Patrik Přidal hattrickem otočil vývoj druhého osmifinále.

NED Hockey Nymburk NED Hockey Nymburk
2 : 4 (0:0, 2:1, 0:3)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Bílek (Matoušek) - Bodnár, Kříž, Zasidkovich, Cicvárek, Topič, Kuzďas, Herna - Dvořák, Král, Stehlík, Šimek, Toma, Sirotek, Dulovec, Tregl, Protivný, Chvojka.

Rozhodčí

Kareš J.
Veinfurter L. - Bosák P.
Šmika M.

Soupiska hosté

Šťastný (Helešic) - Latner, Sechovec, Tobola, Sobotka, Prkna, Dostál - Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Pěška, Vlček, Vlašín, Horký, Gottlieb.

Vyloučení 8:9
navíc Topič (NYM) 10 min OT
Využití 1:2
V oslabení 0:0
Počet střel 24:22
Diváků 140
 • Stehlík (Král) 27. minuta
  Branka domácí
 • Sirotek (Dulovec) 32. minuta
  Branka domácí
 • Přidal (Tobola, Pěška) 39. minuta
  Branka hosté
 • Přidal (Pěška, Tobola) 45. minuta
  Branka hosté
 • Přidal (Pěška, Tobola) 56. minuta
  Branka hosté
 • Barták (Sobotka) 59. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání (web NED Hockey Nymburk)

Druhé utkání nabídlo mnohem vyhecovanější a ostřejší souboj, než tomu bylo v prvním utkání. První třetina byla sice ještě trochu vlažnější, ale zbytek utkání už byl pravým soubojem v play off. Nechyběli emoce, spousta vyloučení a množství vzájemných potyček.
V úvodní části měl nejblíže ke gólu domácí Stehlík, jehož střela se od tyče odrazila do zad hostující brankáře Šťastného a pak opět do tyče.
Na první branku si museli diváci počkat až do prostředního dějství. A opět u toho byl Stehlík. Byla to nepřehledná situace. Stehlík vypálil, puk se odrazil od gólmana do břevna a pak za brankáře. Hlavní rozhodčí stojící přímo vedle brány okamžitě rozpažil, po protestech nymburských hráčů a po poradě s ostatními rozhodčími, však svůj verdikt změnil a branku uznal. Nymburk opět trápila častá vyloučení, více než minutové dvojnásobné přesile se však dokázal ubránit. Krátce nato si zahráli přesilovku i domácí. Dulovec vypálil bombu a puk se po odrazu od Šťastného vysokým obloukem dostal do branky ještě před tím, než ji stihli hostující obránci posunout. Třetí branku mělo na holi duo Stehlíka a Král nájezd dna na jednoho v oslabení však nezvládli. Další vyloučení domácích pak hosté potrestali gólem Přidala. 
Na začátku třetího dějství zakončil rychlý protiútok hostů opět Přidal a bylo vyrovnáno. Nymburk se díky dvěma přesilovkám dostal do velkého tlaku, zasypal Šťastného množstvím střel, ten však odolával. Jak se má správně hrát přesilovka ukázali hosté domácím v 56. min., když Přidal nasadil Bílkovi přesný „teploměr“ a završil hattrick. Další nabídnutou početní výhodu domácí opět nevyužili a tak minutu před koncem definitivně rozhodnul z otočky střílející Barták. 
„Bohužel jsem se dostali do stejných problémů jako v prvním zápase. Nejsme horším týmem. V bruslení i aktivitě na tom jsme stejně, jenže chybujeme v osobních soubojích a přes míru faulujeme. To vše se potom sčítá,“ řekl po zápase trenér Nymburka Pavel Soudský.

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz