Výhru v Klatovech pojistil vteřinu před koncem Roman Barták

SHC Klatovy SHC Klatovy
3 : 5 (1:0, 1:4, 1:1)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Pravda (Lejsek) - Mrázek, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Pour, Farný, Fait, Steiner, Bernard, Topinka, Pacanda, Pavlis, Němec, Vondryska, Čuban, Vizinger, Kocman, Bastl, Uhlík.

Rozhodčí

Pražák D. - Černý T.
Vavruška A.

Soupiska hosté

Helešic (Šťastný) - Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka M., Tichý, Randa, Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál, Paták, Nahodil.

Vyloučení 5:8
navíc Kocman (KLA) osobní trest za nesportovní chování + KO
Využití 1:1
V oslabení 0:1
Počet střel 35:29
Diváků 241
 • Jakub Bernard (Jan Topinka) 1. minuta
  Branka domácí
 • Lukáš Kovalský (Roman Barták) 21. minuta
  Branka hosté
 • Pavel Čuban (Petr Vizinger, Jan Hucl) 22. minuta
  Branka domácí
 • Martin Sobotka (Lukáš Paták, Jan Trojan) 25. minuta
  Branka hosté
 • Karel Kesner (Tomáš Latner, Petr Zahradník) 29. minuta
  Branka hosté
 • Tomáš Latner (Lukáš Kovalský) 35. minuta
  Branka hosté
 • Tomáš Pacanda (Petr Zeman) 52. minuta
  Branka domácí
 • Roman Barták (Lukáš Kovalský, Tomáš Latner) 60. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání (web HC Klatovy)

Domácí se hned v úvodu dostali do vedení, když se po Topinkově střele dostal k dorážce Bernad a zavěsil pod víko. V polovině 3. minuty byl vyloučen Randa. V oslabení zahrozil Telesz, ale mířil jen do Pravdy. V 5. minutě nahrál Čuban Vizingerovi, jenže domácí útočník na gólmana hostů nevyzrál. Zanedlouho byl v úniku faulován Němec a sudí nařídil trestné střílení. To ovšem domácí útočník neproměnil. V 7. minutě vyslal kvalitní střelu Pour, ale kotouč proletěl jen těsně vedle. Poté se z kruhu uvolnil Steiner, ale trefil jen tyčku. V 9. minutě byl v úniku faulován Čuban, hostující obránce obdržel dvě minuty, dalo se však nařídit trestné střílení. Na druhé straně vyrazil Pravda střelu Toboly. Ve 12. minutě lízala tyčku domácí branky střela Zahradníka. Ve 13. minutě mířil do Helešicovy lapačky z blízkosti branky Uhlík. V 15. minutě skončila ve výstroji Pravdy střela Patáka. V 18. minutě mohl navýšit skóre Pacanda, hostující gólman byl proti. Půl minuty před koncem třetiny byl vyloučen hostující Tobola.

Druhou třetinu začali domácí v přesilové hře, ve které ale obránci na modré čáře vytvořili hrubou chybu a vyslali do úniku Kovalského, který se trefil střelou nad lapačku Pravdy. Jenže domácí měli rychlou odpověď. Nejprve předvedl Čuban krásnou samostatnou akci, ale neuspěl, kotouč se dostal k Vizingerovi, ten jej poslal na modrou Huclovi, který vyslal tvrdou střelu, Helešic jen vyrazil a z dorážky se prosadil Čuban. Ve 23. minutě si z dobré pozice najel Paták, ale domácí gólman jej vychytal. O minutu později přišla chyba domácí obrany, Paták nahrál zpoza branky volnému Sobotkovi, ten nedal Pravdovi šanci. Ve 26. minutě vyjel zpoza branky Uhlík, ale Helešic si místo u tyčky pohlídal. Ve 27. minutě byl vyloučen Martinec. Hosté přesilovku dokázali využít, když Latnerovu střelu od modré tečoval za záda Pravdy Kesner. Ve 30. minutě Holešic v klidu pokryl nahození Steinera. Ve 33. minutě vystřelil od modré Zeman, Helešic vyrazil. Ve 34. minutě minul branku z mezikruží Vlček. Zanedlouho nahazoval téměř z nulového úhlu Latner, kotouč k překvapení všech skončil v brance. Ve 36. minutě mířila Topinkova střela z levé strany do betonu hostujícího gólmana. Na druhé straně Pravda s problémy likvidoval střelu Telesze. V následující minutě byl vyloučen Latner. V přesilovce mířil mimo prostor třech tyčí Bernad. Neujaly se ani střely Blumentrita a Hucla od modré. V poslední vteřině zkoušel štěstí Pacanda, ale neuspěl.

Do poslední periody vstoupili domácí aktivně, už po pár vteřinách musel betonem zasahovat Helešic po střele Pacandy. Z aktivity domácích vzešla přesilová hra. V přesilovce tečoval Bernad Huclovu střelu od modré, ale Holešic ukryl puk ve své výstroji. Poté z kruhu vystřelil Mrázek, kotouč lízl břevno a skončil na brance. Proti hostujícímu gólmanovi se neprosadil ani Bernad. Ve 48. minutě vystřelil od modré Hucl, ale trefil jen tyčku. V 50. minutě spálil tutovku Němec, když nedokázal zvednout puk nad ležícího Helešice. Za minutu později se již domácí dočkali, když se od modré trefil Pacanda. V 53. minutě mířila Matějkova, střela do betonů Pravdy. V 55. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. Přesilovka se domácím moc nevyvedla. V 57. minutě musel Pravda zasahovat proti pokusu Sobotky. Za několik sekund později byl vyloučen Bernad, což pro domácí byla velká komplikace. Nakonec oslabení dobře ubránili. Půl minuty před koncem zahrozil Steiner, vybojoval tak vhazování v útočném pásmu. Domácí odvolali gólmana, předvedli slušný tlak před brankou, ale puk za záda Helešice nedostali. Naopak zároveň se sirénou se trefil Barták, čímž dal výsledku konečnou podobu 3:5.

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz