Zázračnými zákroky zachránil Šťastný těsné vítězství.

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
4 : 3 (0:1, 2:1, 2:1)
SHC Klatovy SHC Klatovy

Soupiska domácí

Helešic (25. Šťastný) – Latner, Sechovec, Sobotka, Tichý, Hobza, Blažek – Kesner, Telesz,Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Trojan, Dostál, Hložek, Vlašín.

Rozhodčí

Humpolíček - Pospíšil
Měkýš

Soupiska hosté

Mastík (Smejkal) – Škrat, Zeman,Martinec, Blumentrit, Vilhelm, Slavík – Maxa, Pacanda, Kodýtek, Němec, Pouska,Pitel, Uhlík, Vizinger, Vondryska.

Vyloučení 2:5
navíc Uhlík (KLT) 10 min OT
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Počet střel 30:25
Diváků 250
 • Vizinger (Zeman, Maxa) 4. minuta
  Branka hosté
 • Pacanda (Zeman) 25. minuta
  Branka hosté
 • Matějka (Sobotka, Trojan) 32. minuta
  Branka domácí
 • Vlašín (Trojan, Matějka) 37. minuta
  Branka domácí
 • Sechovec 46. minuta
  Branka domácí
 • Trojan (Matějka, Sobotka) 47. minuta
  Branka domácí
 • Pacanda (Slavík, Pouska) 53. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání

Utkání začala obě družstva ve vlažném tempu. Jako první se osmělili hosté a vytvořili si několik slibných šancí, které však nedokázali zužitkovat. V síti domácích tak skončila až tečovaná střela Zemana před brankou stojícím Petrem Vizingerem – 0:1. Domácí hráči se snažili o vyrovnání, ale jen stěží se dostávali do útočné třetiny s pukem na holi. Šanci vyrovnat dostal Michal Telesz v polovině třetiny, když byl faulován v samostatném úniku. Nařízené trestné střílení však neproměnil. Obraz hry se až do konce druhé třetiny nezměnil, domácí se snažili o zteč hostující branky, hosté dobře bránili svoji modrou čáru a nepouštěli Žihadla do vážnější šance.

Druhé dějství začalo úplně stejně jako konec prvního. Domácí se snažili útočit, hosté dobře bránili. Mastík v klatovské brance měl problémy pouze se střelou Tomáše Latnera. A tak opět uhodilo na druhé straně. Petr Helešic neudržel střelu hostujícího obránce a za jeho záda doklepl touš Tomáš Pacanda – 0:2. Po obdrženém gólu nastoupil do domácí svatyně Jiří Šťastný. Žihadla zvýšila aktivitu, ale několik dobrých šancí zůstalo nevyužito. Ujala se až dorážka Filipa Matějky po střele Martina Sobotky – 1:2. Hra se vyrovnala, na obou stranách zlikvidovali brankáři několik nebezpečných střel. Tři a půl minuty před koncem třetiny přišla nejhezčí akce utkání, kdy puk putoval na jeden dotek po ose Filip Matějka, Jan Trojan a do prázdné branky zakončující Michal Vlašín – 2:2. V závěru třetiny hráli hosté delší dobu se šesti hráči v poli, ale jejich přestupek zůstal bez povšimnutí sudích.

Ráz závěrečné dvacetiminutovka určilo období mezi 45. a 48. minutou. Nejprve Roman Sechovec potrestal vyloučení hostujícího hráče a po samostatné akci přes celé kluziště otočil vývoj skóre – 3:2, o minutku později zvýšil na rozdíl dvou branek Jan Trojan 4:2. Chvíli na to dostala Žihadla výhodu dvouminutové přesilovky 5 na 3, se kterou však naložila prachbídně – pouze dvě slabé střely na branku. Následoval trest v podobě kontaktního gólu z hole Tomáše Pacandy – 4:3. Hostů bylo najednou plné hřiště a nebyli daleko od vyrovnání. Skvěle chytající Jirka Šťastný zlikvidoval tři stoprocentní gólové příležitosti hostů.

V příštím kole zajíždí Žihadla v sobotu 21.12.2013 na led HC Tábor. Na toto utkání pořádá Fan club výjezd autobusem. Odjezd autobusu ve 14:45 od zimního stadionu.

Příští domácí utkání 4.1.2014 proti Vajgaru Jindřichův Hradec bude mít opět charitativní nádech v podobě plyšových hraček pro děti.

Ohlasy trenérů

Radek Mužík (SHC Klatovy)

„K utkání jsme jeli velkou dálku, to je všechno ve středu. Myslím si, že utkání mělo náboj, my jsme nezvládli druhou třetinu, kde nám dvougólové vedení domácí srovnali. Někdy se to mělo odehrát víc na ledě než rozhodčí, který tady předvedl hrozný věci. Ale jinak jako zápas určitě dobře, blahopřeji domácím. Já si myslím, že dneska byli domácí šťastnější, protože ke konci jsme měli spoustu gólových šancí a mohli jsme to srovnat. Myslím si, že dneska by byla plichta zasloužená a prostě není, jedeme zpátky bez bodů a gratuluji domácímu týmu.“

 

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Utkání se mi hodnotí tak zvláštně, samozřejmě jsem rád, že jsme ze stavu 0:2 otočili na 4:2, ale potom hráči se uspokojili, zřejmě vědomi si toho pohledu, že z mého pohledu byli celý zápas lepší. Konec si zbytečně zdramatizovali svým přístupem, za což jsem jim vyčinil a ke konci se potom strachovali o výsledek. V zápase jsme zkoušeli dva nové hráče. Chyběl nám Petr Zahradník, který je v trestu, chyběl nám Ondra Pěška, který je na Univerziádě, takže jsme byli tak nějak poskládaní … Klukům chci poděkovat za to, že to otočili, ale ke konci ten přístup za stavu 4:2 se mi nelíbil, takže musíme zase zapracovat na těch hlavách tak jako od začátku sezóny u těch mladých kluků.“

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz