• Horký (Matějka, Barták) 34. minuta
    Branka domácí
  • Kolomý (Mařík, Boháč) 43. minuta

Komentář k utkání

Úvod utkání patřil hostům, kteří zatlačili Žihadla před svoji svatyni a Jirka Šťastný se v brance měl co ohánět. V jednom případě jej zachránila horní tyč. S postupem času se osmělovali i domácí. Po závaru před klecí táborských a sérií střel zazvonila konstrukce hostující branky. Od poloviny třetiny se úporně a dobře bránilo na obou stranách a útočníci se jen těžko prosazovali, a tak v prvním dějství diváci branku neviděli.

Druhou třetinu zahájili hosté přesilovou hrou. Bohužel pro Žihadla úspěšně realizovanou. Po několika střelách se z dorážky přesně trefil Jan Boháč0:1. Táborští poté nabídli domácím možnost vyrovnání, když po dvou zbytečných faulech hráli 3 proti 5. Žihadla však dlouhou výhodu o dva hráče v poli promarnila. A tak trestali hostující hráči. Již při hře s plným počtem hráčů se v brankovišti nejlépe orientoval opět Jan Boháč, který dorazil volný puk za bezmocného Šťastného – 0:2. Po polovině utkání se ke slovu dostali domácí. Po asi nejlepší, ale bohužel ojedinělé, souhře do poloprázdné branky zakončoval David Horký1:2. Do konce třetiny se již skóre nezměnilo, přestože se útočníci na obou stranách dostali do několika slušných střeleckých pozic.

Kdo očekával tlak domácích v třetí dvacetiminutovce, byl zklamán. Snažení domácích rychle utnul soupeř třetí brankou v domácí kleci. Nahozený puk dojel hostující útočník a po několika nedůsledných obranných zákrocích Žihadel skóroval „jednoruč“ Filip Kolomý1:3. Přestože se nedala upřít domácím snaha o zkorigování výsledku, branku se jim vsítit nepodařilo. Jejich střely blokovali obránci nebo dobře chytající Panec v hostující svatyni. Nepomohla k tomu ani hra bez brankáře, naopak hosté byli kousek od čtvrtého zásahu, když vyhozený touš minul asi o 10 centimetrů prázdnou domácí klec.

Žihadla tak v šestém utkání v řadě odešla bez bodu a od hrozby sestupu je dělí již pouhé 4 body.

Ohlasy trenérů

Tomáš Matušík (HC Tábor)

„Jsme maximálně spokojeni, že jsme tady uhráli tři body. Bylo to těžký vítězství, Moravské Budějovice jsou dobrý mužstvo. Když jsme tady byli vloni, tak jsme prohráli, to se teď teda změnilo. Ale co se tady nezměnilo, skvělý, přátelský a příjemný prostředí, který tady máte. Takže bysme vám chtěli touto cestou poděkovat, popřát hodně štěstí do dalších zápasů a my jsme maximálně spokojeni, že jsme vyhráli.“

Rudolf Cakl (HC Moravské Budějovice 2005)

„Další zápas, už šestý v pořadí, který jsme prohráli. Ale pro diváka, který nevěděl jaká díra mezi námi v tabulce je, ten si musel připadat, že proti sobě hrají dva mančafty, které jsou na tom výkonnostně stejně. Naši kluci hráli perfektně, samozřejmě Tábor taky, proto je tam, kde je. Je to už několikátý zápas, kdy hrajeme dobře, ale chybí nám prostě přetlačit to štěstí na naši stranu, abychom se dostali do nějakého většího vedení a ten zápas odehráli. Několikrát jsme soupeře tlačili v pásmu, byl tam dobrý pohyb, chvílemi soupeř jen vyhazoval puky ze třetiny, takže to bylo možná o trošku větším tlaku do brány, dostat se tam, posbírat tam pár odražených kotoučů. Takhle jsme třeba dostali ten první gól … Teď máme deset dní pauzu. Na led půjdeme až v pondělí, pokusíme si trošku psychicky odpočnout. Přijdou zápasy s Bílinou, se Žďárem, jedeme ještě do Klášterce, takže tady bysme měli ještě nějaký doby udělat. Je potřeba se na to připravit. Jinak klukům musím poděkovat za dnešní výkon a samozřejmě i divákům, kteří byli zase fantastičtí. Zápas krom výsledku si myslím, že se povedl.“