Vlci vyškolili Žihadla v produktivitě

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
0 : 5 (0:2, 0:2, 0:1)
HC Vlci Jablonec nad Nisou HC Vlci Jablonec nad Nisou

Soupiska domácí

Šťastný (21. Máj) – Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Forman, Latner – Kadela, Trojan, Dostál, Matějka, Barták, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kesner, Vlašín.

Rozhodčí

Pokorný Z. – Daniščin M.
Matějček T.

Soupiska hosté

Stejskal (Bouška) – Petrmichl, M. Tondr, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám, Pilař – Šulc, Bříška, L. Tondr, Mulač, Brokeš, Nevyhoštěný, Pulec, Homolka, Frk, Peřina, Šír.

Vyloučení 7:11
Využití 0:0
V oslabení 0:0
Počet střel 40:28
Diváků 320
 • Brokeš (Čechura, Nevyhoštěný) 1. minuta
  Branka hosté
 • Nevyhoštěný (Mulač, Čechura) 13. minuta
  Branka hosté
 • L. Tondr (Bříška) 28. minuta
  Branka hosté
 • Šulc (L. Tondr) 32. minuta
  Branka hosté
 • Bříška (trestné střílení) 43. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání

Domácí zaspali úvod utkání a hosté trestali. Po nenápadné akci tečoval nabídku obránce od modré čáry do domácí sítě Tomáš Brokeš – 0:1. Žihadla se snažila o rychlou odpověď, ale závar před Stejskalem v brance hostí vyrovnání nepřinesl. Hosté dobře bruslili a s přehledem bránili své obranné pásmo. Domácí se jen těžko dostávali do šancí a jejich střely většinou míjeli svůj cíl. A tak po přečíslení 2 na 1 Vlci navýšili svůj náskok. Poloprázdnou svatyni domácích přesně trefil Michal Nevyhoštěný – 0:2. Žihadla se snažila zvýšit aktivitu. Po rychlém protiútoku se sám na branku řítil Telesz, kterého zastavil faul hostujícího obránce. Rozhodčí však jen vylučoval, přestože situace mohla být řešena trestným střílením. Ke konci třetiny se vyznamenali oba brankáři při téměř stoprocentních šancích útočníků.

Ve druhém dějství Žihadla zvýšila obrátky a hra se odvíjela převážně v obranném pásmu hostí. Domácí klec již hájil Milan Máj, který vystřídal zraněného Jiřího Šťastného. Vlci dobře bránili a podnikali rychlé výpady. Při jednom z ojedinělých protiútoků trefil Pavlů tyčku domácí svatyně. Vše si hosté vynahradili o pár minut později. Při ojedinělém delším pobytu v útočné třetině sehráli akci na jeden dotyk, na jejímž konci přesně zamířil Lukáš Tondr – 0:3. Moravskobudějovičtí se i nadále snažili dobýt vlčí doupě, ale byli to právě hosté, kteří školili z produktivity. Na chvíli uzamkli domácí před jejich branku a zmatky v obraně využil Jan Šulc k navýšení stavu – 0:4.

Třetí třetina přinesla stejný obrázek jako druhá. Žihadla se snažila o vstřelení alespoň čestného úspěchu, ale hosté stříleli do černého. V úniku byl faulován Kamil Bříška a rozhodčí na rozdíl od první třetiny zkřížil ruce nad hlavou. Jmenovaný vymíchal domácího brankáře a forhendovým blafákem vstřelil pátou branku hostí – 0:5. Domácí se stále snažili o vstřelení čestného úspěchu, ale v ideálních šancích netrefovali branku nebo jim v cestě stál skvělý Stejskal v brance hostí. A když jej Trojan střelou z mezikruží překonal, zazvonila za jeho zády tyč. Žihadlům tak nebyla souzena radost ze vstřeleného gólu. V posledních dvou utkáních tak dopravili puk za záda soupeřových brankářů pouze jedinkrát.

Nezbývá než doufat, že se střelecká potence zlepší v následujících utkáních. Třeba již v pondělí na ledě HC Trutnov.

Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího

Máme pro tebe dresy, trika, čepice a další suvenýry.

Kšiltovka
459

Generální partner
Významní partneři
Partneři
HC Lední medvědi Pelhřimov SK Telč HC Orli Bystřice nad Pernštejnem HC Spartak Velká Bíteš HC Ledeč nad Sázavou HC Světlá nad Sázavou HHK Velké Meziříčí HC Chotěboř TJ Náměšť nad Oslavou TJ Jiskra Humpolec Onlajny.com Hokej.cz