• Jankovský (Morkes, Kadlec) 30. minuta
  • Muláček (Malý, Semirád) 37. minuta
  • Klíma (Nedbal, Kadlec) 54. minuta

Komentář

Utkání začalo od prvního vhazování zostra. Tvrdé zákroky, často za hranicemi pravidel, však rozhodčí oboustranně tolerovali. A tak si brankáři příliš zákroků nepřipsali. Od poloviny třetiny přebrali aktivitu hosté a byli odměněni vedoucí brankou z hole Davida Šafránka0:1. To byla však jediná pohledná akce celé první třetiny. V závěru dějství vzal do rukou poprvé otěže hlavní sudí, když vyloučil domácího útočníka za zákrok, jemuž podobné celou třetinu toleroval.

Kdo čekal hokej v druhé třetině, byl zklamán. Trestná lavice, zejména na domácí straně, nestačila chladnout, Žihadla v podstatě do poloviny třetiny hrála v oslabení, přičemž zákroky nevybočovaly z trendu, nastaveném rozhodčími od začátku utkání. A když čároví přehlédli hru hostů se šesti hráči před jejich třetí brankou, nebylo divu, že ledová plocha se na okamžik změnila ve smetiště. Kolínští byli i přes chyby rozhodčích lepším týmem a zaslouženě postupně navyšovali svůj náskok, když konto Žihadel zatížili David Šafránek0:2, Václav Jankovský0:3 a David Muláček - 0:4. V jediné šanci domácích tečoval Patrik Přidal touš do brankové konstrukce.

V nepohledném hokeji pokračovaly oba týmy i v třetí části utkání. Hlavní sudí se tentokráte rozhodl více vylučovat na straně hostí, ale domácí byli v přesilovkách bezzubí. Jejich snaha ztroskotala na dobře chytajícím Sejpalovi, který občas i s troškou štěstí domácí šance likvidoval. A tak poslední slovo měli hosté, kteří z hole Michala Klímy uzavřeli gólový účet zápasu – 0:5.

Hosté byli od poloviny první třetiny lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Bohužel hokejová krása tentokrát hořce zaplakala.