Bojovnost Žihadel na lídra nestačila

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
2 : 7 (0:2, 1:2, 1:3)
HC Kobra Praha HC Kobra Praha

Soupiska domácí

Vejvoda (Šťastný) – Jakeš, Sobotka, Randa, Peroutka, Sechovec, Forman, Latner, Prkna – Dostál, Matějka, Barták, Lupač, Gottlieb, Telesz, Horký, Kesner, Vlašín.

Rozhodčí

Pokorný Z. – Klouda M.
Musil M.

Soupiska hosté

Bílek (Havlín) – Štejner, Ton, R. Vrbík, Cafourek, J. Vrbík, Růžička – Pohl, Kučera, Čurda, Slanina, Borovanský, Novák, Paris, Kocman, Strnad, Malý, Kalla, Půlpán.

Vyloučení 7:7
navíc Kučera (KOB) 10 min OT za nesportovní chování
Využití 0:3
V oslabení 0:0
Počet střel 21:25
Diváků 310
 • Pohl (Kučera) 6. minuta
  Branka hosté
 • Kučera (Pohl, Čurda) 8. minuta
  Branka hosté
 • Kučera (Pohl) 21. minuta
  Branka hosté
 • Lupač (Horký, Randa) 24. minuta
  Branka domácí
 • Pohl (J. Vrbík, Kučera) 40. minuta
  Branka hosté
 • Štejner (Kučera, Čurda) 41. minuta
  Branka hosté
 • Novák (Slanina, R. Vrbík) 48. minuta
  Branka hosté
 • Telesz (Matějka) 52. minuta
  Branka domácí
 • Slanina (Růžička, Pohl) 60. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání

Žihadla začala utkání s lídrem tabulky aktivně. Tuto aktivitu narušil faul Martina Sobotky vysokou holí. Hosté nabídnutou šanci chytili za pačesy a brankou v početní výhodě otevřel skóre Jan Pohl – 0:1. Zanedlouho Žihadla inkasovala podruhé, když střelu spoluhráče před Vejvodou tečoval Frank Kučera – 0:2. Hosté byli i nadále aktivnější v přechodu střední třetiny a Vejvoda měl pln ruce i nohy práce. V polovině třetin se na něj řítil sám Půlpán, ale naštěstí pro domácí atakován protihráčem nezamířil přesně. Žihadla posléze nevyužila ani nabídnutou přesilovku 5 na 3, a tak odcházela do šaten po první dvacetiminutovce s dvoubrankovým mankem.

Druhou část utkání načali lépe hosté. Hned po 35 sekundách navýšil vedení Frank Kučera – 0:3. Jiskřičku naděje pro domácí vykřesal Marek Lupač, který rychlou střelou překvapil hostujícího gólmana – 1:3. Hra se vyrovnala a oba brankáři několikrát předvedli své umění. Hosté ukončili druhou třetinu tak, jak ji začali – brankou. Pouhých 27 sekund před koncem navýšil vedení hostů Jan Pohl – 1:4.

Třetí dějství začalo využitou přesilovkou hostí. Pátý gól vsítil Dominik Štejner 1:5. Hosté zkušeně udržovali své vedení a domácí se těžko dostávali do šancí. Výjimkou byla akce Vlašína, který se protáhl mezi obránci, ale skulinku mezi betony brankáře hostů netrefil. A tak hosté trestali. Dvojnásobnou přesilovku využil Dominik Novák – 1:6. Žihadla se snažila i nadále o zteč svatyně Pražanů. Lupačovu střelu Bílek v bráně hostí pokryl, ale o chvíli později musel kapitulovat po střele Michala Telesze – 2:6. Závěr utkání dohrávali hosté převážně s pukem na svých hokejkách. Hattricku se nedočkal hostující Pohl, jehož bekhendová střela skončila na tyčce domácí branky. Zmar domácích dovršil 11 sekund před koncem zápasu Michal Slanina – 2:7.

A tak Žihadla z pěti posledních utkání získala pouhé 3 body do tabulky za jednobrankovou výhru v Jindřichově Hradci.

Příští utkání sehrají moravskobudějovičtí ve středu 26.11.2014 v Nymburce. Na domácím ledě se představí v sobotu 29.11.2014, kdy budou hostit tým z Vrchlabí.

Ohlasy po utkání

Rudolf Cakl (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

Přijel mančaft, který je v pohodě, který hrál dobrý hokej. Ale o výsledku se rozhodlo už ráno, když jsem měl telefon z Třebíče. V podstatě nemáme ani jednoho gólmana a musel jsem Jirku stáhnout ze zabíjačky po včerejší práci. Takže včera na ledě ani nebyl. Odešel nám celej jeden útok. Nechci se na to vymlouvat, ale byl to velký zásah do sestavy a v podstatě všechny tři lajny byly rozhozené, takže spíš než jsme hráli hokej, tak jsme se na ledě hledali.

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz