• Smejkal (Kaňka, Plachý) 40. minuta
  • Beneš (Kunstmüller) 42. minuta
  • Smejkal (Kaňka, Štěpánek) 55. minuta

Komentář

Dvanácté kolo přivedlo na led Žihadel tradičního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Před utkáním byli domácí o čtyři příčky v tabulce výše než jejich soupeř.

V první třetině oba týmy dobře bruslily, hráli ze zabezpečené obrany, a tak se hra odvíjela především ve středním pásmu. Tomu odpovídá i bezbrankový stav po prvních dvaceti minutách i počet střel na branku 5:7. Největší příležitost domácích zlikvidoval Petr Opršal, když pokryl tečovanou střelu Přemysla Toboly. Na druhé straně se blýskl dobrým zákrokem Jiří Šťastný, který špičkou brusle vyrazil pokus Michal Kaňky ve vlastním oslabení.

Druhou třetiny začali aktivněji hosté také díky dohrávané přesilové hře z prvního dějství. Tuto výhodu přetavili jedinou sekundu před jejím koncem ve vedoucí gól z hole Petra Štěpánka. Domácí branka nepoložila, naopak zvýšili aktivitu a odměnou jim byla po čtyřech minutách vyrovnávající branka. Při signalizovaném trestu hostujícího hráče doklepl v brankovišti puk za Opršalova záda Filip Matějka. Po vyrovnání  se opět chopili žezla v utkání hráči hostujícího týmu. Několikrát Žihadla uzavřeli v jejich obranném pásmu a jen díky obětavosti domácích obránců a zázračným zákrokům Jirky Šťastného svítily na tabuli v kolonce gólů dvě jedničky. To se však změnilo v polovině utkání, kdy po ostřelování domácí svatyně od modré propálil vše před sebou Martin Pleva. Za další čtyři minuty bylo skóre znovu srovnáno. Několik střel Petr Opršal vyrazil, ale na dorážku Jana Trojana již nedosáhl. Když se zdálo, že i po čtyřiceti minutách bude stav nerozhodný, využili hosté pouhých 5 sekund před koncem třetiny, nabídnutou přesilovou hru. Zblízka dorazil touš do branky Tomáš Smejkal.

V úvodu třetí části utkání dostali domácí výhodu jednoho hráče.  Avšak s přesilovou hrou nenaložili podle představ domácích fanoušků. Hosté se s pukem dostali do útočného pásma, domácí obránci je nedůsledně pokryli a umožnili skórovat Petru Benešovi. Hosté, vědomi si dvoubrankového vedení, se již nikam nehnali, důsledně bránili a ke spokojenosti jim stačilo vyhazovat touše ze svého obranného pásma. Nutno dodat, že jim k tomu pomáhaly četné nepřesnosti domácích v rozehrávkách. Žihadla nedokázala udržet puk na svých hokejkách, často chybovala, a když byl 5 a půl minuty před koncem vyloučen domácí hráč na 5 minut + do konce utkání, bylo o vítězi rozhodnuto. Hosté v přesilovce ještě navýšili vedení z hokejky Tomáše Smejkala.

A tak byla poprvé v této sezóně vyloupena tvrz Žihadel žďárskými Plameny. Po nejhorším výkonu v této sezóně Žihadla odevzdala všechny body soupeři ze Žďáru nad Sázavou. Moravskobudějovičtí sehrají následující tři utkání na hřištích soupeře, kdy postupně navštíví led HC Rišuty, SC Kolín a KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Další domácí utkání sehrají Žihadla v sobotu 16.11.2013, kdy hostí tým HC Bílina.

Ohlasy trenérů

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Dneska nejhorší výkon. Sami to diváci museli z tribuny vidět, protože hráči ztratili veškerou pokoru vůči soupeři, mysleli si, že už jsou z nich hokejisti a tady se ukázalo, že pokud nebudeme poctivě pracovat a nebudeme do toho dávat všechno, tak ty zápasy vyhrávat nebudeme. Samozřejmě Žďár hrál velice dobře. Po první třetině, kdy čekal, co budeme hrát, zjistil, že se s námi dá hrát. Od druhé třetiny byl lepší a zaslouženě vyhrál.  Tím přístupem, jakým k tomu hráči přistoupili, prostě vyhrávat nemůžeme a nebudeme.“