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz