Branka domácí
  • Vlček (Trojan) 53. minuta
  • Telesz (Kesner, Zahradník) 58. minuta

Komentář (web HC Tábor)

Včerejší utkání bylo zahájeno za setmělého stadionu, jen za svitu několika stovek prskavek. Po této efektní akci, předal manažer týmu Miroslav Volena speciálně upravenou šlapací tříkolku a notebook handicapovaným sourozencům Adélce a Honzíkovi Hatákovým. Po tomto krásném momentu bylo utkání zahájeno za dozoru pouze dvou čárových rozhodčích.

Ti od začátku nasadili hodně benevolentní metr a utkání to jen prospělo. Moc se nepřerušovalo a hra byla plynulá. První šance Tábora přišla ve druhé minutě, kdy po levém křídle projel Seidl, přistrčil na kruh Hájkovi a ten trefil dobře postaveného brankáře Šťastného. Táborští se hodně tlačili do svého soupeře, který se soustředil pouze na obranu. Dvě nebezpečné střely vyslali kohouti v sedmé minutě. Od modré pálili Černý a poté Havran, obě jedovky byly tečovány a první dokonce doražena. Ale dorážka z dobré pozice skončila mimo branku. O dvě minuty později střílel z kruhu nebezpečně Kellner, ale brankář hostí byl znovu na svém místě. Hned na to střílel z otočky na brankovišti backhandem Hájek, jenže golmana nepřekonal. Až ve třinácté minutě šla první tvrdší střela na Michaela Pance, vyrážečka byla na svém místě. Za dvě minuty už táborský brankáře lovil puk z branky. Po souboji na červené čáře vypadl puk přímo do jízdy Zahradníkovi, navíc mezi dva táborské obránce a moravskobudějovický útočník uháněl sám na brankáře. Petr Zahradník udělal kličku do  forehandu a zamířil přesně pod víko, táborský brankář byl bez šance. Navíc byl téměř vychladlý, skoro celou třetinu si nesáhl na puk - 0:1. Kohouti se do svého soupeře opřeli ještě víc, ale stále dopláceli na špatnou produktivitu. Až v osmnácté minutě domácí proměnili ojedinělý protiútok, proti jinak extrémně konsolidované obraně. Dobrou nabídku do mezikruží neodmítl David Kellner a střelou mezi betony překonal brankáře - 1:1. V závěru třetiny měli domácí přesilovou hru, ale neprosadili se a část si tak přenesli do druhé periody.

Ani v úvodu této části Táboráci přesilovku nevyužili a ke slovu se znovu hlásil Zahradník. Po vlastním oslabení jeli hosté do protiútoku, muž s číslem 52 na dresu vzal situaci na sebe a zápěstím trefil břevno. Následovala početní výhoda pro hosty. V ní měl dobrou šanci Vlček, jenž dorážel vyraženou střelu od modré. Ale Michael Panec předvedl krásný zákrok betonem. To bylo od Žihadel znovu vše a Tábor se hnal do útoku. Ještě v oslabení poslal puk Matušík na Kolomého, ten postupoval sám na brankáře, ale hostující klec minul. V další přesilovce Tábora střílel od modré Havran jeho dobrá střela byla tečovaná a skončila jen těsně mimo branku. Po polovině utkání kohouti stále dotírali na hostující branku, jenže Žihadla dobře bránila a vyčkávala na svá bodnutí. Sechovec střílel od modré čáry a Kesner šikovně tečoval, ale puk znovu jen bouchl o zadní mantinel. V další přesilovce Budějovic měl obrovskou šanci Matušík. Hájek dobruslil vyhozený kotouč, posunul jej na střed na úplně osamoceného táborského kapitána, ale ten trestuhodně minul. V poslední minutě dokonce zvonila tyč branky černožlutých. Matušík u pravé tyče dělal kličku a střílel nahoru, jenže branková konstrukce byla proti.

Kohouti nechtěli toto významné utkání prohrát a ve třetí třetině se nadále hrnuli do útoku. Konečně dorazil také hlavní rozhodčí Mertl, jenž se cestou na utkání připletl do dopravní nehody. Hosté prakticky neútočili a chvílemi to vypadalo, jakoby snad ani nechtěli. Hned v úvodu pálil z kruhu Kellner, rána byla tečována a zacinkala o oblouk branky. Při situaci dva na dva posunul Jan Kanov puk na Martina Maříka. Mařík vystřelil nepříjemně zápěstím a brankář udržel puk s vypětím všech sil pod rukou. A další útočný výpad, tentokráte tři na dva. Radek Seidl střílel přes obránce a schovanou střelu vykopl Šťastný betonem. Těšně po polovině třetiny hráli Žihadla přesilovou hru, kterou využila, snad svou první střelou ve třetí třetině. Z pravého kruhu vypálil Vlašín a jeho ránu dokázal nadvakrát dorazit útočník Vlček - 1:2. Táborští hráči ani fanoušci se nevzdávali a ještě v téže minutě vstřelili branku. Ta ale nebyla uznána. Ránu od modré čáry kohouti hodně doráželi, pak do brankoviště upadl Michal Klíma a puk za brankovou čáru posunul rukou. Gól tedy neplatil a Klíma byl navíc vyloučen za sevření puku. Hosté v přesilovce prakticky neútočili a navíc faulovali. Hrálo se tedy ve čtyřech a pak měli zkrácenou výhodu domácí. Další svou dělovku poslal na branku Kellner, jeho ránu tečoval hlavou Budějovičák a ta pak skončila jen těsně nad bránou. Tábor útočil stále víc a otevřelo se mu v obraně nejedno okénko. To hosté využili a rozhodli o své výhře. Hráč utkání Petr Zahradník postupoval sám na branku, dobře jej dobruslil Jan Kanov a obral ho o puk, v rohu se k němu hostující hráč znovu dostal a poslal jej před branku. Tam už nikým neobtěžováný Kesner poslal přihrávku na Telesze a ten uklízel puk do prázdné branky - 1:3. Po utkání ještě hokejisté obdarovali své fanoušky transparentem "Fanoušci děkujem!" a předměty s logem kohouta.

Táborští hokejisté tak podlehli dobře konsolidované moravskobudějovické obraně a poprvé v sezoně prohráli dvakrát za sebou. Navíc se jim utrhla vedoucí dvojice Sokolov s Kolínem a dotáhli se na ně právě Moravské Budějovice. Malou útěchou jim může být, že již dosáhli sté branky v sezoně, postaral se o ni David Kellner. Žihadla tak Táboru pokazila rozlučku s rokem 2013 a charitativní večer.