HC Lední Medvědi Pelhřimov HC Lední Medvědi Pelhřimov
1 : 5 (1:1, 0:3, 0:1)
MB HOKEJ MB HOKEJ

Soupiska domácí

Jíra (Kaiseršot) – Vácha, Vrátný, Mečiar, Bříza, Zadražil, Martínek, Port, Kasalý D. – Machovský, Hadrava Marek, Kasalý F., Vysloužil, Dvořák, Votápek, Šulák, Siřiště, Buchta, Hadrava Martin, Štěrba

Rozhodčí

Jan Doležal
Marek Honza - Petr Křivohlavý
Martin Klouda

Soupiska hosté

Vacek (Helešic) – Trnka, Theimer, Kovář, Salát, Šťáva, Hamřík, Bazala – Procházka, Nováček, Vysloužil, Mikeš, Sigmund, Alexa, Horák, Trojan, Kotačka, Krutiš

Vyloučení 9:8
Využití 0:3
V oslabení 0:1
Počet střel
Diváků 523
 • PETR VOTÁPEK (Tomáš Dvořák, Martin Vysloužil) 15. minuta
  Branka domácí
 • LUKÁŠ NOVÁČEK (Ondřej Šťáva, Roman Mikeš) 20. minuta
  Branka hosté
 • LUKÁŠ NOVÁČEK (Petr Krutiš) 32. minuta
  Branka hosté
 • MILAN PROCHÁZKA (Jan Hamřík, Patrik Kovář) 33. minuta
  Branka hosté
 • JAN TROJAN 40. minuta
  Branka hosté
 • JAN TROJAN (Patrik Kovář, Milan Procházka) 51. minuta
  Branka hosté

Pozápasové vyjádření útočník Jana Trojana - střelce 2 branek v zápase:

V sobotu se nám zápas povedl, zejména přesilové hry a oslabení. Každý hráč odvedl svou práci na maximum a i díky našim skvělým fanouškům, kteří nás přijeli podpořit, máme první bod v sérii. Soupeř se na druhé utkání určitě připraví lépe a očekáváme těžký souboj o každý metr ledu. Proto ve středu potřebujeme velkou podporu našich fanoušků, kteří nás ženou dopředu a jsou vždy naším pomyslným šestým hráčem!!!

 

Úvodní finále začalo opatrnou hrou, oba aktéři dobře bránili střední pásmo a do šancí se útočníci moc nehrnuli. Postupně ale měli hosté na hokejkách puk o něco častěji a Jíra musel jejich atakům několikrát čelit. Poutníci si velké šance nechali až za desátou minutu, Dvořák sám před Vackem nemířil přesně a o pár okamžiků později trefil Martin Hadrava tyč hostující branky. Ale v 15.minutě přišla krásná přihrávka Martina Vysloužila na rozjetého Tomáše Dvořáka, který našel před brankou Petra Votápka, který podobné situace proměňuje s grácií – stejně jako dnes. Vedení domácím ale do konce třetiny nevydrželo. Ve 20.minutě pálil za kruhy Nováček a poslal puk za Jíru.

V začátku druhé třetiny domácí nevyužili početní výhodu, Vacek svůj tým několikrát podržel. Ve 23.minutě se naskytla domácím možnost jít opět do vedení. Tomáš Dvořák byl faulován v úniku a nařízeno bylo trestné střílení. Dvořák ale s bekhendem neuspěl. Zápas se začal lámat krátce po své polovině. Ve 32.minutě využili hosté další přesilovou hru, přihrávku zpoza brány zužitkoval Nováček. A již ve 33.minutě dorazil Procházka pokus Hamříka, akcie hostů v té době povážlivě stouply na ceně. Poutníci sice měli k dispozici přesilové hry, ale efekt nebyl znát. To hosté využili i svou třetí přesilovou hru v zápase. Dvě vteřiny před druhou sirénou propálil od modré vše Jan Trojan a dal hostům tříbrankový náskok.

Třetí třetina se zpočátku odehrála v nestandardním počtu hráčů na ledě, ale ani v plném počtu se obraz hry příliš nezměnil. Žihadla kontrolovala hru a Poutníci se snažili o návrat do ztraceného duelu. Domácím se ale jejich činnost nedařila, šance Poutníků často končily na pozorném Vackovi, který dnes patřil mezi základní stavební kameny výhry hostujícího celku. V 51.minutě přidal pátý gól Trojan a o vítězi utkání bylo v podstatě jasno. Závěr duelu přineslo jiskření na obou stranách. Nejprve drobnou roztržku mezi Dominikem Kasalým a Janem Trojanem včas ukončili sudí, když ale Nováček provokoval Lukáše Siřiště, reakce sudích již tak rychlá nebyla a Siřiště svému sokovi nemálo naložil. To bylo vše podstatné, co se vešlo do šedesáti minut.

Poutníci začali finálovou sérii porážkou, u Bělé se radoval soupeř z Moravských Budějovic po výhře 5:1. Druhé finále se odehraje ve středu 9.března na ledě Moravských Budějovic.

Pavel Blažek

zdroj: https://www.hokejpelhrimov.cz

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz