Branka hosté
  • Šafránek (Semirád, Jankovský) 22. minuta
  • Jankovský (Zumr) 30. minuta

Komentář k utkání

Druhý vzájemný čtvrtfinálový zápas začala obě družstva se zabezpečenými obranami, ale v rychlém tempu s minimálním přerušováním hry. Do první větší šance se dostal Martin Gottlieb, když se řítil sám na hostujícího brankáře, ale Sejpal se překonat nenechal. O dvě minutky později střelu stejného hráče Sejpal pouze vyrazil a Petr Zahradník pohotově tvrdou střelou otevřel skóre utkání - 1:0. Hosté zvýšili aktivitu, jenže bohužel pro ně výsledkem byla jen nastřelená tyč Martinem Ježkem. Podruhé tedy udeřilo na straně druhé. Filip Matějka lišácky zpoza branky nahodil puk do výstroje Sejpala a od ní se černá guma odrazila do branky - 2:0. Rozdíl dvou branek vydržel necelé tři minuty. Po hrubé chybě v obranné třetině domácí v podstatě darovali branku Josefu Malému - 2:1.

Úvod druhého dějství ovládli hosté. Po přihrávce zpoza branky vyrovnal nedůsledně bráněný David Šafránek - 2:2. Hra byla poté rozkouskována sérií vyloučených na obou stranách. Při hře 4 na 4 se zrodila rozhodující akce utkání. Domácí hráči si nevšímali nahozeného puku, ten si v rohu pohodlně převzal Václav Jankovský, nabruslil před branku a švihem zavěsil - 2:3. Žihadla se snažila ještě v průběhu této třetiny vyrovnat, ale jejich pokusy narážely na dobrou obrannou hru hostí. Největší šance přišly ke konci třetiny, ale ani po závaru před Sejpalem se touš neocitl za jeho zády.

Třetí dějství se neslo ve snaze domácích o vyrovnání. Hosté pouze bránili a vyhazovali puky ze své třetiny (poměr střel ve třetí části 16:2). Kozlové hrozili z rychlých brejků. Ve vlastním oslabení ujel Valášek, ale jeho pokus skončil nad brankou domácích. Žihadla tlačila hosty před jejich svatyni a zejména v přesilovkách ostřelovala soupeřovu branku. Bohužel střely mířily buď tesně mimo tři tyče nebo je pokryl mnohdy i se štěstím Sejpal v brance Kozlů. Dvě minuty před koncem třetího dějství ujel Karel Kesner, před útočnou modrou byl podražen, ale rozhodčí se neodvážil písknout trestné střílení. V nabídnuté přesilovce domácí odvolali brankáře, ale ani tento tah jim již vyrovnání nepřinesl.

A tak i když Žihadla sehrála vyrovnaný duel a ve třetí třetině byla jasně herně lepší, stav série nesrovnala a Kolín již v příštím domácím utkání v úterý 11.3. může rozhodnout o postupu do semifinále.

Václav Rác (trenér SC Kolín)

„Čekali jsme, že domácí na malým hřišti, kde umějí hrát, že budou nepříjemnějším soupeřem, než byli v Kolíně. Měli jsme aktivitu v úvodu zápasu, dostali jsme dva laciný góly. V ten moment se pro nás stalo utkání velmi obtížným. Myslím si, že do toho otočení zápasu na 2:3 jsme podávali dobrý výkon. V průběhu další části zápasu jsme častým vylučováním domácí nastartovali a přes ty přesilovky se dostávali do tlaku. Závěr dohrávali v eufórii , bojovali o vyrovnání. My jsme v těch oslabeních podali dobrý výkon a odbránili jsme to tam slušně. Domácím jsme dovolili minimum šancí. To utkání jsme zvládli.“

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Druhý zápas s prohrou, konečně jsme vstřelili gól. Myslím si, že dneska jsme byli lepším týmem, bohužel chyby jednotlivců nás dneska stály vítězství. Teď bude těžký ty kluky z toho tak nějak vytáhnout ven, protože to vidím v kabině, jak jsou skleslí. Hlavy dole. Je potřeba se na ten zápas v Kolíně kousnout, zvednout to a zkusit tu sérii vrátit domů. Myslím, že dneska kluci s tím přístupem a tím jak bojovali, jak obětavě do toho zápasu šli, tak by si zasloužili tu sérii vrátit. Takže věřím, že v Kolíně ještě zabojujeme a zkusíme se ještě domácímu publiku ukázat.“