Žihadla s přehledem přehrála Draky z Bíliny

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
3 : 1 (2:0, 0:0, 1:1)
HC Draci Bílina HC Draci Bílina

Soupiska domácí

Šťastný (Vejvoda) – Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Trojan, Nahodil, Vlček, Paták, Dostál.

Rozhodčí

L. Netopil - B. Maloušík
M. Matošovský

Soupiska hosté

Nechvátal (Melichar) – Polák, Kunrt, Pozděna, Dostál, Brettschneider, Sager – Hrdlička, Salač, Kýhos, Procházka, Šikl, Průša, Hartman, Bohm, Bezpalec.

Vyloučení 4:5
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Počet střel 41:19
Diváků 295
 • Tobola (Trojan, Sobotka) 5. minuta
  Branka domácí
 • Paták (Zahradník, Sechovec) 18. minuta
  Branka domácí
 • Šikl (Kunrt) 58. minuta
  Branka hosté
 • Paták (Kesner, Zahradník) 59. minuta
  Branka domácí

Komentář k utkání

Utkání začala obě družstva opatrně, první se osmělili domácí a zvýšenou aktivitou si vynutili faul a první početní výhodu. Nabídnutou šancí nepohrdli a brankou Přemysla Toboly se ujali vedení. Domácí byli i v dalším průběhu třetiny aktivnější a vytvořili si několik gólových šancí. Avšak v brance hostí stál výborný Patrik Nechvátal, který šance domácích zmařil, případně jej zachránila branková konstrukce při střele Lukáše Dostála. Hosté se snažili využívat rychlé protiútoky, ale obránci Žihadel a brankář Jiří Šťastný byli vždy připraveni. Skóre se změnilo až v závěru, kdy Lukáš Paták převzal puk před útočnou modrou a střelou z mezikruží prostřelil brankáře hostů.

Druhá třetina byla plně v režii domácích hráčů. Hrálo se převážně v útočném pásmu Draků. Žihadla si vytvořila několik slibných příležitostí, ale bohužel žádnou z nich se nepodařilo přetavit ve třetí branku. Hosté se k vážnějšímu ohrožení dostali jen v polovině utkání, kdy tečovaná střela od modré plachtila obloučkem za záda domácího gólmana. Ale Jiří Šťastný pohotovým zákrokem vytěsnil puk vyrážečkou do rohu hřiště.

Třetí třetina byla plná nepřesností. Domácí se snažili držet touš na svých holích, ale nepřesnými přihrávkami se o něj často připravovali. Draci se snažili útočit, ale domácí obrana je nepouštěla do blízkosti vlastní svatyně, a tak hosté ostřelovali Šťastného z uctivé vzdálenosti. Bílinští zvýšili aktivitu ke konci třetiny, několikrát se dostali do blízkosti domácí branky. Odměnou jim bylo snížení stavu. Po zvláštní situaci, kdy čároví rozhodčí mohli odpískat ofsajd (ale nestalo se tak), přesně zacílil Zdeněk Šikl. Draci se poté snažili urvat alespoň bod, ale ve hře bez brankáře inkasovali z hole Lukáše Patáka, který se ocitl sám před prázdnou brankou hostí.

Žihadla si připsala zaslouženě další tři body a upevnila si 5. příčku v průběžné tabulce. V příštím domácím utkání hostí moravskobudějovičtí ve středu 27.11.2013 Lední Medvědy z Pelhřimova.

Několik statistik:

Využití přesilovek:

Dnešní utkání: 1/5 … 20%

Celkem: 19/89 … 21,35 %

Ubráněná oslabení:

Dnešní utkání: 4/4 … 100 %

Celkem: 74/82 … 90,24 %

 

Ohlasy po utkání

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Dnešní utkání z mého pohledu odpovídalo postavení mužstev v tabulce, celý zápas jsme měli pod kontrolou. Vedli jsme 2:0, nikam jsme se netlačili, navíc jsme si vytvořili několik gólových šancí. Škoda jen, že jsme je nevyužili, mohlo to být klidnější. V závěru po takové zvláštní situaci jsme dostali gól, ale v power play jsme to museli potvrdit. Jinak si myslím, že jsme vyhráli dneska zaslouženě.“

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz