Tři minuty, tři branky, tři body

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
6 : 2 (1:1, 3:1, 2:0)
HC Klatovy HC Klatovy

Soupiska domácí

Šťastný (Máj) – Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Vlašín, Latner, T. Pelikán, Přidal, Dostál, Matějka, Barták, A. Pelikán, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kadela, Paták

Rozhodčí

S. Kopeček – M.Klouda
M. Musil

Soupiska hosté

Golimov (Lejsek) – Zeman, Blumentrit, Pouska, Žáček, Bastl, Křesťan, Noga, Pacanda, Topinka,Kubeš, Samoylov, Pondělík, Čuban, Novotný, Vizinger, Vondryska

Vyloučení 5:7
Využití 1:1
V oslabení 0:0
Počet střel 46:19
Diváků 310
 • Pacanda (Novotný) 9. minuta
  Branka hosté
 • Horký (Kadela) 15. minuta
  Branka domácí
 • Sechovec (Paták) 23. minuta
  Branka domácí
 • Barták (Jakeš) 24. minuta
  Branka domácí
 • Randa (Lupač) 25. minuta
  Branka domácí
 • Pacanda 36. minuta
  Branka hosté
 • Horký (Vlašín, Barták) 55. minuta
  Branka domácí
 • Gottlieb (Sobotka) 59. minuta
  Branka domácí

Komentář k utkání

Úvod utkání patřil jednoznačně Žihadlům, která se dostala do první větší šance již po 10 sekundách hry. Tlak domácích narušilo vyloučení Eduarda Kadely, ale i v oslabení byli domácí aktivní a hosty k vážnějšímu ohrožení branky nepustili. Naopak při vyloučení klatovského hráče zastavila střelu domácích tyčka branky soupeře. Přesto však do vedení šly Klatovy, když jeden z ojedinělých výpadů před svatyni domácích proměnil Tomáš Pacanda0:1. Domácí byli i nadále aktivnější. Po několika promarněných šancích přišlo zasloužené vyrovnání z hole Davida Horkého - 1:1. Do konce třetiny se ještě několikrát vyznamenal Mikhail Golimov v brance hostí, který někdy i s notnou dávkou štěstí likvidoval šance domácích Žihadel.

Štěstí opustilo hostujícího gólmana na počátku prostředního dějství. Nejprve v přesilové hře zajistil vedení domácím Roman Sechovec2:1. O půlminuty později zvýšil vedení Žihadel Roman Barták3:1. Děsivý scénář pro klatovský tým dovršil minutu na to Filip Randa4:1. Tlak domácích narušila série vyloučení na obou stranách. Zatímco moravskobudějovičtí nabídnuté výhody nevyužili, hráči Klatov jednu z přesilových her využili. Na rozdíl dvou branek upravil opět Tomáš Pacanda4:2. Více už domácí hostům do konce třetiny nepovolili.

V úvodu třetího dějství nevyužili hosté obrovskou šanci po chybě domácího brankáře, když netrefili zcela opuštěnou branku. Poté již znovu vzali otěže utkání do svých rukavic domácí. Velké šance Sobotky a Dostála i Kadely však zůstaly nevyužity. Skóre změnil až David Horký, který se prosadil mezi dvěma hostujícími obránci – 5:2. Klatovští zkusili upravit stav hrou bez brankáře, ke které se odhodlali tři a půl minuty před koncem třetí třetiny. Ta však nepřinesla kýžený výsledek, naopak do prázdné branky uzavřel gólový účet utkání Martin Gottlieb6:2.

Žihadla tak v utkání hraném převážně na jednu branku získala zaslouženě tři body do druholigové tabulky. V sobotu 25.10.2014 zajíždí Žihadla na led SC Kolín. V příštím domácím utkání hostí moravskobudějovičtí v úterý 28.10.2014 od 17 hodin Lední Medvědy z Pelhřimova.

 

Ohlasy po utkání

Radek Mužík (HC Klatovy)

Myslím, že my jsme ten zápas prohráli hlavně na začátku druhé třetiny, kdy jsme dostali rychlý tři góly a tím se ten zápas definitivně zlomil a už jsme to nedokázali otočit. To si myslím, že byla ta hlavní příčina.

Přijeli jste s malým počtem hráčů, myslíte si, že i v tom je příčina neúspěchu?

To si nemyslím, že v tom je ta příčina. My máme samozřejmě spoustu hráčů zraněných, ale na to se nemůžeme vymlouvat. My jsme prostě zaspali pět minut na začátku druhé třetiny a tím jsme si prohráli zápas.

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

Jsme rádi za body z dnešního zápasu, nebylo to vůbec jednoduchý. Hlavně gólman hostů nám dělal velký problémy, držel soupeře na dostřel. Kluci dneska dřeli a svým pohybem a touhou jít za vítězstvím ten zápas ubojovali. Jak jsem říkal, vůbec to nebylo jednoduchý, ale vyhráli jsme zaslouženě.

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz