Nový trenér, zlepšený výkon, ale bohužel bez vítězství.

HC Vlci Jablonec nad Nisou HC Vlci Jablonec nad Nisou
4 : 1 (2:1, 2:0, 0:0)
HC Moravské Budějovice 2005 HC Moravské Budějovice 2005

Soupiska domácí

Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abrahám – Šulc, Bříska, L. Tondr, Mulač, Brokeš, Pulec, Homolka, Peřina, Ždárský, Sir, Frk, Maďar.

Rozhodčí

L. Krob - R. Hynčica
M. Kilian

Soupiska hosté

Máj (Vejvoda) – Jakeš, Sobotka, Randa, Sechovec, Prkna, Pelikán – Přidal, Barták, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Vlašín, Peška, Forman.

Vyloučení 6:13
navíc Šulc (JBL) 10 min OT a Čechura (JBL) 10 min OT + DKU
Využití 2:0
V oslabení 0:0
Počet střel 36:23
Diváků 200
 • Telesz (Pěška) 3. minuta
  Branka hosté
 • Abrahám (Zeman, Brokeš) 3. minuta
  Branka domácí
 • Pavlů (Abrahám) 15. minuta
  Branka domácí
 • Mulač (Tondr, Pavlů) 22. minuta
  Branka domácí
 • Abrahám (Bříska) 25. minuta
  Branka domácí

Komentář k utkání (web HC Vlci Jablonec nad Nisou)

Do utkání s Moravskými Budějovicemi nastupovali Vlci s povinností získat tři body a s Bouškou v brance. Jenže nastoupili ve vlažném tempu, a tak se na počátku třetí minuty ujali hosté vedení. To, jak branka padla, bylo trochu kuriosní.

Puk se totiž po souboji za Bouškovou brankou obloučkem odrazil na brankářova záda a poté za brankovou čáru. Obdržená branka byla pro domácí jako zazvonění budíku. Jejich hra se okamžitě změnila a během půl minuty bylo vyrovnáno. Brokeš vyhrál vhazování v útočném pásmu, kotouč přes Zemana putoval k Abrahamovi a jeho střelu z první zastavila až síť branky hostí. Od toho okamžiku byl na ledě vidět hlavně domácí tým a jen dobře chytající Máj bránil tomu, aby se skóre navyšovalo. Změnu přinesla až střela Pulce v 15. minutě, která vymetla růžek nad vyrážečkou hostujícího gólmana. V tu chvíli již střežil domácí branku Stejskal, který vystřídal se sebezapřením chytajícího nemocného Boušku. Důvodem, proč musel Bouška do branky, bylo plnění pracovních povinností Jirky Stejskala, které mu zabránili stihnout začátek zápasu.

   V nasazeném tempu pokračovala hra domácích až do 25. minuty. To se měnilo skóre ještě dvakrát – nejprve po pěkné kombinaci zvyšoval na 3:1 Mulač a pak přidal svoji druhou trefu v zápase Abraham, který našel skulinu mezi Májovými betony. Vedení 4:1 Vlky ukolébalo, a protože ani hosté tentokrát nepatřili mezi nebezpečné soupeře, hrál se hokej relativně bez vzruchu. O ten se starala až do konce hlavně trojice mužů v pruhovaném.

   Po výborně odpískané první části totiž změnili svůj trend, a tak vyloučení na obou stranách narůstala. Domácí Čechura pak dokonce musel opustit předčasně utkání s trestem do konce zápasu po té, co komentoval výrok hlavního arbitra. Ani jedno z mužstev nedokázalo početní výhodu využít a na skóre nemělo vliv ani trestné střílení minutu před koncem po zákroku na Žďárského. Nájezd prováděl Abraham, na soupeřova gólmana však nevyzrál a hattricku se nedočkal. Cenné tři body ale i tak Vlci získali a stále si drží v tabulce pozici, která znamená zahájení bojů play off na domácím ledě.

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz