Debakl Žihadel na hřišti posledního Děčína

HC Děčín HC Děčín
7 : 2 (1:1, 2:0, 4:1)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Lavinger (Šticha) – Filipovský, Zdvořáček, Kaltenböck, Hříbal, Saska, Molnár, Vegner – Hašek, Volráb, Merta – Faigl, Oliverius, Fojt – Chovanec, Kment, Vacek – Bačák, Chládek, Chamrád.

Rozhodčí

Kostourek – Coubal
Ševic

Soupiska hosté

Šťastný – Sobotka, Randa, Forman, Sechovec, Latner, Pelikán T. – Přidal, Vantuch, Trojan – Matějka, Barták, Pelikán A. – Lupač, Gottlieb, Vlašín – Telesz, Horký, Paták.

Vyloučení 6:8
Využití 3:1
V oslabení 1:0
Počet střel
Diváků -
 • Gottlieb (Horký) 7. minuta
  Branka hosté
 • Vorláb (Merta, Hašek) 18. minuta
  Branka domácí
 • Vorláb (Hašek) 23. minuta
  Branka domácí
 • Faigl (Oliverius) 32. minuta
  Branka domácí
 • Hašek (Vorláb) 41. minuta
  Branka domácí
 • Merta (Hašek, Filipovský) 44. minuta
  Branka domácí
 • Vacek (Oliverius, Kaltenböck) 45. minuta
  Branka domácí
 • Faigl (Oliverius, Merta) 53. minuta
  Branka domácí
 • Barták (Matějka) 57. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání

Vendula Zdražilová, HC Děčín

 

Děčínští hokejisté dokázali doma porazit Moravské Budějovice vysoko 7:2 a slaví tak první vítězství v sezóně.

 

Úvod první třetiny přinesl útočnou hru, kdy si oba celky postupně vytvořily několik dobrých střeleckých pozic. Když poté v šesté minutě neproměnili svou akci dva na jednoho Faigl s Fojtem, udeřili z druhé strany hosté, když se dostali do přečíslení okamžitě po domácí šanci. MARTIN GOTTLIEB dostal přesnou přihrávku od Horkého a pro prvně jmenovaného pak nebyl problém poslat puk za bezmocného Lavingera - 0:1. Děčínští se snažili okamžitě na vzniklou

situaci reagovat a stříleli snad z každé pozice. Dvakrát po sobě dobře a hlavně šikovně tečoval před brankou Budějovic Volráb, ale vždy puk skončil v moci Šťastného. Ten musel zasahovat také po jedovaté střele Vacka, ale znovu ukázal svůj um. Když už to vypadalo, že třetina skončí vítězstvím hostí, opak byl pravdou. V osmnácté minutě totiž dokázal využít početní výhodu Děčína DANIEL VOLRÁB a korunoval tak svou aktivitu v předchozích chvílích důležitou brankou - 1:1. Medvědy pak tato branka nakopla a brzy se dostali do další velké šance, do které se dostal Fojt. Tou největší však byla asi ta z konce první třetiny, když Lavinger chtěl pomoci obraně a vyjel z branky, aby zachytil puk a poslal ho do středního pásma. Jenomže za modrou čárou se ho ujal Aleš Pelikán, který ale svou střelu poslal vysoko nad. Diváci v hledišti si tak mohli oddechnout.

 

Dvě a půl minuty byly odehrány ze druhé třetiny, když se znovu měnilo skóre. A sice na děčínské straně. Při hře 4 na 4 šikovně za brankou hostí rozehrál puk Hašek a poslal ho na dobře postaveného DANIELA VOLRÁBA, který se pak podruhé v utkání prosadil - 2:1. Agilní Volráb poté střílel z pravého kruhu, ale brankář hostí proti němu vytáhl další skvělý zákrok. V polovině utkání se hostům naskytla možnost srovnání stavu skóre, když hráli přesilovou hru. Jenže po jedenácti vteřinách v ní paradoxně udeřili Medvědi. Oliverius zachytil puk a přihrál ho TOMÁŠI FAIGLOVI, jenž se neskutečnou rychlostí dostal do úniku a své sólo takřka přes celé kluziště přetavil v další gól Děčína - 3:1. A mohlo být lépe. Před Šťastným došlo k velké mele, kde dorážel Vacek, ale brankář Žihadel puk nakonec ukryl ve své náruči. Šťastný ještě ukázal svůj um v samotném závěru druhé třetiny, ale stav na ukazateli skóre se už neměnil.

 

V úvodu třetího dějství využili Medvědi další početní výhodu. Po jedné ze střel v pásmu Žihadel se k odraženému puku dostal ve středu pravého kruhu JAROSLAV HAŠEK, pro kterého nebyl vůbec žádný problém svou prudkou střelou poslat kotouč takřka do odkryté branky - 4:1. O chvíli později hosté znovu faulovali a jejich nedisciplinovanost byla znovu potrestnána. DAVID MERTA usměrnil přihrávku Haška do hostující branky a poslal Medvědy už do čtyřbrankového náskoku - 5:1. Neuběhla ani minuta a Šťastný musel znovu lovit puk ze své sítě, když se v jeho blízkosti prosadil RADIM VACEK - 6:1. Hosté ale nic nevzdávali a sympaticky, i přes vysoké vedení Děčína, útočili. V 50. minutě se prezentoval nádhernou individuální akcí Gottlieb, který se ze středního pásma prodral až před Lavingera, nabruslil si k jeho bližší tyči a vystřelil. Lavinger však zachoval čistou hlavu a tuto akci Gottliebovi nepovolil dovést do konce. Naopak o tři minuty později našel Oliverius zpoza hostující branky mezi kruhy připraveného TOMÁŠE FAIGLA, jenž svou prudkou střelou nedal Šťastnému vůbec žádnou šanci - 7:1. Závěr utkání pak poznamanela četná vyloučení děčínských hráčů a dlouhá přesilová hra 5 na 3 pro hosty, ze které pak vytěžili svůj druhý gól a uzavřeli tak účet sobotního klání - 7:2. Medvědi si tak poprvé v sezóně připsali vítězství s plným počtem bodů.

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz