• Hanzl (Šafránek) 44. minuta
  • Valášek (Hanzl, Šifta) 56. minuta
  • Zahradník (rozhodující nájezd) 70. minuta

Komentář k utkání (web SC Kolín)

Byl to mač jako hrom. Kozlové ve třetím utkání čtvrtfinále druholigového play off dostali tři góly v oslabeních, dotahovali skóre a podařilo se jim to. Ve strhujícím závěru a po famózní poslední třetině zremizovali zápas 4:4 po základní hrací době. I v prodloužení měli pak Kozlové více ze hry, ale na vítězný gól nedosáhli. Takže co? O tom, zda postoupí přímo do semifinále, rozhodovaly nájezdy. A tuto loterii Kolínští nevyhráli. Po prohře 4:5 na nájezdy pojedou za vedoucího stavu 2:1 v sérii ve čtvrtek do Moravských Budějovic.

Dá se říct, že se úvod utkání Kolínu podařil. Domácí začali zlehka, v klidu a ve třinácté minutě se radovali z vedoucího gólu. Pak se ale sen o výhře a jasném postupu do semifinále začal pomalu hroutit.

Během jedné minuty hosté dvakrát dorazili, přitom podruhé to bylo v početní převaze. Další přesilovku využili v úvodu druhého dějství. Když pak Mejzr snížil na 2:3 a dal Kozlům naději, přišel další faul a další inkasovaný gól v oslabení. Už třetí. Kolín šel do kabin za stavu 2:4.

Jenže to by nebyli Kozlové, aby nebojovali až do konce. A taky že jo. Kontaktní trefu zařídil ve čtyřiačtyřicáté minutě v přesilovce od modré Jan Hanzl. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby pak zase Hanzlovu střelu od modré tečoval Valášek a bylo vyrovnáno. Kozlové předváděli hokej jedna radost, na tribunách to vřelo. Atmosféra jako víno.

Ale jak byla v tu chvíli veselá, vesele utkání pro domácí neskončilo. Další branku už nevsítili. Do konce třetí třetiny, v prodloužení a ani v nájezdech. Naopak hosté, ti ještě jeden gól slavili. Ve třetí sérii nájezdů překonal kolínského Sejpala Zahradník a Žihadla díky tomu vrátila sérii zpět na jejich led.

Čtvrtý zápas série, kterou Kozlové aktuálně vedou 2:1, se hraje ve čtvrtek od 18.00 na ledě Moravských Budějovic.