• Matějka (Pěška) 59. minuta
    Branka hosté
  • Telesz (rozhodující nájezd) 65. minuta

Komentář (web HC Kobra Praha)

Ostré tempo nasadily oba týmy hned v úvodu utkání. Kobře se dařilo držet soupeře v jejich obranném pásmu a už ve třetí minutě si dokonce zahráli přesilovku po Kesnerově faulu. Martin Jánský a Martin Vlček se ale dostali za záda domácí obrany a sami najížděli ve dvou na Ondřeje Malíka. Malík však jejich naděje zhasil a Kobra zavezla kotouč zpět do pásma hostů. Proměnit početní výhodu v gól se ale Kobře nepodařilo. V šesté minutě zkusil Petr Zahradník provézt puk přes modrou čáru, ale Roman Verbík ho vybruslil a zavezl podél mantinelu pryč od brány. Hra se přelévala z jedné strany hřiště na druhou, přičemž oba týmy nedovolovaly soupeři přejit přes důslednou obranu.

V deváté minutě, po vyloučení Jana Pohla za zásah do oblasti hlavy a krku, si početní převahu vyzkoušeli hosté. Přemysl Tobola prověřil pozornost domácího gólmana střelou od modré, ale Malíkova lapačka byla připravena. Kobra se po přerušení dokázala osvobodit a udržet Budějovice za modrou. Ve dvanácte minutě poslal Jakub Verbík nahrávkou Pavla Malého do útoku, jeho vyraženou střelu ale vypíchli obránci soupeře ven z pásma. V čase 12:05 rozhodčí opět vylučovali na straně domácích, na trestnou šel David Sem za hru vysokou holí. Ani tentokrát se ale Budějovice neusadili v domácím pásmu a Kobra jim nedala šanci dostat se ke kloudné akci. Obrovskou příležitost měli domácí, když se Martin Paris dostal do úniku a docela sám najížděl na Jiřího Šťastného, budějovický brankář však včas zasáhl betonem. Další šance se naskytla Michalu Slaninovi, který si kličkou obhodil budějovického obránce, ale jeho střela šla těsně nad horní břevno. Hosté šli v devatenácté minutě znovu do čtyř, ale přestože Jakešova střela od modré a Tonova dorážka před branou zaváněly šancí na prolomení skóre, budějovický brankář si udržel čisté konto.

Druhá třetina začala lépe pro domácí, už ve druhé minutě se znovu dostali do gólové šance, ale Jiří Šťastný opět svůj tým podržel. Až v čase 27:53 se s asistencí Jakuba Verbíka a Michala Slaniny trefil Martin Paris a poslal Kobru do vedení. Přibližně o minutu později dostal Martin Čurda pětiminutový trest ve hře. Kobra oslabení zvládla a hosté vždy narazili na nekompromisní obranu, nebo pohotového brankáře Malíka. Čtyřicet sekund před uplynutím pětiminutového oslabení putoval na trestnou Pavel Malý za podražení. Hru 5 na 3 však domácí ustáli a Budějovice se skórem nepohnuly. Na konci druhé třetiny během oslabení vyrazil Malík budějovickou střelu těsně u tyčky. Odrazený puk se dokutálel až k Janu Trojanovi, který stal před bránou docela sám. Malík se dokázal rychle zorientovat a stihl se vrhnout do střely a udržet tak vedeni 1:0.

Vyrovnaný hokej se hrál i ve třetí třetině. Na obou stranách se vylučovalo, ale domácí početní výhodu nevyužili. Naopak hosté se chopili přesilovky v čase 58:05 a během čtrnácti vteřin bez gólmana ve hře 6 na 4 vyrovnal Filip Matějka. Přestože minutu a půl před koncem základní hrací doby šli hosté opět do oslabení, Kobra vedení zpět nezískala a prodlužovalo se. Ani pětiminutové prodloužení však nerozhodlo a po vyrovnané hře se šlo na samostatné nájezdy.

Jako první jeli hosté. Petr Zahradník zkusil blafák mezi betony, ale neprošlo mu to. Za Kobru jel jako první Martin Paris, který to zkusil bekhendem, ale ani on se netrefil. Budějovický Roman Sechovec zvedl kotouč pod víko a o horní tyčku dokázal puk dostat za Malíkova záda. Za domácí byl na řadě Jiří Jakeš. Ten před gólmanem předvedl matení soupeře v pravém slova smyslu a zašermováním hokejkou zamotal Šťastnému hlavu a uklidil kotouč do brány nad jeho vyrážečku. Ovšem i Michal Telesz zakončil přesně pod betony Malíka. Na řadě byl David Bárta a jeho střelu Jiří Šťastný vyrazil ramenem, čímž rozhodl o vítězi utkání.

Ohlasy trenérů

Miroslav Šeba (HC Kobra Praha)

„Moravské Budějovice mají nejmenší počet obdržených gólů v tabulce. Věděli jsme, že hrají dobře do obrany a mají výborného gólmana Jiřího Šťastného, který ten zápas vychytal. Nicméně jsme se ve druhé třetině dostali do vedení 1:0. Bylo tam příliš mnoho zbytečných faulů, které rozhodčí posoudil tak, že nám dvakrát potrestal hráče, kdy se jednalo o sporné vyloučení. Dvě minuty před koncem základní hrací doby byl vyloučen hráč Jan Pohl a tím jsme dali šanci soupeři, který hrál 6 na 4 bez gólmana. Podařilo se jim srovnat na 1:1, prodloužení bylo vyrovnané na obou stranách a v samostatných nájezdech měli větší štěstí hosté. Máme jeden bod, jeto škoda, měli jsme čtyři stoprocentní gólové šance, ale stál proti nám kvalitní gólman."

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Vzhledem k velké marodce a k tomu, že jsme do zápasu vstoupili ve 14 lidech, tak před zápasem jsme si s hráči říkali, že jsou tři možnosti. Zápas odehrajeme buď na pět obránců, nebo na dva centry, anebo se mnou na 15 lidí, na 3 útoky. Věřil jsem, že to dáme nějak dohromady. První třetina z naší strany byla hodně dobrá, bohužel jsme neproměnili vyložené šance, co jsme měli. Ve druhé třetině domácí zlepšili bruslení, měli lepší pohyb, dostali se do vedení, i když po naší hrubé chybě. Přesto si myslím, že ta třetina taky nebyla špatná. Ve třetí třetině v 10 minutě jsem si stoupl na střídačku už jako trenér, ne jako hráč. Věřili jsme, že ten zápas ještě otočíme. Dvě minuty před koncem se naskytla příležitost hrát přesilovku 5 na 4. Odvolal jsem brankáře, zkusili jsme 6 na 4 a to se nám vyplatilo. Dali jsme gól. Pak jsme to ubránili a v nájezdech jsme byli šťastnější.“