Obrat ve třetí třetině a vítězství v prodloužení.

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
4 : 3p (0:1, 0:2, 3:0)
HC Lední Medvědi Pelhřimov HC Lední Medvědi Pelhřimov

Soupiska domácí

Šťastný (Máj) – Jakeš,Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Vlašín, Latner, Prkna – Přidal, Vantuch, Trojan "C", Dostál, Matějka "A", Barták, Paták, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kesner.

Rozhodčí

Czubaj V. – Polák O.
Rampír L.

Soupiska hosté

Čekal (Svoboda) – Jelínek, D. Kasalý, Mečiar, Adam, Šidák, Srdínko, Jeník, Kubát "C", Třetina, Marek Hadrava, Votápek "A", Kopic, F. Kasalý, Kadlec, Martin Hadrava, Beneš, Vysloužil.

Vyloučení 10:11
navíc Sobotka (MBU) a Beneš (PEL) 10 min OT za nesp. chování
Využití 0:2
V oslabení 0:0
Počet střel 29:28
Diváků 420
 • Jeník (F. Kasalý) 12. minuta
  Branka hosté
 • Kopic (Votápek, Mečiar) 30. minuta
  Branka hosté
 • F. Kasalý 30. minuta
  Branka hosté
 • Gottlieb (Trojan, Paták) 43. minuta
  Branka domácí
 • Paták (Trojan) 47. minuta
  Branka domácí
 • Peroutka (Matějka) 59. minuta
  Branka domácí
 • Telesz (Sechovec) 63. minuta
  Branka domácí

Komentář k utkání

Hned po úvodním vhazování se dostali do šance domácí, ale Horkého střelu Čekal v bance hostů vyrazil. Oba týmy pak předváděly dokonalou obranu svých obranných čar, a tak se útočníci jen těžce prosazovali. Výjimkou byla šance hostujícího Kubáta, který se ocitl sám před Šťastným. Skóre se měnilo po polovině prvního dějství, když se po zmatcích před brankou Žihadel prosadil Štěpán Jeník0:1. Další průběh první třetiny pak narušila četná vyloučení, za zmínku stojí střela Patáka z mezikruží, která těsně minula branku hostí.

Druhé dějství se neslo ve znamení množství vyloučených hráčů. Velkou šanci promarnil hostující Votápek, když před prázdnou bránou netrefil přihrávku spoluhráče. Pro Žihadla bylo osudné oslabení 3 proti 5. Nejprve dvojnásobnou výhodu Ledních Medvědů využil Filip Kasalý0:2. Hned po 6 sekundách zvýšil na rozdíl tří branek Miroslav Kopic0:3. Hlavní rozhodčí pokračoval v trendu častého vylučování a tak se 5 na 5 hrálo pouze zřídka. Domácí zahrozili až v samotném závěru třetiny, ale šance Kesnera a Horkého zlikvidoval pozorný Čekal v brance hostů.

Stejně jak aktivně zakončila Žihadla druhou třetinu, tak zahájila i tu třetí. Domácí se tlačili do útoku a byli odměněni první brankou v hostující síti. Ve skrumáži před brankou Medvědů se nejlépe zorientoval Martin Gottlieb1:3. Zanedlouho zdramatizoval utkání Lukáš Paták, když se k němu šťastně odrazil několikrát tečovaný kotouč – 2:3. Hosté se začali bát o výsledek, domácí hýřili aktivitou. Vyrovnání na holi měl Horký, ale jeho střelu zastavila pravá tyč pelhřimovské branky. Vyrovnání se Žihadla dočkala 74 sekund před koncem třetiny. Ve hře 4 na 4 se na modré čáře uvolnil Matějka, zavezl puk do třetiny a předložil gólovou šanci Jiřímu Peroutkovi3:3. V poslední minutě při přesilové hře hostí se uvedl skvělým zákrokem Jiří Šťastný. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm hosté dohrávali přesilovku 4 na 3. Tu však nedokázali proměnit ve vítěznou branku. Na druhé straně měl slibnou šanci Lupač. Rozhodnutí přinesl až rychlý protiútok domácích a bekhendová střela Michla Telesze, která se otřela o tyč a zapadla do hostující sítě – 4:3. Domácí byli odměněni za bojovnost a aktivitu, hosté doplatili na pasivní hru a bránění tříbrankového vedení.

Příští utkání na domácím ledě sehrají Žihadla v sobotu 1. Listopadu 2014, kdy od 17 hodin hostí tým HC Baník Sokolov.

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz