• Jakeš (Paták) 36. minuta
  • Havel (Peroutka, Rytnauer) 39. minuta
  • Nováček (Miklík) 60. minuta
  • Paták (v prodloužení) (Jakeš, Mikeš) 61. minuta

"To snad není pravda!" Asi tak by se dala slušně přeložit zvolání fanoušků Žihadel nedlouho po úvodním buly dnešního souboje s břeclavskými šelmami (HC LVI Břeclav). Neuplynula totiž ještě ani minuta a Máj už lovil kotouč ze své sítě.

"Konečně!" Blesklo naopak nejspíš hlavami fans, když v šestadvacáté minutě vstřelil první domácí soutěžní gól černo-žlutých Krutiš. A v půlce utkání bylo ještě veseleji. Žihadla poslal do vedení Matějka. Jenže toho si naše mužstvo dlouho neužívalo.

O necelou minutu později totiž hosté srovnali, a aby toho nebylo málo, vzápětí strhli vedení opět na svoji stranu. Studenou sprchu v podobě rychlého vyrovnávacího gólu měla ve svém arsenálu naštěstí i vosí armáda. Konkrétně ji zrealizoval Jakeš dorážkou Patákovy střely. V 38. minutě pak tribuny znovu rozjásal Havel a do kabin se tak šlo za stavu 4:3.

Až do poslední minuty třetí třetiny mohli být spokojenější fanoušci Moravských Budějovic. Úsměv na tvářích jim však Lvi zmrazili pouhých 33 sekund před závěrečnou sirénou. Dříve než stačili domácí fans propadnout skepticismu, po třiceti vteřinách prodloužení zajistil druhý bod Paták.

Vytoužené body i první výhra jsou tak na světě. Břeclavské Lvy jsme porazili i potřetí a znovu o gól. Věřme, že se našim borců zvedne i sebevědomí a v sobotu zboří Bobrům (HC Bobři Valašské Meziříčí) jejich obrannou hráz.