• Barták (Jakeš) 20. minuta
  • Horký (Jakeš) 21. minuta
  • Pěška (Mikeš) 57. minuta

Komentář k utkání

Do utkání s Trutnovem vstoupili domácí smolně. Po úvodním vhazování se tlačili do útoku, ale hosté hned z první střely skórovali. Z rychlého protiútoku se přesně k pravé tyči trefil Roman Janoušek0:1. Žihadla branka nezaskočila, dál se tlačila do útoku a rychlým pohybem a přesnou kombinací často uzavírala hosty před jejich brankovištěm. Trutnovští se bránili několikrát i za hranicí pravidel. Domácím se podařilo tresty hostů potrestat a v přesilovce 5 na 3 se od modré prosadil Tomáš Jakeš1:1. Domácí byli i nadále aktivní a Jeschke v brance hostí měl plné ruce práce. Touš do branky však neposlal ve slibné šanci Jakeš, ani po sóle přes celé hřiště Telesz, neujala se ani dorážka Vlašína. Aktivitu Žihadel zúročil až 5 sekund před koncem třetiny Roman Barták, který doklepl do sítě střelu Jakeše – 2:1.

Do druhého dějství vstoupili raketově moravskobudějovičtí. Po necelé půlminutě zařídil dvoubrankové vedení David Horký3:1. Hosté často dopláceli na nečistou hru a tak se většina třetiny odehrávala v útočném pásmu Žihadel.  Střely, teče i dorážky domácích hráčů však končily mimo branku nebo je zlikvidoval pozorný Jeschke v brance Trutnova. Hosté se ke střelám dostávali sporadicky a většinou z uctivé vzdálenosti. Žihadla byla nebezpečnější. V závěru třetiny byl blízko druhé trefy Horký, ale jeho ránu zastavila horní tyč soupeřovy branky.

I ve třetí části se hrálo převážně před brankou hostí. Barták se neprosadil z mezikruží po nabídce Vlašína. Neujala se ani střela Pěšky v pádu při vlastním oslabení. Hosté dostali možnost ke korekci stavu při přesilovce 5 na 3, ale na rozdíl od domácích tuto možnost nevyužili. A tak se trenér Trutnova rozhodl pro hru bez brankáře téměř čtyři minuty před koncem třetiny. Ve vlastním obranném pásmu vybojoval puk Mikeš, vyvezl jej ke střední čáře, ale nevystřelil na prázdnou klec hostí, nýbrž přihrál přesně najíždějícímu Ondřeji Pěškovi, který bez problémů uklidil puk do prázdné branky hostů – 4:1. Hosté mohli snížit po ojedinělé chybě domácích hráčů. Březinovu střelu z mezikruží však Máj v domácí svatyni vyrazil.

Žihadla tak pod vedením Oldřicha Válka získala zaslouženě důležité tři body do druholigové tabulky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Oto Jeschke (TRU) a Tomáš Jakeš (MBU).

Ohlasy po utkání

Radovan Biegl (vedoucí týmu HC BAK Trutnov)

„Začátek utkání velice dobrý.  Zbytek utkání, to je strašně těžký komentovat. To byla jedna velká katastrofa. Naprosto zbytečný fauly, my jsme měla asi třináct vyloučených, nebo nějaký takový číslo. Všechno to pramenilo ze špatného pohybu, nehráli jsme do těla, jeden spoléhal na druhého, prostě dneska špatný. Šance jsme si nevytvořili, jenom zaplať Pán Bůh, že Ota Jeschke v brance podal výborný výkon a prohráli jsme jenom 1:4. Tečka. Stop.“

Oldřich Válek (trenér HC Moravské Budějovice 2005)

„Byl to můj první zápas na lavičce doma a jediný, co jsem chtěl, aby se na to kluci nevykašlali, aby se snažili hrát po celou dobu. To se povedlo, takže si myslím, že ani nezklamali publikum, že opravdu šli do všeho a celou dobu se snažili hráče Trutnova přebruslit. Tou jejich pílí a prací si zasloužili to vítězství. Možná, že mohli dát i víc gólů … ale já nemám na ně nic jiného, než slova chvály.“