Vacek (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš (A), Rytnauer (A), Ferda, Heinrich, Krutiš

Josef Barek
Tomáš Veselý – Ondřej Bohuněk
Jan Pechánek

Soupiska hosté

Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C)

• Matěj Zadražil (David Hruška, Jakub Vrána) 57. minuta

Druhý duel superfinále v Moravských Budějovicích měl slavnostní start. Postaral se o něj pan Stanislav Neveselý, legenda československého hokeje, někdejší skvělý hokejista a především trenér, který dovedl československý tým k titulu mistrů světa a v minulosti působil i jako trenér týmu z Moravských Budějovic. Ten tedy obstaral nedělnímu zápasu úvod ve formě čestného buly. Byl to začátek se vší parádou, takový, jaký si střetnutí o právo účasti v Chance lize zasloužilo.

Souboj dvou žlutočerných celků začal pěkně zostra. Hned v první minutě nebezpečně pálil hostující Vodička, jeho tečovaný pokus, skončil jen těsně mimo bránu Žihadel. Následně se o slovo přihlásili domácí borci a hned z toho byl gól. Michal Kliment nahazoval puk na bránu, jehož směr dokázal šikovně tečovat mimo dosah Tomáše Závorky David Horký – 1:0. Svou výhodu mohla Žihadla zvýraznit hned o další minutu později. Na trestnou lavici se totiž posadil sokolovský Vodička, což našemu týmu nabídlo přesilovku. Bohužel bez úspěchu. Asi nejblíže byl rozvlnění sítě opět David Horký, ale domácí čtrnáctka tentokrát početně zaplněné ochozy nerozjásala. Navíc v podstatě hned po konci početní výhody Moravských Budějovic, to byl právě David Horký, kdo se musel odporoučet za katr. Rozhodčí totiž jeho zákrok u mantinelu vyhodnotil k nelibosti všech domácích příznivců, jako vražení na hrazení, s trestem 2+10 minut. Ani Západočeši však svoji přesilovku proměnit nedokázali, neujaly se střely obránců Šika s Přindišem a úspěšný nebyl ani útočník Rohan. V další hře nebylo k vidění moc hokejové krásy, kdy hru kouskovaly různé menší tresty a v tomto úseku střetnutí se žádný z týmů do hry moc nedostával. Z části právě i díky vyloučením a tomu, že se oba celky během svých přesilovek trápily. To se v plné nahotě ukázalo při vyloučení sokolovského Michálka, neboť Žihadla nejenže nedokázala skórovat, ale navíc hned po skončení své výhody inkasovala. Matěj Zadražil vyslal do brejku rutinéra Davida Hrušku, jenž potvrdil, proč ho provází po celou dobu kariéry pověst kanonýra. Střela veterána s bohatými extraligovými zkušenostmi zaplula přesně mezi betony Davida Vacka – 1:1. Zbytek první periody se opět nesl spíše v rytmu vylučování než pohledného hokeje, avšak žádné z mužstev už nedokázalo do první přestávky vstřelit branku. Za zmínku každopádně stojí dvě podařené individuální akce Romana Mikeše. Nevysoký šikula pokaždé udělal ze zadáků Sokolova solné sloupy, ale ani v jednom případě neskončil jeho průnik gólově. Poprvé mu ve skórování zabránila sekera, podruhé zase moravskobudějovický dříč netrefil zařízení. Na opačné straně kluziště pro změnu zahrozili Vracovský s Rohanem, nicméně ani oni si gólový zářez nepřipsali. Úvodní třetina tak napsala tečku za svým příběhem, když na světelné tabuli svítil stav 1:1.

Třetina s pořadovým číslem dva začala pro Žihadla nejhůře jak mohla. Z časomíry uběhlo pouhých 36 vteřin a hostě šli do vedení. Někdejší litvínovský forvard Josef Stříbrný se proháčkoval až před Davida Vacka a nedal mu šanci – 1:2. Sokolovské vedení ovšem mělo jepičí život, neboť hned o necelé dvě minuty později bylo opět vyrovnáno. Pokus svátečního střelce Tomáše Pelikána od modré čáry skončil za zády překvapeného Závorky – 2:2. Začínalo se tedy od nuly. Dalším domácím střelcem, který prověřil strážce sokolovské svatyně byl Lupač, Tomáš Závorka, ale tentokrát vystavil jeho střele pomyslnou závoru a puk za svá záda nepustil. Kus černé gumy skončil v brankářově lapačce. Individuálně se zkoušel prosadit Marcel Juráň – neúspěšně. Možnosti Sokolova pro změnu naznačil Kuběna, který se však ještě pouze zastřeloval. Jeden z klíčových momentů celého zápasu, přišel takřka přesně v polovině základní hrací doby. Váhajícího obránce Sokolova obral za bránou o puk David Horký, vybruslil si nikým neatakován až před brankáře, avšak v tutové šanci selhal, když puk vystřelený z jeho hole skončil vysoko nad bránou. Tedy tam, kde rozhodně skončit neměl. Zákonitě tak přišel trest v podobě otřepaného nedáš – dostaneš. Sokolům na něj paradoxně nahrála samotná Žihadla. Špatnou rozehrávku jednoho z moravskobudějovických beků zachytil mezi kruhy Přindiš, jenž na nic nečekal a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Pavla Kuběnu, ten už neměl problém zasunout touš za bezmocného gólmana – 2:3. Znovu se tak ukázalo, jak rychlý může hokej být. Západočeši měli následně možnost další početní výhody, byly to však Moravské Budějovice, kdo v ní byl nejblíž ke gólu. Znovu došlo na souboj mezi Davidem Horkým a Tomášem Závorkou. Výsledek? Bez změny stavu. Člen elitní útočné formace týmu z Vysočiny opět namířil svůj projektil nad bránu. Žihadla navíc dostala k dispozici možnost exekuce trestného střílení za faul na Filipa Matějku. Oblíbený útočník fanoušků Žihadel vzal tíhu okamžiku na sebe, provedl svou klasickou „Dacjukovku“, gólmana Sokolova si sice položit dokázal, ale v rozhodující chvíli minul puk. Skóre se tak neměnilo, což platilo jak po tomto okamžiku, tak i do konce druhé periody. Stav veledůležitého zápasu byl tedy po uplynutí 40 minut hry 2:3 pro hosty.

Kdo čekal během třetí třetiny drtivý nápor Žihadel, zmýlil se. Na ledě bylo po většinu času závěrečného dějství jen jedno mužstvo – Sokolov. Svěřenci Karla Mlejnka navíc dokázali svoji převahu velice brzy vyjádřit i gólově. Psal se čas 42:15, když hostující útočné šiky vlétly bez bázně a hany do rozevřené moravskobudějovické obrany, první pokus sice ještě David Vacek dokázal zpacifikovat, odražený puk si nicméně našel Pavel Kuběna, načež ho poslal do odkryté brány – 2:4. A bylo hůř. Pravděpodobně poslední hřebíček do tvořící se rakve Žihadel zatloukl o další dvě minuty později Lubomír Kovařík, který svižnou střelou z kruhu propálil domácího gólmana - 2:5. Od tohoto momentu se zápas před v zaplněným moravskobudějovickým zimním stadionem, na který zavítalo 1286 skvělých diváků dohrával v podstatě už pouze z povinnosti. Žihadla si byla stále více vědoma složitosti své situace, to se projevovalo na jejich výkonu. Kupily se chyby v obranné fázi, rychlonozí hostující útočníci procházeli do gólových šancí jako nůž máslem, přičemž pouze vynikající David Vacek uchránil Moravské Budějovice před dalšími pohromami v jejich síti. Domácí už dokázali hrozit pouze sporadicky, v jedné takové možnosti se ocitnul Aleš Heinrich, avšak neuspěl. Poklidný průběh závěrečných minut trochu narušil pouze faul Marcela Juráně, za který vyfasoval moravskobudějovický útočník trest na 5 minut a do konce utkání. Následnou přesilovku přetavil v šestý sokolovský úspěch nehlídaný Matěj Zadražil – 2:6. Ještě před tím však dostal Sokolov možnost zahrávat trestné střílení, Josef Stříbrný však neuspěl. Západočechy to, ale mrzet nemuselo, protože si po výhře 6:2 domů odvezli druhý superfinálový bod. Zároveň jsou prvním týmem, který dokázal Žihadla na jejich ledě v letošních vyřazovacích bojích porazit. Moravské Budějovice budou mít možnost k zisku první superfinálové výhry v úterý na ledě Sokolova. Do Moravských Budějovic se celý kolotoč přesune opět ve čtvrtek.