Ani 943 plyšových hraček nestačilo k vítězství nad Vajgarem.

Šťastný (Helešic) – Latner. Sechovec, Tobola, Sobotka, Tichý, Prkna – Kesner, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Pěška, Trojan, Vlček, Dostál, Hložek, Vlašín.

Held F. – Linhart L.
Lošťák J.

Soupiska hosté

Bláha (Kudrfalec) – Jasečko, Procházka, Tržil, Kohút, Štěpán, Dvořák A. – Pekárek, Mavrojanidis, Třetina,Kotrla, Tomšík, Kasalý, Kuřítko, Kocar, Voříšek, Dvořák M., Mazanec.

Komentář k utkání

První utkání nového kalendářního roku začala lépe domácí Žihadla. Hráči hýřili aktivitou, ale puk za záda soupeřova gólman se jim nepodařilo dopravit. A tak po nenápadné akci otevřeli skóre utkání hosté z hole Jakuba Pekárka. Domácí hráči byli i nadále aktivnější a zaslouženě srovnali stav, když se od modré čáry přesně trefil Jiří Tichý. Žihadla byla v této části utkání lepším týmem. Po polovině třetiny se kolem hostující branky prohnal Filip Matějka a zpoza brány otřel touš o betony hostujícího brankáře za jeho záda. Tento stav svítil na tabuli i po skončení prvního dějství, také díky nedisciplinovanosti domácích hráčů ke konci třetiny.

Druhá dvacetiminutovka začala využitou přesilovkou hostí z hokejky Jindřicha Kotrly. Hosté zpřesnili hru a dostávali se do slibných šancí. Jednu z nich proměnil nikým nehlídaný Georg Mavrojanidis, který zůstal sám před Šťastným. Netrvalo dlouho, a hosté po chybách domácích hráčů v obranné třetině, navýšili vedení. Domácí komplikovaně rozehrávali za vlastní svatyní, až se puk dostal před branku, kde čekal osamocený Miroslav Třetina a skóroval počtvrté. V dalším průběhu třetiny se dvakrát řítil na Šťastného Kotrla, ale v prvním případě otřel svůj bekhend od horní tyč a druhý únik vychytal Šťastný. Na druhé straně v přesilové hře minula Sechovcova teč o pár centimetrů odkrytou část branky Vajgaru.

Třetí pokračování se neslo ve snaze Žihadel o zteč hradecké branky a dobré obranné práce Vajgaru. Domácí byli aktivní, ale naráželi na dobře organizovanou obranu modré čáry hostujícího celku. Hradečtí hrozili hlavně z rychlých brejků. Na delší dobu v obranném pásmu Žihadel se hosté dostali zejména v přesilovkách. Hned tu první přetavili Stanislavem Jasečkem v pátý zářez v domácí kleci. Obraz hry na ledové ploše zůstával stéle stejný. Domácí se snažili o korekci stavu a hosté stříleli branky. Jako v případě přečíslení, kdy se na domácí branku řítili dva útočníci Vajgaru a střelu spoluhráče dorazil do domácí sítě pošesté Martin Kuřítko. Domácí hráči se úpravy skóre dočkali až v samém závěru po přesné střele Petra Zahradníka. V poslední minutě se ještě několikrát blýskl hostující brankář Bláha - další puk za svá záda již nepustil.

Domácím se vstup do nového roku nevydařil a po lekci z produktivity si zaslouženě odváží tři body hráči Vajgaru Jindřichův Hradec.

Utkání doprovázela charitativní akce „Plyšákobití“, při které diváci naházeli na ledovou plochu neuvěřitelných 943 plyšových hraček. Plyšáci poputují v nejbližších dnech na dětská oddělení nemocnic v Třebíči a ve Znojmě. Všem, kteří pomohli dobré akci DĚKUJUME.

Ohlasy po utkání

Luboš Voříšek (kapitán KLH Vajgar Jindřichův Hradec)

"My jsme se přijeli s cílem uhrát nějaký výsledek. Moravské Budějovice vlastně známe, hráli jsme s nimi vloni. Víme, že to je soupeř, s kterým se dá hrát hokej, a letos jim ta sezóna vychází. Jsou na 4. místě, hrají dobře. Trošku jsme si vzali příklad z utkání, které jsme s nimi hráli doma. Tam jsme měli dobrou první třetinu, vedli jsme 2:0, oni nám pak ten zápas otočili. Dneska jsme k tomu chtěli přistoupit tak, že od začátku na tom malým hřišti se tlačit do zakončení. První třetina, bych řekl, se nám tolik nedařila, oni měli spoustu střel, my jsme jich tolik neměli. Od druhé třetiny jsme předvedli poctivý, zodpovědný výkon vzadu, dali jsme tam nějaký góly. Třetí třetinu jsme více méně dohrávali a drželi ten výsledek."

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Dnešní zápas se nám nepovedl, nelíbil se mi celkově přístup hráčů. Když jsme dostali rychle gól, dokázali jsme na něj odpovědět, dostat se do hry, otočit na 2:1. Před zápasem jsem hráčům říkal, že Jindřichův Hradec má zkušený mančaft, že budou spoléhat na přesilovky. Jedno takový hloupý vyloučení v podstatě rozhodlo celý zápas. Místo, abychom šli ve druhé třetině za stavu 2:1 pro nás do výhody, čekali na soupeřovy chyby… Díky tomuto vyloučení se to otočilo a soupeř srovnal. Myslím si, že některý góly byly se štěstím, ale jak jsem říkal, kvalita týmu Jindřichova Hradce takový ty naše malé chyby trestá, a to rozhodlo zápas.“