• Pěška (Vlček, Tichý) 31. minuta
  • Dostál (Nahodil, Kovalský) 34. minuta
  • Trojan 42. minuta

Komentář k utkání

Utkání začala obě družstva opatrně s dobrým bráněním svých modrých čar. Jako první se osmělili hosté a několikrát sevřeli Žihadla před jejich brankou. Avšak první gólovou šanci měl na holi Karel Kesner, jehož střela se odrazila od tyčky a puk se šoural za brankovou čáru, ale bohužel pro domácí se za ni celým objemem nedostal. Později rána Martina Vlčka rozezvučela tyč hostující branky. A tak v době zvýšené aktivity domácích se brankově prosadili hosté. Neposedně skákavý touš z hole Dominika Müllera se před Jirkou Šťastným nečekaně odrazil a přeskočil připravenou lapačku. Žihadlům se však podařilo rychle odpovědět, když po necelé půlminutě dorazil střelu Karla Kesnera do sítě hostů Michal Telesz. Ale to ještě nebylo vše. Po další zhruba minutě a půl tečoval ránu Martina Sobotky Ondřej Pěška a domácí jeho trefou otočili vývoj utkání. Děčínští se do konce třetiny snažili opět brankově prosadit, ale jejich střely postrádaly přesnost nebo jim stál v cestě dobře chytající Jiří Šťastný.

Druhé dějství začaly oba týmy útočný stylem. Při vlastním oslabení ujel děčínský Václav Racek, ale domácího brankáře nepřekonal. Stejně se (ne)dařilo na druhé straně Matyáši Hložkovi. Na dvougólový rozdíl zvýšil až později Ondřej Pěška, který po ostřelování soupeřovy branky zamířil přesně do sítě. O necelé tři minuty později již Žihadla vedla tříbrankovým rozdílem.  Z bezprostřední blízkosti se prosadil Lukáš Dostál. Hosté se snažili zkorigovat výsledek, ale Václav Racek, Tomáš Procházka, Ondřej Chládek ani Jan Molnár své šance nevyužili.

Snahu Děčína o snížení stavu na počátku třetí třetiny rychle utnul Jan Trojan, který potrestal nedůslednost hostujících obránců při vyvážení puku z vlastní třetiny. Třetina se pak odvíjela ve snaze hostů o dobytí domácí svatyně, ale jejich akce postrádaly přesnost a klid v koncovce. Na druhé straně ani Žihadla nevyužila své příležitosti, a tak se na výsledku již nic nezměnilo.

V příštím kole mají Žihadla volno. Ve středu 18.12.2013 hostí na svém stadionu SHC Klatovy.

Ohlasy trenérů

Karel Chládek (trenér HC Děčín)

„Dnešní utkání jsme nezvládli, hlavně co se týká produktivity střelby, protože jsme dali jenom jeden gól. Úvod utkání určitě patřil nám, domácí jsme skoro k ničemu nepustili. Ale bohužel zápas rozhodla produktivita domácích útočníků a lze jenom pogratulovat domácím k vítězství.“

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejlíp, protože první dvě, tři minutky nás soupeř zatlačil. Štístko tam chytil nějaký šance, od dalších střídání se náš výkon zvedal, i když jsme dostali gól. Hodně rychle jsme na něj reagovali, takže to bylo v pořádku a první třetinu jsme vyhráli 2:1. Potom, myslím si, že to utkání bylo vyrovnaný, i když celkově ten výsledek tomu neodpovídá. Dneska Jirka Šťastný toho hodně pochytal, soupeř byl aktivní, snažil se hrát hokej, bylo to nahoru a dolů. Byli jsme dneska šťastnější v koncovce a konec zápasu jsme si potom už užívali.“