• Bula (Barták) 42. minuta
  • Stejskal (Peš) 53. minuta
  • Charvát (Sajdl, Fiedler) 58. minuta

Komentář zápasu

Ve středu přivítala Žihadla na svém ledě lídra tabulky, tým SHK Hodonín. Domácí nastoupili pouze se 13 hráči v poli.

Do první šance utkání se dostal Petr Zahradník, ale Zavadil v brance hostů byl na místě. Hosté se k vážnějšímu ohrožení branky Jirky Šťastného se Drtiči dostali až v sedmé minutě při vyloučení Romana Bartáka. Domácí brankář však náznak závaru před svojí klecí rázně vyřešil. Po polovině úvodní třetiny dostali šanci hrát v přesilové výhodě i domácí, a to hned dvojnásobně. Hosté však Žihadla k vážnější akci nepustili. Naopak po zvládnutém oslabení udeřili a vsítili první branku utkání. Po nepřesném rozehrání domácích v obranném pásmu se hosté usadili v útočném pásmu a vyraženou střelu Martina Miklíka dorazil za Šťastného záda Zdeněk Jurásek – 0:1. Obdržená branka domácí tým nabudila a na hráčích byla znát snaha o vyrovnání. Zvýšená aktivita Žihadel vedla ke kýženému vyrovnání. Také hosté nepřesně rozehráli ve vlastním obranném pásmu, Petr Zahradník zatáhl od modré puk k brance a přesně přihrál Janu Bulovi, pro kterého nebyl problém zasunout puk do prázdné poloviny branky – 1:1. Nerozhodný stav vydržel až do konce dvacáté minuty.

Druhou část začaly oba týmy aktivní hrou. Domácím se nepodařilo využít přečíslení 3 na 1, na druhé straně si na Jirku Šťastného nepřišel Jakub Sajdl, který pálil osamocený mezi kruhy. V polovině utkání podržel Žihadla opět Jirka Šťastný, když za svá záda nepustil tři po sobě následující projektily soupeřových útočníků. Později neuspěl ani Špok v samostatném nájezdu. Tlak Drtičů v této části třetiny narušilo vyloučení Vladimíra Stejskala za faul loktem. Ale ani ve čtyřech hosté neubrali na aktivitě a odměnou jim byla vedoucí branka. Z rychlého protiútoku skóroval Petr Pokorný – 1:2. To však ještě nebylo ze strany hostů vše. Necelé dvě minuty před koncem třetiny potrestali technický přestupek domácích, kteří hráli chvíli v šesti hráčích. Přesnou střelou z mezikruží se prosadil Jakub Sajdl – 1:3.

Třetí dějství se neslo aktivitou domácího celku. Na konci první minuty pálil z pravého kruhu Roman Barták, ale Zavadil jeho střelu vyrazil. O několik sekund později však hostujícího gólmana ze stejného místa propálil Jan Bula – 2:3. Poté se domácí hráči dostali ještě do několika drobných šancí, ale žádná z nich se neujala. Rozhodčí v této části nechal bez povšimnutí několik jasných faulů na obou stranách, což zejména zaskočení hráči hostů nelibě nesli. Hra se přitvrdila a hráči se utkávali v osobních soubojích. Hra se kouskovala a plynulost se vytrácela. Hra byla vyrovnaná a šancí na obou stranách minimum. Z jedné z nich k nelibosti domácích diváků hosté vsítili čtvrtý gól. Domácím se nepodařilo dostat puk z obranného pásma, touš se dostal před domácí branku a Vladimír Stejskal v pádu poslal puk za záda Jiřího Šťastného – 2:4. Branka definitivně zhatila domácí šance na zisk bodů. V závěru utkání pak ještě Drtiči přidali pátý úspěšný zásah z hole Matěje Charváta.

O zisku bodů ve vyrovnaném utkání rozhodli hosté zejména ve druhé třetině, kdy i podle vyjádření jejich trenéra odehráli nejlepší partii v tomto utkání.

Žihadla zajíždí v neděli na led Nymburka, ve středu se pak představí v Břeclavi. Nejbližší domácí utkání sehrají moravskobudějovičtí v neděli 10.2.2013 proti Chotěboři.