• Přidal (Telesz, Gottlieb) 35. minuta
    Branka domácí
  • Šafránek (Kulhánek) 47. minuta

Komentář k utkání

Kozlové začali utkání aktivněji. Pomohlo jim k tomu i brzké vyloučení hráče Žihadel. V přesilové hře se za záda domácích obránců dostal Šafránek, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Šafránkův pokus v nájezdu však skončil na betonech domácího brankáře. Hra se opticky vyrovnala, ale přesnější a nebezpečnější byli hosté. Největší šanci domácích spálil Gottlieb, který tečoval nabídku spoluhráče těsně mimo branku hostí. Již se zdálo, že diváci v prvním dějství gól neuvidí, když ve vlastním oslabení dostal přesnou přihrávku na útočnou modrou David Šafránek a tentokrát tváří v tvář nedal Šťastnému nejmenší šanci – 0:1.

Druhé dějství nabídlo solidní rychlý hokej, Domácí se poučili z první třetiny, ve které vyslali na hostující branku pouhé tři střely, a tak měl Sejpal v hostující kleci víc práce než v první dvacetiminutovce. Ani hosté však střelecky nezaháleli. Gólovou střelu vyslal po polovině utkání opět David Šafránek0:2. Žihadla tentokrát rychle odpověděla a snížila, když střelu od modré tečoval do hostující sítě Patrik Přidal1:2. Záhy dostali domácí šanci srovnat stav utkání, ale více než minutovou přesilovku 5 na 3 nevyužili.

Jak se využívají přesilovky, předvedli kolínští hráči na počátku třetí třetiny, kdy hattrick dovršil David Šafránek 1:3. Následně se do hry vložil hlavní rozhodčí. Brance totiž předcházelo sporně neodpískané zakázané uvolnění a domácí kapitán za protesty obdržel osobní trest a trest ve hře, což znamenalo pětiminutové oslabení. Hlavní rozhodčí poté vyloučil další domácí hráče za zákroky, které v průběhu utkání přehlížel, čím Žihadlům vzal jakoukoli možnost ke korekci stavu. Kozlové se v početních výhodách nikam nehnali, drželi puk na svých hokejkách a utkání se v podstatě dohrávalo.

Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni David Šafránek (KOL) a Jiří Šťastný (MBU).

Hosté byli v utkání přesnější a střelecky aktivnější, zaslouženě si odvezli tři body. Solidní a pohledné utkání změnily ve třetí třetině ve frašku sporné výroky rozhodčích.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ PODPOŘILI DOBROČINNOU AKCI SVÝMI 404 PLYŠÁKY.

Hračky budou v nejbližších dnech předány děteskému oddělení nemocnice v Třebíči.

V příštím kole zajíždí Žihadla ve středu 21.1.2015 na led Ledních Medvědů do Pelhřimova.