• Hampl 43. minuta
  • Jakeš 46. minuta
  • Horký (rozhodující nájezd) 65. minuta

Komentář k utkání

Od úvodního vhazování byli aktivnější domácí Žihadla. Několik slibných šancí ani dvě po sobě jdoucí přesilovky však zůstaly nevyužity. Hosté se snažili ohrožovat domácí branku z rychlých protiútoků, ale jejich pokusy likvidoval s přehledem Jiří Šťastný v domácí svatyni. Krátce po polovině prvního dějství  přijal Petr Zahradník puk mezi kruhy, počkal si, položil brankáře a do horních pater branky neomylně skóroval – 1:0. Hosté se dostali do tempa v přesilové hře a těsně před koncem třetiny se musel domácí gólman v brance dost ohánět.

Druhé dějství začali aktivněji hráči Kobry. Několik šancí zlikvidoval Jirka Šťastný, jednou i s dopomocí pravé tyčky své branky. A tak podle známého pravidla "nedáš – dostaneš" udeřilo na druhé straně. Kolmou přihrávku zpracoval na střední čáře Ondřej Pěška a v úniku našel přesně hůl Jana Trojana, který neměl problém zasunout puk do poloprázdné branky – 2:0. Hostům se podařilo snížit v polovině utkání, když v přesilovce po skrumáži před domácí brankou doklepl touš za brankovou čáru Martin Čurda – 2:1. Ale odpověď Žihadel na sebe nedala dlouho čekat. Hned po půlminutce vrátil dvoubrankové vedené na domácí stranu Jan Trojan – 3:1. Utkání pokračovalo ve velmi vysokém tempu a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Nebezpečnější v koncovce byli hosté a odměnou jin za to bylo vstřelení kontaktního gólu z hole Martina Kocmana – 3:2. Jenže hráči domácího týmu opět rychle zareagovali a po tlaku v útočné třetině střelu Jana Trojana vyrazil hostující gólman jen do brusle Michala Telesze a posléze za brankovou čáru – 4:2.

Nástup do třetí dvacetiminutovky vyšel velice dobře hostům. Po chybě domácí obrany se dostal do šance Ondřej Hampl a snížil stav utkání – 4:3. O tři minuty později bylo srovnáno, když se štěstím protlačil puk do svatyně Jiří Jakeš zpoza branky střelou odraženou o nohu brankáře – 4:4. V dalším průběhu se oba týmy snažily vyvarovat chybám, a tak asi největší šanci nevyužil Martin Vlček, který tečoval nabídku Jana Trojana asi 2 centimetry vedle pravé tyčky soupeřovy branky.

Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, neboť jak hosté, tak domácí se především nechtěli dopustit osudné chyby. Několik střel většinou z větší vzdálenosti pak zlikvidovali oba brankáři. O dělbě bodů se tedy rozhodovalo až v samostatných nájezdech.

Hostující střelce Martina Čurdu i Jiřího Jakeše bravurně vychytal Jiří Šťastný. Naopak na druhé straně oba aktéři (David Horký a Michal Telesz) - svoje nájezdy shodným způsobem mezi betony gólmana proměnili.

Vítězstvím si domácí připsali první letošní body a doufejme, že tím ukončili i drobnou herní krizi, která je v novém roce provází.