O prohře Žihadel v Milevsku rozhodly samostatné nájezdy

HC Milevsko 2010 HC Milevsko 2010
3 : 2sn (2:0, 0:1, 0:1)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Pipek (Kolář)- Čunát, Dvořák, Hlinka, Štych, Bartůněk, Jakič, Srdínko, Procházka- Fořt, Descy, Nevolný, Sumerauer, Sýbek, Homolka, Hamerle, Heřmánek, Korous, Novák, Vejchoda, Drda

Rozhodčí

Pražák - Mertl
Kreutzer

Soupiska hosté

Šťastný (Helešic)- Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Peroutka, Randa, Vlašín, Kesner, Zahradník, Telesz, Dostál, Matějka, Paták, Přidal, Pěška, Trojan, Vlček

Vyloučení 6:7
Využití 0:2
V oslabení 0:0
Počet střel 56:43
Diváků 300
 • Ivo Novák (David Descy, Lukáš Drda) 6. minuta
  Branka domácí
 • Jakub Hamerle (Jiří Heřmánek) 13. minuta
  Branka domácí
 • Jan Trojan (Ondřej Pěška) 32. minuta
  Branka hosté
 • Tomáš Latner (Petr Zahradník) 44. minuta
  Branka hosté
 • Jan Sýbek (rozhodující nájezd) 65. minuta
  Branka domácí

Komentář k zápasu  (web HC Milevsko 2010) 

Po oboustranně velmi opatrném začátku se jako první osmělilo Milevsko. Ve 3. minutě vystřelil Maroš Jakič od modré a následnou dorážku Heřmánka pokryl hostující brankař Šťastný. V 6. minutě už se Milevsko radovalo z úvodního gólu. Drda vyslal křížným pasem své spoluhráče do přečíslení 2 na 1, Decsy našel před brankou Ivo Nováka, který zblízka dostal puk do branky. V 7. minutě musel hostující gólman likvidovat nebezpečnou střelu Hamerleho z levého kruhu. Moravské Budějovice poprvé zahrozily ve 12. minutě. To si v přesilovce najel mezi kruhy Latner, Pipek v domácí brance puk zastavil. Ve 13. minutě už šlo Milevsko do dvoubrankového vedení. Heřmánek vyjel ze souboje v rohu, ještě před přihrávkou upadl, ale včas se dokázal zvednout a najít u protější tyče Jakuba Hamerleho, který bezpečně trefil odkrytou polovinu brány. Ve 14. minutě najížděl na domácí bránu zprava Trojan, ale puk mu po kličce utekl vedle branky. V protiakci podnikl útočný výpad Dvořák, našel před brankou Decsy, jemuž však puk v rozhodující chvíli přeskočil hokejku. V 17. minutě při přesilovce vypálil od modré Štych a Šťastný hranou lapačky puk vyškrábl. V 19. minutě se ocitl sám před brankařem Sýbek, zkoušel oklamat brankaře kličkou, ten mu však špičkou brusle puk vyrazil. V pokračujícím závaru dorážel u tyčky nepokrytý domácí Sumerauer, ale puk do branky neprotlačil.

Druhá třetina začala pokračující hostující početní výhodou. Zahradník v ní dostal přihrávku mezi kruhy, ale Pipek v milevské brance mu ramenem střelu vyrazil. Po skončení oslabení najížděl osamocen na milevského gólmana Matějka, s bekhendovou kličkou si na Pipka nepřišel. Před polovinou zápasu po akci Drdy zakončoval zpoza kruhu Decsy, Šťastný puk zastavil. Na druhé straně zastavil Pipek nebezpečnou střelu Patáka z pravého kruhu. Po chybě ve středním pásmu se dostal s pukem mezi kruhy hostující obránce Sobotka, domácí brankař proti němu vyjel, zmenšil střelecký úhel a kotouč chytil. Moravské Budějovice vstřelily kontaktní gól v 32. minutě. Pomohla jim k tomu přesilovka, ve které Ondřej Pěška pronikl podél mantinelu, poslal puk před branku Janu Trojanovi, jenž perfektně z první trefil horní roh branky. Už za minutu unikl po pravé straně Decsy. Byl faulován, ale stihl ještě nebezpečně vystřelit, avšak přestřelil. Po rozehrání vyhodil hostující Tobola puk z obraného pásma mimo ledovou plochu a před Milevskem se tak otevřela téměř dvouminutová dvojnásobná početní výhoda. Milevsko s ní však naložilo velmi špatně. Dlouhou dobu se nedokázalo udržet v útočném pásmu a vytvořilo si v ní jedinou nebezpečnou možnost, kdy střelu Homolky z mezikruží Šťastný udržel. Až v klasické pokračující přesilovce našel Hamerle u protější tyčky Korouse, jehož bekhend si cestu do brány nenašel. Pak mělo naopak početní výhodu Milevsko. V té pálil od modré Procházka a Šťastný se štěstím puk dostal mimo branku. V 39. minutě si moravskobudějovický Latner najel na přihrávku mezi kruhy, Pipek vyrazil.

Poslední dějství znovu začalo hostující přesilovkou. V té si před branku najel Tobola, střela byla sražena. Další početní výhodu už Moravské Budějovice využily k vyrovnání. Po buly se Tomáš Latner na modré zbavil Drdy, popojel směrem k brance a prostřelil vše před sebou. Začínalo se tak znovu od nerozhodnutého stavu a aktivnějším týmem bylo Milevsko. V 46. minutě po buly střílel těsně vedle Sumerauer. Za dvě minuty prověřil pozornost hostujícího gólmana Václav Korous střelou z pravého kruhu. V 52. minutě vyslal Procházka za obránce Poucha. Ten zvolil při zakončení kličku, se kterou si dokázal Šťastný poradit. V 55. minutě tečoval ránu Štycha od modré Heřmánek vedle branky. Blízko gólu bylo Milevsko v 56. minutě. Homolka se vřítil do útočného pásma, vypálil z pravého kruhu a kotouč se zastavil na tyči hostující brány.

Zápas dospěl do prodloužení. V tom mělo více ze hry Milevsko. Hamerle objel branku, předal puk k tyči Procházkovi, Šťastný se včas přemístil a puk zastavil. Další střela Procházky od modré skončila těsně vedle.

Přišly tak na řadu nájezdy. Jako první jel hostující Trojan, jehož střelu Pipek vyrazil. Za Milevsko jel jako první Sýbek, puk mu při pokusu o kličku utekl. Jako druhý jel za hosty Latner, i on volil střelu, ale Pipka nepřekvapil. Podobně se vedlo i Štychovi. Za Moravské Budějovice neuspěl se střelou Matějka a za Milevsko Homolka. Poté se pořadí otočilo. Sumerauer mířil po kličce vedle branky. O technické zakončení se pokusil i Telesz, ani on neuspěl. K reparátu se rozjel milevský Jan Sýbek a tentokrát byl se svojí střelou úspěšný. Moravskobudějovický Zahradník už musel dát. Branku však minul a tak bonusový bod připadl Milevsku.

Výsledek odpovídá dění na ledě. Milevsko bylo o něco málo aktivnějším týmem a svého soupeře přestřílelo. Patřila mu hlavně první třetina, což vyústilo v dvougólové vedení. O to přišlo při soupeřových přesilovkách. Moravské Budějovice se dokázaly vrátit do hry dotažením dvoubrankového manka a bylo by nespravedlivé, kdyby si ze zápasu neodnesly ani bod.

 

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz