U Vajgaru rozhodla o vítězství Žihadel jediná branka Michala Telesze

KLH Vajgar Jindřichův Hradec KLH Vajgar Jindřichův Hradec
0 : 1 (0:0, 0:1, 0:0)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Gába (Kubeš) – Jindra, Procházka, Kotaška, Zich, Šanda, Tržil Jasečko, Popelka – Mazanec, Lazorišák, Milotinský, Šperger, Voříšek, Trummer, Brabec, Dvořák, Tomšík, Jasanský, Košťál.

Rozhodčí

Mertl S. - Oudes J.
Vavruška A.

Soupiska hosté

Dusík (Šťastný) – Jakeš, Sobotka, Prkna, Peroutka, Sechovec, Vlašín, Latner, Forman, Kadela, Trojan, Dostál, Matějka, Barták, Paták, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Kesner.

Vyloučení 6:4
navíc Šperger (JHR) a Trojan (MBU) 10 min OT za nesp. chování
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Počet střel 27:25
Diváků 558
  • Telesz (Horký) 25. minuta
    Branka hosté

Komentář k utkání (web KLH Vajgar Jindřichův Hradec)

Oba soupeři se v úvodu lehce oťukávali a vyložené šance na sebe nechaly dlouho čekat. Ve 3. minutě měl plné ruce práce David Gába v brance Vajgaru, když puk poskakoval po jeho výstroji a masce. Hosté se sice dožadovali branky, ale na tu si museli ještě  chvilku počkat. Více ze hry měli opticky domácí, ale pokusy Kotašky nebo Brabce si cestu za záda Lukáše Dusíka nenašly. V jedenácté minutě dvakrát pálil Josef Jindra, ale ani on neuspěl. V téže minutě se před branku Budějovic nacpal Trummer. Čtyři minuty před první sirénou ujel hostující obraně Michal Milotinský, ale Dusík nekapituloval ani tentokrát.

Optická převaha domácích byla patrná ve 23. minutě, ale Dvořák s Tomšíkem trmu vrmu nevyužili. Rozhodující okamžik nejen druhé třetiny přišel ve 25. minutě. David Horký upaloval sám na Davida Gábu, který puk vytěsnil mimo tyče, ale na dorážku MICHALA TELESZE by nestačil ani kouzelník – 0:1. V půlce zápasu to zkoušel Lazorišák, o pár okamžiků později Brabec nebo Josef Jindra.
I ve třetí třetině měli domácí navrch, ale ani tentokrát neměla žádna ze šancích Vajgaru nálepku gólová nebo tutová. V poslední destiminutovce zápasu měli domácí tlak jako hrom, ale střely z dálky v podání Roberta Procházky a Josefa Jindry, nebo dořážky zblízka Michala Milotinského nebo Josefa Mazance, nic se neujalo. Vajgar to zkusil v samotném závěru bez brankáře, ale ani hra šest proti pěti vyrovnání nepřinesla a Hradec doma letos poprvé padl.
Hosté hráli to, co domácímu Vajgaru nevyhovovalo a jediná branka stačila ke tříbodovému zisku. Domácí hráči si za celý zápas nedokázali vypracovat tutovou šanci, která by byla brankou alespoň cítit.
 
Autor: Jan Wirkner
Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz