Těsná prohra Žihadel na břeclavském ledě.

HC Lvi Břeclav HC Lvi Břeclav
4 : 3 (1:0, 1:2, 2:1)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Michálek (Šurý) – Dora (C), Nekoranec, Novák Jiří, Höss, Korvas, Kovář, Strapina, Nedvěd – Maša, Bolfík, Průdek – Zháňal, Novák Jakub, Procházka – Záborský, Blaha, Hrbatý – Lechner, Kurial

Rozhodčí

Slavka

Soupiska hosté

Šťastný (Novotný) – Sechovec (C), Jakeš, Tobola, Kún, Tichý, Hobza – Barták, Zahradník, Pargáč, Kovalský, Vlček, Kesner, Dostál, Hrůza, Sobotka

Vyloučení 5:7
navíc Nedvěd (BV) 2x OT a do konce utkání
Využití 2:2
V oslabení 0:1
Počet střel
Diváků 120
 • Blaha (Dora) 17. minuta
  Branka domácí
 • Sobotka L. 26. minuta
  Branka hosté
 • Hrbatý (Procházka) 28. minuta
  Branka domácí
 • Zahradník (Jakeš) 39. minuta
  Branka hosté
 • Strapina (Hrbatý, Dora) 44. minuta
  Branka domácí
 • Hrbatý (Lechner) 55. minuta
  Branka domácí
 • Pargáč (Jakeš) 58. minuta
  Branka hosté

Komentář   (web HC Lvi Břeclav)

Už před utkáním avizoval trenér Konečný, že nechá odpočívat pro nedoléčená zranění útočníky Piskoře, Popolanského a Bartoše, čímž se ofenzivní síla Lvů snížila. Ale i tak měli domácí na střídačce čtyři kompletní formace, což se ukázalo v průběhu utkání jako dobrý tah.

Utkání se Žihadly jako by zpomalovala mlha, která se vznášela nad ledem. Úvod domácím nevycházel, nově složené útoky se jen těžce hledaly a ostřelování brankáře Šťastného probíhalo jen z uctivé vzdálenosti. Také na druhé straně měl Michálek minimum práce. Poprvé se skóre měnilo až v 17. minutě. To vybojoval kotouč v rohu útočného pásma Marek Dora, nahrál ho prudce přímo do mezikruží na najíždějícího Tomáše Blahu. Ten z první poprvé rozvlnil síť za moravskobudějovickým gólmanem. Střelec první branky měl vzápětí společně se Záborským možnost zvýšit vedení domácích, ale trojnásobná dorážka u tyčky gólem neskončila.

Na začátku druhé části Lvi přežili oslabení, přesto inkasovali. Při vyloučení Sechovce ztratil kotouč Kovář a hostující Sobotka uháněl sám na Michálka. Toho s přehledem překonal bekhendovým blafákem. Radost Žihadel z vyrovnání ovšem trvala jen chvíli. Už při plném počtu hráčů na ledě pronikl drze do útočného pásma Tomáš Procházka, zkrotil skákavý puk a vystřelil. Jeho pokus ještě Šťastný vyrazil, ale na bezprostřední dorážku Filipa Hrbatého už neměl nárok.

Aktivní Procházka za dvě minuty ujel obráncům Moravských Budějovic znovu, ale tentokrát byl tísněný a nemířil přesně. Ve 34. minutě se pak další únik povedl Radku Zháňalovi, jenže byl faulovaný. Trestné střílení ale neproměnil, když vyprášil jen beton brankáře hostí. Na konci druhé třetiny se dostali domácí do úzkých poté, co byl vyloučený nejprve Strapina a poté do konce utkání i Nedvěd. Dvojnásobnou přesilovku pak Zahradník využil., když do prázdné brány dorážel střelu Jakeše od modré.

Trenér Konečný na poslední třetinu z různých důvodů stáhl ze hry Michala Gabrišku, Jakuba Nováka, Tomáše Blahu a Kamila Nekorance. I tak se domácím povedlo využít početní výhodu. Hrbatý našel zpoza branky na modré čáře Luboše Strapinu, který čistým průstřelem mezi betony Šťastného vrátil Lvům vedení. Hosté byli v poslední třetině často vylučovaní, a tak se nedostávali do tempa. Když nevyužil Barták ani laxního vyjetí Michálka proti kotouči, dal čtvrtou branku opět při vyloučení Sechovce Filip Hrbatý po pěkné kombinaci s Ondřejem Lechnerem.

O půl minuty později mohli hosté snížit, Zahradník Michálka zblízka překonal, ale sudí dříve pískal a neuznal branku pro předchozí sevření kotouče rukou. Kontaktní gól tak Žihadla dala po velkém tlaku až v 58. minutě. To ho překonal přízemní střelou Pargáč. K vyrovnání už nevedl ani oddechový čas pro hosty, ani minutu a půl dlouhá power play Moravských Budějovic.

 

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Zklamal mě začátek. Čekal jsem, že když budeme hrát na čtyři lajny, že budeme mnohem víc bruslit. Hráči se asi podvědomě nedokázali tak vyhecovat, když měli v hlavách to, jak snadné bylo první utkání s Moravskými Budějovicemi v Třebíči. Postupně nám kvůli zranění vypadávali jednotliví hráči, takže jsme nakonec stejně dohrávali jen na tři pětky. Potom už to bylo lepší. Ty rozjezdy zápasů budeme mít pomalejší asi celou sezonu a budeme se prosazovat až ve druhých půlkách zápasů. Dneska musím pochválit Filipa Hrbatého, stejně jako zachytal dobře i Pepa Michálek. Chyb tam ale bylo spoustu, já pořád hledám ty negativa, i když tam bylo i několik pozitiv. Moravské Budějovice nás ale moc neprověřily, myslím, že v pátek Trnava bude bruslit mnohem lépe. My jsme se dnes přizpůsobili jejich pomalejšímu tempu a podle toho zápas vypadal. Kdybychom takto hráli proti Přerovu nebo Prostějovu, dostaneme sedm gólů a nashle.“

Rudolf Cakl (trenér Moravských Budějovic): „My jsme do Břeclavi přijeli bez několika hráčů, s kterými do sezony počítám. Zkoušeli jsme ještě některé kluky. Chvílemi to bylo dobré, ale byly tam individuální chyby, které by se stávat neměly. Naštěstí se nám dařilo bruslit s domácími, ale široké kluziště nám dělalo trošku problémy. Trošku mě mrzí třetí třetina, kdy jsme byli čtyřikrát vyloučení. To nám sebralo síly. Paradoxně jsme v závěru Břeclav zatlačili, snížili jsme a mohli jsme i vyrovnat, kdyby sudí uznal náš „gól-negól“. Myslím, že se trošku upískl. Ale to už neřeším. Kluci se ukázali dobře. Ve středu chci oznámit soupisku, se kterou půjdeme do soutěže a kluci mi to tedy ani náhodou neulehčili."

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz