Čáp (Vejvoda) – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Rytnauer (A), Ferda, Heinrich, Krutiš

Michal Dědek
Filip Vrba – Marek Bubela
Josef Novotný

Soupiska hosté

Závorka (Fečo) – Vodička, Pajk, Tomeček, Michálek, Přindiš (A), Šik (A) – Kovařík, Kuběna, Vracovský, Čejka, Čurda, Stříbrný, Trapl, Hruška, Bečvář, Švec, Vrána, Zadražil, Rohan (C)

• David Hruška (Patrik Michálek) 51. minuta

Čtvrtý a jak se později ukázalo poslední zápas superfinálové série začal v bráně Moravských Budějovic Jan Čáp. Ten nahradil Davida Vacka, jenž do utkání z legislativních důvodů nastoupit nemohl. Kvůli tomuto faktu byly navíc zkontumovány všechny předešlé zápasy souboje se Sokolovem. Znamenalo to, že pokud si Žihadla ještě chtěla prodloužit letošní ročník, tak musela v zápase bezpodmínečně zvítězit.

Začátek čtvrtého klání vyšel přitom lépe hostům. Už ve třetí minutě střílel z mezikruží Michael Čejka a jeho pokus si našel cestu až do sítě 0:1. Moravskými Budějovicemi tento moment však neotřásl. Vidět byl především agilní David Horký, který se několikrát pokusil individuálně projít až k vyrovnávací brance, ani v jednom případě však úspěšný nebyl. Hrozili i hosté, při jednom z přečíslení se až před brankáře Čápa proklestil Kovařík, jenž ale ani nadvakrát neuspěl. Baník hrál v pohodě, s třemi zápasy v zádech to snad ani jinak nešlo. Žihadla se však sympaticky snažila hostům postupové oslavy oddálit, v další dobré střelecké pozici se ocitnul Peroutka, nicméně ani on si na Tomáše Závorku v kleci hostí nepřišel. Střelecká múza nepolíbila ani Romana Mikeše, jeho pokus z kruhu si totiž cestu do sítě nenašel. Stejně se vedlo i na druhé straně Tomáši Rohanovi. Opět výborně zaplněné ochozy moravskobudějovického zimního stadionu už během první periody další branku neviděly. Druhá dvacetiminutovka odstartovala pro Žihadla nejlépe jak mohla, důrazný Marek Lupač protlačit puk až za sokolovského gólmana 1:1. V tu chvíli se psala 23. minuta. Tento moment moravskobudějovické hokejisty povzbudil, hned v další minutě nebezpečně pálil Heinrich, aby o pár okamžiků později otestoval pozornost brankáře. Velkou šanci Západočechů měl posléze Vrána, ale v dalším přečíslení neuspěl. Chvíli nato ujížděl sám proti domácímu brankáři střelec Kovařík, ovšem Jan Čáp vytáhl proti jeho střele bravurní semafor. Co se nepovedlo Lubomíru Kovaříkovi, to dokázal Tomáš Vracovský. Útočník se zkušenostmi z dresů Plzně, Pardubic, nebo Slavie Praha přesně zakončil bezchybnou kombinaci Baníku na jeden dotek, střelou takřka do odryté brány 1:2. Obrovská příležitost na vyrovnání se naskytla Davidu Horkému, když běžela poslední minuta prostřední části hry. Domácí čtrnáctka se dostala ke střele z mezikruží, tu ale s pořádným kusem štěstí sokolovský Závorka lapil. Poslední třetinu nejen zápasu, ale i celé sezony zahájila Žihadla pokusem o zvrat, který se však nepodařil. Když navíc hosté dostali možnost přesilové hry, tak udeřili. Rána jednoho ze sokolovských útočníků trefila Čápa do masky, rozhodčí hru však nepřerušil, a tak měl dorážející Kuběna snadnou práci 1:3. Rozhodující razítko na vítězství Sokolova přidal deset minut před koncem veterán David Hruška, jenž dorazil vyražený puk do opuštěné klece 1:4. Bylo jasno. Zbytek zápasu už se pouze dohrával, nutno říci za vytrvalého povzbuzování skvělých moravskobudějovických fanoušků. Ti si plnými doušky užívali závěr letošní hokejové sezony, přičemž zároveň děkovali svému týmu za nezapomenutelný ročník, která vyvrcholila vítězstvím v třetí nejvyšší soutěž. To je, jak všichni víme historický úspěch hokeje v Moravských Budějovicích. A co bude dál? Čas ukáže.

V následujících dnech a týdnech Vám přineseme rozhovory s hráči, které budou mapovat právě skončenou sezonu. Máte se jistě a co těšit. Jménem redakce Vám děkuji za Vaši přízeň, kterou jste nám během sezony 2018/2019 věnovali!