• Sobotka L. 30. minuta
  • Brzobohatý (Rajnoha) 36. minuta
  • Benýšek (Habrovec) 48. minuta

Komentář zápasu

V posledním kole základní části druholigové skupiny střed přivítala Žihadla aktuálně třetí tým tabulky brněnskou Techniku. Domácí měli již před utkáním jistotu play off s vedoucím Hodonínem, hráči Techniky hráli o druhou příčku, a tím i lepší výchozí pozici pro play off.

Utkání začalo ve svižném tempu, hra se přelévala na obě strany, což lahodilo oku divákovu. Do první větší šance se dostali domácí na počátku třetí minuty, ale Kuřítko po Prokšově přihrávce minul odkrytou část branky. Ale ani hosté nezůstávali pozadu, zejména aktivní Rajnoha často ohrožoval Bošku v domácí brance. V polovině první třetiny se vyznamenali oba brankáři – Novák proti střele Prokše a dorážce Kuřítka, na druhé straně zlikvidoval Boška střely hostujících útočníků při závaru před svojí klecí. V polovině třinácté minuty hráli domácí přesilovku, kterou nevyužili, a tak Technika trestala.

Hosté se usadili na chvíli v útočném pásmu, střelu Habrovce Boška vyrazil, ale naneštěstí pro domácí pouze k Rajnohovi, který jej doklepl do opuštěné části branky – 0:1.

Žihadla nesložila zbraně a za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Po chybě hostujícího obránce přihrál přesně k levé tyči Novákovy branky Barták volnému Bulovi, který rozvlnil síť hostující svatyně – 1:1. Tímto stavem také třetina zaslouženě skončila.

Do druhé části vstoupili aktivněji hráči hostujícího týmu, za což byli odměněni vedoucím gólem. Přečíslení 2 na 1 vyřešil Brzobohatý střelou nad lapačku domácího gólmana – 1:2.

O dvě a půl minuty později již domácí prohrávali o dvě branky. Hostům se podařilo využít přesilovou hru. Boško ud modré prostřelil přesnou střelou Valeš -1:3.

Černou desetiminutovku domácích podtrhl při hře 4 na 4 Štindl, který si po vyhraném vhazování nabruslil mezi kruhy a nikým neatakován poslal puk počtvrté za Boškova záda – 1:4.

Domácím Žihadlům se podařilo snížit o chvíli později. Lukáš Sobotka se po návratu z trestné lavice dostal sám před Nováka a namířil přesně – 2:4.

Po vstřelené brance domácí zvýšili aktivitu. Dostál jen o milimetry nezachytil dlouhou přihrávku od obránců (mohl jet sám v úniku). Lépe si nevedl ani Barták po chybě hostující obrany, na Nováka nevyzrál.

A tak se znovu dostali ke slovu hosté. Z rychlého protiútoku mířil přesně z levého kruhu Brzobohatý – 2:5.

Závěr třetiny byl ovlivněn množstvím osobních soubojů a nepřesnými výroky hlavního sudího (na obou stranách).

Třetí dějství mnoho hokejové krásy nepřineslo. Hosté bránili svoje vedení, hra byla rozkouskovaná s mnoha osobními souboji. Ani rozhodování hlavního sudího nepodpořilo plynulost hry. Trestná lavice byla často zahřívána hráči obou týmů.

280 přítomných diváků tak vidělo pouze jediný gól v síti domácích, když chybu Žihadel na útočné modré potrestal ze samostatného úniku Benýšek - 2:6.

Domácím se nedařila kombinace, jejich akce většinou končily na útočné modré. Žihadla se neprosadila ani v nabídnutých přesilovkách. Hosté nevyužili ještě dvě stoprocentní šance.

Poslední domácí utkání základní části tak skončilo zaslouženým vítězstvím hostující Techniky Brno, která tak poskočila na druhou příčku tabulky.