• Pacanda 36. minuta
  • Horký (Vlašín, Barták) 55. minuta
  • Gottlieb (Sobotka) 59. minuta

Komentář k utkání

Úvod utkání patřil jednoznačně Žihadlům, která se dostala do první větší šance již po 10 sekundách hry. Tlak domácích narušilo vyloučení Eduarda Kadely, ale i v oslabení byli domácí aktivní a hosty k vážnějšímu ohrožení branky nepustili. Naopak při vyloučení klatovského hráče zastavila střelu domácích tyčka branky soupeře. Přesto však do vedení šly Klatovy, když jeden z ojedinělých výpadů před svatyni domácích proměnil Tomáš Pacanda0:1. Domácí byli i nadále aktivnější. Po několika promarněných šancích přišlo zasloužené vyrovnání z hole Davida Horkého - 1:1. Do konce třetiny se ještě několikrát vyznamenal Mikhail Golimov v brance hostí, který někdy i s notnou dávkou štěstí likvidoval šance domácích Žihadel.

Štěstí opustilo hostujícího gólmana na počátku prostředního dějství. Nejprve v přesilové hře zajistil vedení domácím Roman Sechovec2:1. O půlminuty později zvýšil vedení Žihadel Roman Barták3:1. Děsivý scénář pro klatovský tým dovršil minutu na to Filip Randa4:1. Tlak domácích narušila série vyloučení na obou stranách. Zatímco moravskobudějovičtí nabídnuté výhody nevyužili, hráči Klatov jednu z přesilových her využili. Na rozdíl dvou branek upravil opět Tomáš Pacanda4:2. Více už domácí hostům do konce třetiny nepovolili.

V úvodu třetího dějství nevyužili hosté obrovskou šanci po chybě domácího brankáře, když netrefili zcela opuštěnou branku. Poté již znovu vzali otěže utkání do svých rukavic domácí. Velké šance Sobotky a Dostála i Kadely však zůstaly nevyužity. Skóre změnil až David Horký, který se prosadil mezi dvěma hostujícími obránci – 5:2. Klatovští zkusili upravit stav hrou bez brankáře, ke které se odhodlali tři a půl minuty před koncem třetí třetiny. Ta však nepřinesla kýžený výsledek, naopak do prázdné branky uzavřel gólový účet utkání Martin Gottlieb6:2.

Žihadla tak v utkání hraném převážně na jednu branku získala zaslouženě tři body do druholigové tabulky. V sobotu 25.10.2014 zajíždí Žihadla na led SC Kolín. V příštím domácím utkání hostí moravskobudějovičtí v úterý 28.10.2014 od 17 hodin Lední Medvědy z Pelhřimova.

Ohlasy po utkání

Radek Mužík (HC Klatovy)

Myslím, že my jsme ten zápas prohráli hlavně na začátku druhé třetiny, kdy jsme dostali rychlý tři góly a tím se ten zápas definitivně zlomil a už jsme to nedokázali otočit. To si myslím, že byla ta hlavní příčina.

Přijeli jste s malým počtem hráčů, myslíte si, že i v tom je příčina neúspěchu?

To si nemyslím, že v tom je ta příčina. My máme samozřejmě spoustu hráčů zraněných, ale na to se nemůžeme vymlouvat. My jsme prostě zaspali pět minut na začátku druhé třetiny a tím jsme si prohráli zápas.

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

Jsme rádi za body z dnešního zápasu, nebylo to vůbec jednoduchý. Hlavně gólman hostů nám dělal velký problémy, držel soupeře na dostřel. Kluci dneska dřeli a svým pohybem a touhou jít za vítězstvím ten zápas ubojovali. Jak jsem říkal, vůbec to nebylo jednoduchý, ale vyhráli jsme zaslouženě.