• Paták (Mikeš) 41. minuta
  • Matějka (Havel) 42. minuta
  • Trojan (Havel, Jakeš) 45. minuta
  • Svoboda (Kocián, Černý) 49. minuta

V rámci sedmého kola druhé hokejové ligy skupiny Východ přivítala Žihadla, po dvou venkovních výjezdech, na domácím ledě slezské bardy z Opavy. První polovina zápasu byla velmi vyrovnaná, nakonec ale o úspěchu domácích rozhodly tři faktory. Těmi prvními byli dnes produktivní Lukáš HavelFilipem Matějkou (oba 1+2), třetím pak skutečnost, že poprvé v letošním ročníku měli na konci utkání naši borci méně vyloučených než jejich sok (2:5).

Začátek utkání sebou přinesl drobnou komplikaci v podobě pozdního příjezdu hostí. Ti poněkud podcenili druhou nejdelší vzdálenost nutnou v letošním ročníku východní skupiny k příjezdu za soupeřem (2x 243 km) a díky tomu se úvodní vhazování posunulo o několik minut. Jakoby pozdější počátek dnešního mače uškodil spíše černožlutým, kterým ve 3. minutě ukázal záda Pavel Selingr. Strážce tří domácích tyčí Milan Máj byl ovšem pozorný a jeho šanci pokryl. Když v polovině první třetiny získali Vosy výhodu zahrát si přesilovou hru, nedokázaly si vytvořit jakoukoliv příležitost vedoucí k ohrožení hostujícího brankáře. Dušan Šafránek měl však ve 13. minutě i kus štěstí, když nahození Martina Sobotky orazítkovalo horní tyč jím střežené klece. Když byl v 17. minutě vyloučen za sekání Roman Mikeš, na konci jeho dvouminutového trestu roztočili bíločervení před Májem pořádný kolotoč a jen zásluhou jeho mimořádné pozornosti se odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Začátek druhé periody se nesl v duchu moravskobudějovické klasiky zbytečného vyloučení. Důvodem bylo příliš mnoho hráčů na ledové ploše – dvouminutový trest si šel odpykat Lukáš Havel. Ten větší ovšem udeřil v čase 23:37, kdy Lukáš SVOBODA bekhendovým blafákem překonal Máje (0:1). Jelikož svěřenci Jiřího Recha nedokázali využít dvě, bezprostředně na sebe navazující, hry v početní výhodě a Slezané pomalu přejali otěže zápasu, jako blesk z čistého nebe zapůsobila situace z 32. minuty. V ní všemi mastmi mazaný lišák Lukáš Matějka našel efektivní i efektní zadovkou zpoza Šafránkovi brány Lukáše HAVLA a náš matador nekompromisně uklidil puk do horního růžku soupeřovi brány (1:1). Když už se zdálo, že se na ledové ploše do konce třetiny nestane žádná mimořádnost, zvedl náladu všem příznivcům Žihadel lídr kanadského bodování Lukáš PATÁK. Dokazujíc, že zvýšená aktivita zákonitě přináší zasloužené gólové plody, využil v čase 39:24 perfektní přihrávky Romana Mikeše a přehodil touš přes beton bezmocného slezského lapače za jeho záda (2:1).

Jen co vypukla třetí fáze dnešního střetnutí, bylo na našem malebném zimním stadionu opět veselo. Hned z prvního útoku, tedy ve 41. minutě, nedokázal gólman hostí zkrotit nastřelený puk, vyrazil jej pouze před sebe a tam již čekal připravený Filip MATĚJKA, který dokázal protlačit kotouč za brankovou čáru (3:1). Vzápětí mohlo být sníženo, avšak Ivo Kocián na koncentrovaného Máje nevyzrál. Následně se opětovně potvrdilo konstatování, že kdo nedá, dostává – ve 44. minutě předvedli domácí famózní kombinaci na jeden dotek, kterou po ose Matějka – Havel zakončil do poloprázdné klece Jan TROJAN (4:1). Náhle získala hra zcela jiný ráz. Ve vyložené šanci mohl skóre navýšit Paták, ale neuspěl. Ve chvílích největšího tlaku přišlo z náhlého protiútoku snížení. V čase 47:02 zakončil ukázkové přečíslení tři na dva Lukáš SVOBODA (4:2). Další zdramatizování však již Vosy nepřipustily a zcela po zásluze si do tabulky doplnily tři body za dnešní vítězství.

Ostatní výsledky 7. kola II. ligy skupiny Východ (v závorce pořadí v tabulce po aktuálním kole):

HC LVI Břeclav (9) vs. VHK Vsetín (4)     0:9

HC Frýdek-Místek (1) vs. SK Karviná (12)     7:1

HC Bobři Valašské Meziříčí (11) vs. SHK Hodonín (5)     0:7

HC RT TORAX Poruba (3) vs. HK Nový Jičín (6)     8:3

HC Kopřivnice (8) vs. HC Technika Brno (2)     3:4 SN