• L. Tondr (Bříška) 28. minuta
  • Šulc (L. Tondr) 32. minuta
  • Bříška (trestné střílení) 43. minuta

Komentář k utkání

Domácí zaspali úvod utkání a hosté trestali. Po nenápadné akci tečoval nabídku obránce od modré čáry do domácí sítě Tomáš Brokeš – 0:1. Žihadla se snažila o rychlou odpověď, ale závar před Stejskalem v brance hostí vyrovnání nepřinesl. Hosté dobře bruslili a s přehledem bránili své obranné pásmo. Domácí se jen těžko dostávali do šancí a jejich střely většinou míjeli svůj cíl. A tak po přečíslení 2 na 1 Vlci navýšili svůj náskok. Poloprázdnou svatyni domácích přesně trefil Michal Nevyhoštěný – 0:2. Žihadla se snažila zvýšit aktivitu. Po rychlém protiútoku se sám na branku řítil Telesz, kterého zastavil faul hostujícího obránce. Rozhodčí však jen vylučoval, přestože situace mohla být řešena trestným střílením. Ke konci třetiny se vyznamenali oba brankáři při téměř stoprocentních šancích útočníků.

Ve druhém dějství Žihadla zvýšila obrátky a hra se odvíjela převážně v obranném pásmu hostí. Domácí klec již hájil Milan Máj, který vystřídal zraněného Jiřího Šťastného. Vlci dobře bránili a podnikali rychlé výpady. Při jednom z ojedinělých protiútoků trefil Pavlů tyčku domácí svatyně. Vše si hosté vynahradili o pár minut později. Při ojedinělém delším pobytu v útočné třetině sehráli akci na jeden dotyk, na jejímž konci přesně zamířil Lukáš Tondr – 0:3. Moravskobudějovičtí se i nadále snažili dobýt vlčí doupě, ale byli to právě hosté, kteří školili z produktivity. Na chvíli uzamkli domácí před jejich branku a zmatky v obraně využil Jan Šulc k navýšení stavu – 0:4.

Třetí třetina přinesla stejný obrázek jako druhá. Žihadla se snažila o vstřelení alespoň čestného úspěchu, ale hosté stříleli do černého. V úniku byl faulován Kamil Bříška a rozhodčí na rozdíl od první třetiny zkřížil ruce nad hlavou. Jmenovaný vymíchal domácího brankáře a forhendovým blafákem vstřelil pátou branku hostí – 0:5. Domácí se stále snažili o vstřelení čestného úspěchu, ale v ideálních šancích netrefovali branku nebo jim v cestě stál skvělý Stejskal v brance hostí. A když jej Trojan střelou z mezikruží překonal, zazvonila za jeho zády tyč. Žihadlům tak nebyla souzena radost ze vstřeleného gólu. V posledních dvou utkáních tak dopravili puk za záda soupeřových brankářů pouze jedinkrát.

Nezbývá než doufat, že se střelecká potence zlepší v následujících utkáních. Třeba již v pondělí na ledě HC Trutnov.