Obrat v utkání Žihadla k vítězství nedotáhla.

HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005
4 : 5p (0:2, 3:1, 1:1)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Soupiska domácí

Šťastný (30. Máj) – Jakeš, Sobotka, Randa, Sechovec, Prkna, Pelikán, Latner, Forman – Přidal, Trojan, Matějka, Barták, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Vlašín, Kesner, Pěška.

Rozhodčí

J. Kareš – M. Huryta
D. Urubčík

Soupiska hosté

Kudela (Černý) – Zich, Procházka, Šanda, Voříšek, Dvořák, Tržil – Lazorišák,Mazanec, Potekhin, Šperger, Brabec, Milotinský, Tomšík, Jasanský, Trummer, Macháček.

Vyloučení 5:4
navíc Brabec(JHR) 5 min + DKU, Šťastný (MBU) 10 min OT
Využití 1:2
V oslabení 0:1
Počet střel 46:29
Diváků 302
 • Šperger (Trummer) 2. minuta
  Branka hosté
 • Mazanec (Lazorišák , Voříšek) 13. minuta
  Branka hosté
 • Voříšek (Lazorišák) 31. minuta
  Branka hosté
 • Telesz (Lupač, Matějka) 34. minuta
  Branka domácí
 • Pěška (Vlašín, Gottlieb) 35. minuta
  Branka domácí
 • Lupač (Sechovec, Pelikán) 39. minuta
  Branka domácí
 • Sobotka (Trojan) 50. minuta
  Branka domácí
 • Potekhin (Mazanec) 58. minuta
  Branka hosté
 • Procházka (Potekhin, Lazorišák) 64. minuta
  Branka hosté

Komentář k utkání

V důležitém utkání dostali hned v úvodu domácí výhodu přesilové hry. Hosté dobře bránili a po chybě domácích obránců šli do vedení z hole Zdeňka Špergera – 0:1. Oba týmy se snažily být aktivní, ale mnohem nebezpečnější byly akce hostujících hráčů. Jak se využívá přesilovka, předvedli hosté a z dorážky se prosadil Josef Mazanec0:2. Žihadla do konce třetiny nevyužila ještě další přesilové hry, a tak do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Druhé dějství začali aktivněji domácí. Obráncům Vajgaru ujel Michal Telesz a po faulu na něj nařídil hlavní sudí trestné střílení. V souboji tváří v tvář však byl úspěšnější Hynek Kudela v brance hostů. V polovině druhé dvacetiminutovky měl stoprocentní šanci Jan Trojan, ale gólman hostí zázračně puk lapil. A tak platilo, nedáš – dostaneš, a o minutku později navýšil vedení Hradeckých Luboš Voříšek0:3. Po této brance vystřídal v brance domácích Jiřího Šťastného Milan Máj. Snad i střídání gólmanů Žihadla nabudilo, domácí zvýšili aktivitu a do konce třetiny Vajgar v podstatě k ničemu nepustili. Odměnou jim bylo vyrovnání stavu. Nejprve využil přihrávku zpoza branky Michal Telesz1:3, o minutku později se z dorážky prosadil Ondřej Pěška2:3. O srovnání skóre se postaral Marek Lupač, když tečoval do sítě střelu obránce – 3:3. Po druhém dějství se tedy v podstatě začínalo znovu.

Úvod třetí části patřil hostům, byli aktivnější a tlačili se do zakončení. Jejich snažení však uťal zbytečným zákrokem Martin Brabec, který napadl rozhodčího a vyfasovat trest ve hře. V pětiminutové přesilovce domácí otočili vývoj utkání. Nahození Martina Sobotky od modré čáry prošlo až za záda brankáře Vajgaru – 4:3. Hostům se nedala upřít snaha o vyrovnání, ale jejich střely končily mimo branku nebo v náručí domácího brankáře. Vajgar se vyrovnání dočkal v závěru třetiny, když v přesilové hře vymetl pavučinky v rohu branky Mikhail Potekhin4:4. V samotném závěru domácím divákům několikrát zatrnulo při akcích soupeře, ale branka již nepadla. Utkání došlo do prodloužení.

V nastaveném čase se do útoku více tlačili domácí. Ve slibných pozicích však hráči místo střely volili přihrávku, kterou ve většině případů hostující obránci přečetli. O tom, že se vyplatí střílet z každé pozice, přesvědčil hráče i diváky Robert Procházka, který zpoza branky nastřelil puk o betony brankáře a rozhodl o vítězství Vajgaru – 4:5.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Hynek Kudela (JHR) a Jan Trojan (MBU).

 

 

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz