• Trojan (Pěška, Sobotka) 45. minuta
  • Mulač (Pilař) 52. minuta
  • Mrkvička (Liška) 59. minuta

Komentář (web HC Vlci Jablonec nad Nisou)

Druhá liga nabírá na obrátkách a hokejisté Jablonce přivítali ve středečním zápase na svém ledě celek z popředí tabulky - Moravské Budějovice. V prvním zápase byli úspěšnější moravané a tak jim měli Vlci co oplácet. A zápas začali ve velkém stylu - v podstatě celou první část hry se hrálo před brankářem hostí a poměr střel 17:1 vyjadřuje jasně dění na ledě.

Jenže to mělo jeden velký háček – žádná z těchto střel se nedostala do sítě ! Tedy až na jednu - ve 14.minutě zachytil rozehrávku hostí Brokeš, naznačil obránci kličku k mantinelu a zamířil do středu – z prostoru mezi kruhy vystřelil a trefil přesně nad vyrážečku brankáře hostí Helešice, chytajícího v obráceném gardu. Ostatní velké šance včetně samostatného úniku Vařechy zůstaly nevyužity a hosté stále měli naději na dobrý výsledek.

Tu ještě zvýšili ve 28. minutě, když dokázali v souboji u mantinelu získat kotouč, Hložek se ocitl sám před domácím brankářem Jelínkem, který dokázal první střelu jen vyrazit a na opakovanou již byl krátký. Bylo to první zaváhání domácí defenzívy, nicméně naznačilo, že Budějovice nejsou v popředí II ligy náhodou. Domácí naštěstí nepřipustili déle trvající trápení – po rychlé kombinaci Bříškova útoku zůstal zcela volný na pravém kruhu jeho vedoucí, Šulc jej přesně našel nahrávkou a střelu z první zastavila až síť branky hostí. Tato situace byla věrnou kopií obdobné z minulého zápasu, jenže tam mířil kotouč někam vysoko nad. A věrnou kopii ze zápasu proti Řisutům přinesla i 39. minuta, kdy v přesilové hře pálil od modré čáry Čechura, před gólmanem puk tečoval Vařecha a bylo z toho vedení 3:1. Celkově druhá třetina přinesla částečné vyrovnání hry, šance byli před oběma brankáři a  rozhodně se fanoušci měli na co dívat.

Pěkný, rychlý a dramatický hokej pokračoval i ve třetí části hry. V ní se nejprve hosté dostali na rozdíl jediné branky, když využili přesilovou hru při vyloučení Mulače a snížili na 3:2. Poté přišlo několik hodně „hustých“ závarů před domácí brankou a Jelínek minimálně dvakrát svůj tým podržel při šancích Budějovic. Šance byly i na druhé straně a dokonce již domácí fanoušci křičeli „góóól“ – ovšem předčasně když střela Lišky skončila na břevně branky hostujícího celku. V 52. minutě si ovšem mohli zakřičet znovu, tentokrát již oprávněně. Pilař zatáhl kotouč až za branku hostí, zpětnou kličkou se zbavil obránce a našel přesnou přihrávkou mezi kruhy najíždějícího Mulače, jeho střela pak vymetla horní růžek Helešicovi svatyně a na ukazateli skóre se rozsvítilo 4:2. Ani čtvrtá branka soupeře nezlomila, stále se snažil s výsledkem něco udělat a vykřesat v závěru naději na zisk bodů. Definitivní tečku za tímto snažením udělal domácí bek Mrkvička, který si po nahrávce od Lišky perfektně vyhledal nejvhodnější okamžik na střelu a těsně za projíždějícím obráncem hostí vystřelil, brankář Helešic měl výhled v tu chvíli zakrytý a puk zřejmě spatřil až ve chvíli, kdy se třepetal v jeho síti. Domácí celek tak zaslouženě zvítězil 5:2, i přes několik „slabších“ chvilek téměř po celý zápas svého soupeře jasně převyšoval, a pokud by hráči měli na svých holích přesnější mířidla, mohlo být skóre zápasu ještě výraznější v jejich prospěch.