Po dramatickém závěru zůstaly tři body doma

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
4 : 3 (1:0, 1:0, 2:3)
HC Milevsko 2010 HC Milevsko 2010

Soupiska domácí

Helešic (Šťastný) – Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Hobza – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál, Hložek.

Rozhodčí

Doležal J. - Polák O.
Rampír L.

Soupiska hosté

Pipek (Škubal) – Jakič, Hamerle, Procházka, Fišera, Bartůněk, Hlinka, Srdínko, Štěrba – Sumerauer, Decsy, Urbanec, Homolka, Horváth, Novotný, Fořt, Reiniš, Drda, Kalla, Novák, Pouch.

Vyloučení 5:5
Využití 2:0
V oslabení 0:0
Počet střel 29:25
Diváků 310
 • Vlček (Trojan, Pěška) 11. minuta
  Branka domácí
 • Pěška (Sobotka) 30. minuta
  Branka domácí
 • Matějka 42. minuta
  Branka domácí
 • Decsy (Novotný, Urbanec) 43. minuta
  Branka hosté
 • Urbanec (Decsy, Novotný) 45. minuta
  Branka hosté
 • Zahradník (Telesz) 50. minuta
  Branka domácí
 • Decsy (Srdínko) 55. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání

Úvod utkání byl oboustranně opatrný, oba týmy bránili své obranné modré čáry. Jako první se osmělili hosté, byli aktivnější, ale jejich snahu zabrzdila dvě vyloučení, která nabídla Žihadlům hrát v početní výhodě. První přesilovkou domácí pohrdli, ale v té druhé již otevřel skóre utkání Martin Vlček. Domácí po vstřelené brance sice na chvíli zvýšili aktivitu, ale později hra upadla opět do průměru. Oba týmy dobře bránily a útočné akce mnohokrát ztroskotávaly na nepřesných přihrávkách, a tak není divu, že se do konce třetiny již nic podstatného nestalo.

I ve druhé části se hrál průměrný hokej. Oba týmy dobře bruslily, ale množství nepřesností jejich snahu hatilo. A tak se diváci dočkali navýšení stavu až v polovině zápasu, kdy nabídnutou přesilovku využil Ondřej Pěška. Hosté i nadále hráli vyrovnanou partii, ba naopak místy byli aktivnější. V 35 minutě se Milevsku podařilo dostat puk za záda Petra Helešice, ale sudí branku neuznal pro hru vysokou holí. Stejným způsobem si rozhodčí počínal o tři minuty později, kdy gól  vysokou holí docílili domácí hráči. A tak se do konce třetiny na stavu utkání již nic neměnilo.

Třetí třetina začala aktivní hrou Žihadel. Když po 4 minutách doklepl puk za záda hostujícího brankáře Filip Matějka, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Hosté se však nevzdali a do zápasu se vrátili dvěma rychlými brankami. Nejprve se trefil David Decsy a o 2 minutky později i Josef Urbanec. Domácím vrátil dvoubrankové vedení Petr Zahradník po nezištné přihrávce Michala Telesze.  Hostům se ke konci utkání podařilo zkorigovat na 3:4, když David Decsy ujel obráncům a samostatný únik přesně zakončil. Hráči HC Milevsko tak snížili na rozdíl pouhé branky, ale na vyrovnání již jim nezbyl čas.

V příštím kole zajíždí Žihadla na led do Vrchlabí, domácí utkání pak sehrají s sobotu 7.12.2013, kdy od 18 hod. hostí HC Děčín.

Ohlasy trenérů

Václav Kmoníček - trenér HC Milevsko 2010

„Jsem u mužstva krátce, po dvou trénincích, čtvrtek a pátek, je to dneska můj první zápas.  Samozřejmě, že jsem z toho měl strach. Mužstvo není v herní pohodě. Takže jsme se snažili nějakým způsobem se psychicky zvednout už v tréninku před zápasem. V zápase se potvrdilo, že to mužstvo nějakou kvalitu má, a když budeme pokračovat v tom výkonu, který jsme dneska předvedli, tak bychom se mohli odrazit nějakými body. Z tohohle pohledu jsem spokojený. Samozřejmě když jsme prohrávali 3:0, pak jsme dali na 3:2. Pak jsme udělali ve středním pásmu hrubku, soupeř nám ujel na 4:2. Dáme na 4:3, takový už je hokej. V závěru už jsme to nestihli. Ale myslím si, že to byl remízový zápas. Domácí hráli dobře, hrají nátlakový hokej, ale moc gólových šancí si nevypracovali, takže si myslím, že na šance to bylo stejný. Ale vyhráli, dali 4 góly, my jen 3 – hraje se na góly.“

 

Rudolf Cakl – trenér HC Moravské Budějovice 2005

„Hráčům jsem dopředu říkal, ať se nedívají na postavení soupeře v tabulce. Myslím si, že soupeř to ukázal, že tu kvalitu nějakou má a dobře bruslil, napadal nás, takže nám to samozřejmě dělalo problémy. Hráči, ať chcete nebo ne, vždycky podvědomě tam nějaký ten pohled do tabulky zkresluje, ale snažil jsem se celý zápas nabádat. Dostali jsme se do tříbrankového vedení, bylo tam zase trošku polevení, ale myslím si, že soupeř si zkorigování výsledku zasloužil. V určitých částech zápasu byl lepší a ke konci zápasu nám dokonce docházely síly a byli jsme rádi, že jsme výsledek udrželi.“

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz