Branka hosté
  • Zayml (Krätzer, Barbora) 39. minuta
  • Boháč (Mařík, Matušík) 57. minuta

Komentář utkání

Druhé sezónní střetnutí na táborském ledě neservírovalo divákům zrovna strhující partii. Domácí celek přesto dokormidloval svou loď k vítězství bez výrazných starostí a skupinka hostujících fandů odjížděla od Jordánu smutná.

První podstatný okamžik zápasu nabídla polovina 8. minuty, kdy se po zaváhání hostů dostal mezi kruhy k pukuBoháč a brankář Máj se za jeho střelou pod horní tyč jen smutně ohlédl – 1:0. V dalších minutách bylo k vidění několik nádherných individuálních počinů, ale také přílišná liknavost táborských hráčů při řešení některých situací. Do první kolonky lze bez okolků zařadit „nadpřirozený“ zákrok domácího gólmana Klestila ze 17. minuty, kdy předvedl skok plavmo proti střele směřující do zcela odkryté branky a ukryl kotouč do své lapačky. Ochozy táborského stadionu vzápětí roztleskalo i krásné uvolnění Maříka v situaci jeden na jednoho, které ovšem gólovou odměnu nepřineslo.

V prostředním dějství už Jihočeši svou defenzivní činnost přece jen povýšili a Moravané se téměř nedostali k výraznějšímu ohrožení Klestilovy klece. Uklidnění do domácích řad naopak přinesl závěr 28. minuty, kdy v přesilovce napřáhl na modré obránce Havran a jeho projektil zastavila až síť branky – 2:0. Urputná partie dlouho žádnou další změnu skóre nepřinesla. Novou zápletku vtiskla zápasu až 36. minuta, kdy se v jediné opravdu vyložené šanci Žihadel ocitl Matějka a dloubákem přes Klestilův beton snížil na 2:1. Hostům přesto nebylo souzeno, aby si hratelné manko jediné branky přenesli do poslední periody. Závěrečné minuty druhé části se totiž odvíjely hlavně v obranném pásmu Moravských Budějovic; v čase 38:58 ukončil manévry třetí formace dorážkou do odkryté svatyně hostů Zayml a žárovičky na světelné tabuli vykouzlily stav 3:1.

Závěrečná dvacetiminutovka navázala svým herním obrazem na předchozí třetinu. Pojistku na domácí vítězství mohl poměrně brzy přidat Zayml, který se ocitl za zády budějovických obránců, ale brankář Máj ani nemusel zasahovat. Domácí mužstvo to ovšem nemrzelo. Soubor z jihu Moravy si počínal na ledě spíše decentně a Táborské lehce potrápil pouze ve svých dvou přesilovkách. Definitivní rozuzlení přinesla 37. minuta, kdy domácí kapitán Matušík obkroužil branku a z následné skrumáže dokázal protlačit puk za záda hostujícího gólmana Boháč – 4:1. Nejblíže k domácí páté trefě do černého měl ve zbytku utkání Mrkvička, ale jeho střela prosvištěla nad horní tyčkou.