Video

Fotogalerie

Fotografie ze zápasu najdete zde. (Autor: Leoš Linduška)

Komentář k utkání

První třetina začal mírnou převahou domácího týmu, z čehož pramenila i první přesilová hra. Ale byli to hosté, kteří v ní měli největší šanci. Po chybě domácí obrany na útočné modré měl na holi úvodní branku Tomáš Bláha v samostatném úniku. Petr Helešic v brance domácích byl ovšem proti. Na druhé straně se sám před gólmana hostí dostal Martin Vlček, ale ani jeho střela neskončila v brance. Poté se hra změnila v úporný boj o každý kousek ledu. Hrálo se převážně ve střední třetině nebo po rozích kluziště. Ke konci třetiny domácí zatlačili své soky do jejich obranné třetiny, ale střely Žihadel trefovaly pouze dobře postaveného Filipa Luňáka v brance hostí. A tak diváci na zimním stadionu gól v úvodní části neviděli.

Druhé dějství začalo tak, jak první skončilo. Domácí byli aktivnější, ale byli to hosté, kteří se dostávali do vážnějších šancí. Nejprve se sám před Petrem Helešicem ocitl Tomáš Oppelt a později ještě Jiří Jakubec. Ale domácí brankář byl v obou případech na místě. A tak po sérii několika vyloučení udeřilo na druhé straně. Petr Zahradník byl faulován ve vyložené šanci a rozhodčí nezaváhal zkřížit ruce nad hlavou. Nabídnutým trestným střílením Petr Zahradník nepohrdl a poslal puk mezi betony Filipa Luňáka – 1:0. Domácí branka nabudila a o necelou minutu později již byl rozdíl dvougólový. Patrik Přidal nezištně našel před brankou Ondřeje Pěšku, který přesně trefil nekrytý kout vrchlabské branky – 2:0. Žihadla byla dále aktivní a vynutila si faul soupeře. Avšak místo navýšení vedení přišel gól při vlastní přesilovce. Hosté se dostali s pukem do útočného pásma a sérií přesných přihrávek po ose Patrik Fořt, Martin Filip a zakončující David Ondráček snížili na rozdíl jediné branky – 2:1. Ke konci druhé třetiny měl možnost navýšit vedení moravskobudějovických Patrik Přidal, ale trefil opět dobře postaveného Filipa Luňáka.

Od začátku třetí třetiny byly aktivnější domácí hráči, ale střely Karla Kesnera, Patrika Přidala, Romana Bartáka, ani Filipa Matějky síťku soupeřovy branky nerozvlnily. Naopak varováním pro domácí obranu byla akce Patrika Fořta, který projel přes půlku hřiště, objel domácí svatyni, ale nepodařilo se mu usměrnit puk do odkryté domácí klece. Ovšem po půlminutce již byli hosté úspěšnější. Domácí obránci chybovali ve svém obranném pásmu, přišli o touš a po přihrávce Tomáše Bláhy skóroval Tomáš Šťastný – 2:2. Hosty branka nabudila, byli aktivnější. Střelu Ondřeje Březiny srazili domácí hráči mimo branku a o chvíli později přečíslení 2 na 1 vyřešil pádem do dráhy kotouče domácí obránce Roman Sechovec. Žihadla se otřepala a ke konci třetiny zvýšila úsilí. Sám před Filipem Luňákem se ocitl Karel Kesner, ale nedokázal přehodit betony hostujícího gólmana. O chvíli později uháněli tři domácí hráči na jediného obránce hostů. Akci však překombinovali a hostujícího brankáře téměř neohrozili. Když se zdálo, že utkání dospěje k prodloužení, převzal puk na útočné modré Ondřej Pěška, zpoza branky přihrál Janu Trojanovi, který přesně trefil pod břevno hostující svatyně – 3:2. Hosté se poté snažili při hře bez brankáře o vyrovnání. Dvakrát poskakoval puk nebezpečně v brankovišti Petra Helešice, ale ten si v obou případech poradil.

Domácí si po vítězství připsali další tři body a se ziskem 4 bodů jim patří šesté místo průběžné tabulky. V příštím kole zajíždí Žihadla ve středu 25.9.2013 do Děčína.

Ohlasy trenérů

Pavel Biegl (HC Stadion Vrchlabí)

Vaše hřiště je malý a to předurčuje to, že tam bude rychlý přístup ke kotouči a to utkání bude bojovný, bude tam hodně osobních soubojů. To se taky vyplnilo. Já si myslím, že tak jako jsme prohráli, tak jsme mohli vyhrát. Bylo to pěkný utkání se vším všudy.

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

Začali jsme na čtyři lajny, i když loni jsme to nějak nepraktikovali. Věděl jsem o kvalitě soupeře, má zkušený mančaft, takže jsem chtěl, abychom ji do nejdýl vzdorovali, abychom byli hodně ve hře. Praktikovali jsme krátký střídání, aby všichni kluci byli v tempu. Ke konci se nám to hodilo, takže i když v závěru měl soupeř tlak, tak jsme to fyzicky silově odstáli. Pomohlo nám, že jsme dali dva rychlý góly, v rychlým sledu. Pak nás trošku zbrzdilo – myslím si oba dva góly byli po našich chybách, jeden byl z naší přesilovky, druhý když jsme byli jasně na kotouči a špatnou rozehrávkou jsme si to zavařili. Zkušený soupeř toho využil. Ve finále to dopadlo tak, že se nám podařilo dát gól a se štěstím vítězství na konci uhájit.