• Svoboda (Sajdl) 51. minuta
  • Špok 54. minuta
  • Tomi (Kříž) 55. minuta

Kometář zápasu

Hosté přijeli na jih Moravy oslabeni o tři hráče. Na Slovácko s týmem neodcestoval Kovalský a také dva šikovní mladíci z Jihlavy Pometlo a Prokš. Také Drtiči nebyli kompletní, protože Ondřeje Fiedlera nepustil do hry vykloubený prst z posledního utkání. Větší ztráty tak počítali hosté a na jejich výkonu to bylo od úvodních vteřin hodně znát.

Hodonín se do svého soupeře pustil s velkou chutí a brzy se dočkal odměny v podobě prvního gólu. Špok našel přesněPavla Kříže, který už po necelých čtyřech minutách otevřel skóre dnešního zápasu. Následně se před Boškou ocitli v šancích obránci Polesný a Šťasný, ale neuspěli. Až na začátku deváté minuty se v přesilovce připomněli hosté, ale Barus si s ránou Sechovce poradil.

V polovině první třetiny mohl navýšit náskok domácího týmu Kuba, který se přímo z trestné lavice dostal do brejku, ale zakončit se mu nepodařilo. Čtrnáctá minuta přinesla ránu Bartáka, ale ani tento pokus nemohl Baruse překonat. O dvě minuty složil Michal Kuba úspěšný reparát a střelou z velkého úhlu dal svému týmu uklidňující dvougólové vedení.

Minutu před první pauzou neuznal hlavní sudí Žihadlům branku, nutno ale přiznat, že hostující Zahradník puk i s Barusem doslova dotlačil za brankovou čáru. V samotném konci úvodního dějství se ještě předvedla třetí lajna Drtičů. Všichni tři útočníci si vyměnili puk, ale Kučerovu ránu zlikvidoval Boška lapačkou.

Na začátku druhé části přišly asi zlomové momenty utkání. Hosté hráli přesilovku, v níž dostali puk do hodonínské branky, ale rozhodčí ji opět nemohl uznat, protože byla dosažena bruslí. O chvíli později promáchl Kuřítko a do brejku se v oslabení dostal Vladimír Stejskal a opět se tak v praxi ukázalo staré známé pravidlo nedáš - dostaneš.

Následující minuty moc hokejové krásy nepřinesly, ale měl to být jen pověstný klid před bouří. Šance Sajdla a Svobody ještě zůstaly nevyužity, ale pak to přišlo. Drtiči udeřili dvakrát během čtyřiatřiceti vteřin. A navíc, opět ve vlastním oslabení! Na 4:0 zvyšoval svým druhým gólem Vladimír Stejskal a pátou branku Drtičů vstřelil Petr Peš.

V zápětí mohli hosté alespoň korigovat z nařízeného trestného střílení, ale Zahradník na Baruse nevyzrál a tak se slova chopili znovu domácí Drtiči. Ti si na poslední minutu druhé dvacetiminutovky schovali další dva slepené góly. Nejprve svou druhou branku v zápase přidal Petr Peš a deset vteřin před koncem prostřední části se trefil také Martin Špok.

Před poslední třetinou tak bylo o vítězi a postupu Drtičů do semifinále rozhodnuto a zbývalo zodpovědět už jen to, jakým výsledkem dnešní zápas skončí a zda se podaří Filipu Barusovi udržet druhou nulu v sezoně.

Po dvou minutách hry v třetí třetině bylo nařízeno druhé trestné střílení v zápase, tentokrát ve prospěch domácích, ale Martin Špok na Bošku nevyzrál. O chvíli později, při hře čtyři na čtyři, se už hodonínská „patnáctka“ dočkala druhé přesné trefy, když jej krásnou přihrávkou našel zcela volného Kříž. Uběhlo přesně třicet vteřin a Drtiči přidali devátou trefu.

Charvát vyslal na zteč Adama Svobodu, který si počínal jako zkušený útočník, položil si Bošku a puk se zastavil až v síti. V polovině poslední třetiny se fanoušci na hodonínském zimním stadionu dočkali jimi vyvolávané desítky. Autorem desáté branky byl stejně jako v předchozím případě Adam Svoboda. Jedenáctý gól mohl přidat z již třetího trestného střílení v zápase Skočovský, ten ale Bošku nepřelstil.

Sedm minut před koncem pak přišel obrovský zkrat hostujícího obránce Prkny, který si to nejdříve v pěstním souboji rozdal s Pešem, ale poté napadl čárového a následně i hlavního sudího, za což zcela pochopitelně obdržel trest ve hře. V pětiminutové přesilovce zasadili Drtiči zdrcenému soupeři ještě dvě rány. Na 11:0 zvyšoval Martin Špok, jenž tak za čtrnáct minut zkompletoval hat-trick a dvanáctou, poslední branku zápasu přidal junior Jakub Tomi, jehož ke skórování vyzval dnešní dvorní nahrávač Kříž.

Hodonínští tak po dvou těšných výhrách na nájezdy doslova rozstříleli ve třetím duelu čtvrtfinálové série Moravské Budějovice 12:0 a spolu se Žďárem nad Sázavou slaví postup do semifinále. Brankář Drtičů Filip Barus si připsal po zásluze druhé čisté konto v sezoně.

Ohlasy trenérů

Miroslav Barus (hlavní trenér SHK Hodonín):
Myslím, že jsme po celé utkání soupeře přehrávali, byli jsme lepším mužstvem, nakonec jsme to zúročili i gólově. Občas se v naší hře objevila i nějaká chyba v obraně, pořád na nich musíme pracovat, zvlášť v této fázi soutěže. Domnívám se, že jsem zaslouženě postoupili a v současné chvíli panuje spokojenost.

Rudolf Cakl (hlavní trenér HC Moravské Budějovice 2005):
Dnešní utkání pro nás dopadlo možná až příliš krutě, ale ten výsledek měl asi více aspektů. Nastoupili jsme bez třech zraněných hráčů ze základní sestavy, navíc v páté minutě zápasu nám odstoupili další tři, takže jsme to tady dohrávali ve třinácti lidech, navíc se nám zranil i druhý brankář, takže zápas musel dochytat Roman Boška, který dneska asi neměl úplně svůj den. Neviděl jsem důvod, proč by neměla být první branka uznaná, protože jakmile je kotouč v brankovišti, tak hráč může dorážet a ta druhá branka mi trošičku připomněla třetí gól Hodonína v prvním utkání. Neříkám, že by jsme za těchto okolností zápas vyhráli, ale rozhodně jsme nemuseli dostat takový debakl. Za stavu 5:0 už naši hráči věděli, že tento zápas budou těžko otáčet a už ho v závěru víceméně dohrávali. Tím ale nechci v žádném případě snižovat kvality Hodonína, který si podle mého názoru zaslouží soutěž vyhrát, má kvalitní kádr, je to špička druhé ligy. Jak říkám, nechci, aby to vypadalo, že si tady stěžuji, kvality Hodonína jsou prostě někde jinde, než ty naše.